Постанова від 08.11.2023 по справі 727/12015/23

Справа № 727/12015/23

Провадження № 3/727/3720/23

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 листопада 2023 року м. Чернівці

Суддя Шевченківського районного суду м. Чернівці Калмикова Ю. О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції в Чернівецькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 156 КУпАП:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

УСТАНОВИЛА:

До Шевченківського районного суду м. Чернівці надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 156 КУпАП.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 141591 від 25.10.2023, 25 жовтня 2023 року об 12 годині 40 хвилин, гр. ОСОБА_1 будучи відповідальною особою в магазині «Navex» м. Чернівці, вул. С. Бандери, 1, здійснював торгівлю електронними цигарками, які можуть бути використано для споживання парів, що утворюються внаслідок нагрівання компонентами рідин, що містяться або не містять в собі нікотин, без марок акцизного збору, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 156 КУпАП.

Розглянувши адміністративний матеріал, судом встановлено, що він складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, у зв'язку з чим підлягає поверненню для належного оформлення.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до положень статті 254 КУпАП основним документом, який фіксує юридичний факт адміністративного правопорушення, є протокол, вимоги до змісту якого встановлені статтею 256 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 156 КУпАП, відповідальність настає у разі роздрібної або оптової торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 25.10.2023 серії ВАВ № 141591 ОСОБА_1 , своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 156 КУпАП. При цьому, диспозиція норми ч. 1 ст. 156 КУпАП не передбачає заборони торгівлі електронними сигаретами, лише диспозиція ч. 2 та ч. 3 ст. 156 КУпАП передбачає заборону торгівлі електронними сигаретами.

Такі обставини перешкоджають об'єктивному розгляду даної справи, що впливає на всебічність та об'єктивність правової оцінки факту та обставин вчинення адміністративного правопорушення, а також на правильність, обґрунтованість та справедливість застосування до правопорушниці заходів адміністративного стягнення, та унеможливлює розгляд даного адміністративного матеріалу по суті.

На підставі викладеного та відповідно до ст. 256, 280 КУпАП матеріал у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 156 КУпАП підлягає поверненню до Управління патрульної поліції в Чернівецькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України для належного оформлення, усунення зазначених недоліків та долучення до матеріалів справи необхідних документів.

Керуючись ст.ст. 156, 256, 278, 283 КпАП України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Повернути до Управління патрульної поліції в Чернівецькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України для належного оформлення адміністративний матеріал 727/12015/23 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 156 КУпАП.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Ю. О. Калмикова