УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
06 листопада 2023 р. Справа № 120/16526/23
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Заброцька Людмила Олександрівна, розглянувши матеріали позовної заяви за позовом ОСОБА_1 до Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Військової частини НОМЕР_1 про визнання дій протиправними, зобов"язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Військової частини НОМЕР_1 про визнання дій протиправними, зобов"язання вчинити дії.
Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 статті 160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Згідно з п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 4 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
В свою чергу, згідно з п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Таким чином, відповідачем в адміністративному процесі може бути суб'єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
За змістом позовних вимог позивач просить суд, зокрема:
- визнати протиправними дії Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у не виключенні з військового обліку ОСОБА_1 , та зобов'язати Вінницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки виключити з військового обліку ОСОБА_1 ;
При цьому, обґрунтовуючи позовні вимоги та суб'єктний склад відповідачів, представник позивача зазначає, що оскільки ІНФОРМАЦІЯ_1 не зареєстрований як юридична особа, не перебуває на обліку в податкових органах, як відокремлений підрозділ, а тому відповідачем ставиться ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Разом з тим, з долучених до позовної заяви матеріалів, зокрема з листа ІНФОРМАЦІЯ_3 , видно, що позивач з перебував на військовому обліку саме в ІНФОРМАЦІЯ_4 , за результатами медичного огляду військово-лікарською комісією Жмеринського РТЦК та СП (протокол ВЛК № 17 від 02.03.2022, довідка ВЛК № 17/1062 від 02.03.2022) військовозобов"язаний ОСОБА_1 визнаний придатним до військової служби. В подальшому, відповідно до наказу начальника Жмеринського РТЦК та СП, позивача, як особу, що відповідно до чинного законодавства підлягала призову на військову службу, було призвано на військову службу під час мобілізації та 03.03.2022 направлено для подальшого проходження служби до військової частини НОМЕР_1 .
Таким чином, позивач перебував на військовому обліку саме в ІНФОРМАЦІЯ_4 та був призваний на військову службу під час мобілізації та 03.03.2022 направлений для подальшого проходження служби до військової частини НОМЕР_1 відповідно до наказу начальника Жмеринського РТЦК та СП.
Крім того, з листа Жмеринського РТЦК та СП від 12.07.2023 № 3403 видно, що останній має код ЄДРПОУ 09551888.
Таким чином, зміст пункту 1 прохальної частини позову не узгоджуються з фактичними обставинами, викладеними в обгрунтування позову, та доказами, долученими до позовної заяви.
Наведене свідчить про недотримання вимог п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України та є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Встановлені недоліки позовної заяви позбавляють суд можливості вирішити питання щодо відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160 КАС України, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене вважаю, що позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення недоліків останньої, визначених в мотивувальній частині ухвали суду шляхом:
- уточнення суб'єктного складу відповідачів та приведення заявлених позовних вимог у відповідність до викладених фактичних обставин справи, обґрунтування позову та наданих доказів.
Керуючись ст.ст. 169, 248, 256 КАС України, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Військової частини НОМЕР_1 про визнання дій протиправними, зобов"язання вчинити дії залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу у 10- денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду.
3. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Суддя Заброцька Людмила Олександрівна