Справа № 761/17220/23
Провадження № 3/761/4056/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 серпня 2023 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Антонюк Марина Станіславівна, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, військовослужбовця ЗС України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП,
ВСТАНОВИЛА:
09 травня 2023 року о 14 год. 00 хв. ОСОБА_1 керував транспортним засобом «KIA FORTE» д.н.з. НОМЕР_1 , в м. Києві на вул. Отто Шмідта, 7, з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: порушення координації рухів, виражене тремтіння пальців рук,неприродняблідість, звужені зіниці, які не реагують на світло. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку водій відмовився.
Таким чином, ОСОБА_1 своїми діями порушив п.2.5 Правил дорожнього руху України, тобто вчинив адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
На неодноразові виклик до суду ОСОБА_1 не з'явився, був повідомлений про розгляд справи завчасно та належним чином. Жодних заяв або клопотань, в тому числі і про відкладення, на адресу суду не направляв.
За таких обставин, враховуючи, що ОСОБА_1 повідомлявся про час та дату розгляду справи, тривалий час, протягом якого дана справа перебуває у провадженні судді, з метою дотримання вимог ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка гарантує право кожного на справедливий і публічний розгляд його справи впродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, а також приймаючи до уваги, що участь особи при розгляді справ за ст.130 КУпАП не є обов'язковою, суддя вважає можливим розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд прийшов до наступних висновків.
Так, згідно даних, які містяться у протоколі серії ААД №259247 від 09 травня 2023 року, водій ОСОБА_1 09 травня 2023 року о 14 год. 00 хв. керував транспортним засобом «KIA FORTE» д.н.з. НОМЕР_1 , в м. Києві на вул. Отто Шмідта, 7, з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: порушення координації рухів, виражене тремтіння пальців рук,неприродняблідість, звужені зіниці, які не реагують на світло. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку водій відмовився.
Винуватість ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, підтверджується матеріалами справи у їх сукупності.
Зокрема, протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №259247 від 09 травня 2023 року, складений у відповідності до вимог КУпАП та Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом МВС від 07.11.2015 №1395, а отже відповідає вимогам діючого законодавства.
Зі змісту долученого до протоколу про адміністративне правопорушення направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції ОСОБА_1 - графи «огляд проводився за допомогою» та «результати огляду» залишені пустими, що свідчить про те, що такий огляд ОСОБА_1 не проходив.
Також, суддею приймаються до уваги дані відеозапису «259247», який долучено до протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 на DVD-диску, зі змісту яких вбачається, що ОСОБА_1 був зупинений працівниками поліції, та згодом відмовився пройти огляд для визначення стану сп'яніння. При цьому під час зупинки працівники поліції виявили, що водій перебуває на обліку у лікаря-нарколога, отримує замісну терапію, крайню дозу якої отримав за день до зупинки, в той же час в автомобілі, у зв'язку з виявленням невідомої речовини у вигляді білого порошку було проведено огляд працівниками поліції. Також на відео сам водій та його товариш неодноразово зазначають, що автомобілем кермував саме ОСОБА_1 .
Тобто наведені докази підтверджують факт відмови водія ОСОБА_1 від проходження огляду на стан сп'яніння в установленому законом порядку.
Адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 130 КУпАП настає зокрема за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Отже відмова водія від проходження відповідно до п.2.5 Правил дорожнього руху України на вимогу поліцейського в установленому порядку медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є самостійним складом адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №259247 від 09 травня 2023 року, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності саме за відмову від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку.
Наявність факту відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому порядку підтверджується наведеними вище доказами.
Факт керування ОСОБА_1 транспортного засобу доводиться долученим до протоколу відеозаписом та зафіксованими на ньому поясненнями самого водія.
Отже, вищевикладене у сукупності, свідчить про порушення водієм ОСОБА_1 п.2.5 Правил дорожнього руху України, тобто вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, а саме відмова ОСОБА_1 , який керував транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, яке відноситься до грубих порушень на транспорті та його підвищену суспільну небезпеку, особу правопорушника та майновий стан останнього, ступінь його вини. При цьому, судом враховується вік особи, його сімейний та майновий стан.
Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Відповідно до санкції ч.1 ст.130 КУпАП за вчинення вказаного правопорушення накладається адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Таким чином, враховуючи наведене приходжу до висновку про необхідність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Призначення саме такого адміністративного стягнення на переконання суду є необхідним і достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
Згідно підпункту 12 пункту 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір», ОСОБА_1 звільняється від сплати судового збору.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 5 Закону України «Про судовий збір», ст.ст. 130, 266, 283-285, 294 КУпАП,
ПОСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп., на користь держави, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Зобов'язати відділ державної виконавчої служби повідомити про виконання постанови шляхом повернення останньої на адресу суду з відміткою про її виконання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя Шевченківського
районного суду міста Києва М.С. Антонюк