ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
02068, м. Київ, вул. Кошиця, 5-А
справа № 753/17497/23
провадження № 3/753/6902/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" жовтня 2023 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Каліушко Ф.А., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 2 ст. 187 КУпАП
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , 14 вересня 2023 року у період часу з 14:00 год. по 18:00 год. не з'явився до Дарницького УП ГУНП в м. Києві на реєстрацію та розпис в реєстраційному листі, тобто скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі по тексту - КУпАП).
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку відповідно до ст. 268 КУпАП, у зв'язку з чим суддя дійшов висновку розглядати справу за його відсутністю на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Склад адміністративного правопорушення - це встановлена адміністративним законодавством сукупність об'єктивних і суб'єктивних ознак, за наявності яких діяння вважається адміністративним правопорушенням. Цими ознаками є об'єкт, об'єктивна сторона, суб'єкт та суб'єктивна сторона.
Частиною 1 ст. 187 КУпАП України встановлена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); нереєстрація в органі Національної поліції.
Частина 2 ст. 187 КУпАП встановлює відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Водночас статтею 395 Кримінального кодексу України (далі по тексту - КК України) передбачена відповідальність за самовільне залишення особою місця проживання з метою ухилення від адміністративного нагляду, а також неприбуття без поважних причин у визначений строк до обраного місця проживання особи, щодо якої встановлено адміністративний нагляд у разі звільнення з місць позбавлення волі.
Під самовільним залишенням особою місця проживання з метою ухилення від адміністративного нагляду розуміються зміна піднаглядним без поважних причин і повідомлення працівників поліції, що здійснюють нагляд, як місця проживання у межах одного населеного пункту, так і виїзд без дозволу органів Національної поліції до іншого населеного пункту.
В матеріалах даної справи міститься постанова Дарницького районного суду м. Києва від 16 січня 2023 року, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, та накладено на нього стягнення у вигляді штрафу. Крім того, в матеріалах справи міститься постанова Дарницького районного суду м. Києва від 26 квітня 2023 року, якою ОСОБА_1 продовжено адміністративний нагляд строком на 6 (шість) місяців з наступними обмеженнями: заборонено вихід за межі будинку (квартири) за місцем проживання по АДРЕСА_1 з 21:00 год. по 05:00 год. ранку наступного дня; заборонено виїзд за межі м. Києва в особистих справах без дозволу на це начальника Дарницького УП ГУНП в м. Києві; заборонено відвідувати кафе, ресторани, бари м. Києва, відділи магазинів, які торгують спиртними напоями з метою придбання та розпиття алкогольних напоїв; зобов'язано з'являтись до Дарницького УП ГУНП в м. Києві на реєстрацію і розпису в реєстраційному листі в 1-й, 2-й четвер кожного місяця з 14:00 год. до 18:00 год.
Також, суддя з метою об'єктивного, повного та всебічного розгляду справи здійснив перевірку у Єдиному державному реєстрі судових рішень щодо винесених постанов про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та встановив, що останній за 5-ть років неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, при цьому для участі у розгляді справ він жодного разу не з'являвся, посатнови суддів про привід не були виконані з огляду на його відсутність за місцем проживання, що в свою чергу дає дійти висновку про те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на шлях виправлення не став.
Враховуючи вище викладене, суд дійшов висновку про те, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статтею 395 КК України, що відповідно до положень стст. 253, 284 КУпАП України є підставою для закриття справи та передачі матеріалів прокурору або органу досудового розслідування.
На підставі викладеного, керуючись стст. 253, 283, 284 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП - закрити, а матеріали передати прокурору Дарницької окружної прокуратури міста Києва для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Постанова оскарженню не підлягає.
СУДДЯ: КАЛІУШКО Ф.А.