Справа № 755/15834/23
Провадження №: 3/755/7135/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" листопада 2023 р. суддя Дніпровського районного суд м. Києва Дзюба О.А., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Управління патрульної поліції у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фізичної особи-підприємця, проживаючого в АДРЕСА_1 , за ст. 124 КУпАП,-
установив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 529007 від 28.09.2023, ОСОБА_1 15.08.2023 о 17 год. 01 хв. в м. Києві по просп. Соборності, 21-Є (АЗС «АМІС»), керував автомобілем «Фіат», д.н.з. НОМЕР_1 , не був уважним, не дотримався безпечної дистанції та скоїв зіткнення з автомобілем «Фольксваген», д.н.з. НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_2 , який рухався попереду, в результаті чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, а пасажирка автомобіля «Фольксваген», д.н.з. НОМЕР_2 , ОСОБА_3 отримала тілесні ушкодження.
Своїми діями водій порушив п. п. 2.3 (б), 13.1 ПДР України.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомлено.
Заява про розгляд справи у відсутності особи яка притягається до адміністративної відповідальності до суду не надходила.
Статтею 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 р. № 475/97-ВР, гарантовано кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.
Згідно положень, визначених у постанові Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних і справ про адміністративні правопорушення» № 11 від 17.10.2014 року, при здійсненні правосуддя судам слід брати до уваги те, що відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (РИМ, 4.XI.1950) кожен має право на судовий розгляд своєї справи упродовж розумного строку.
Розумним, зокрема, вважається строк, що є об'єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.
З урахуванням практики Європейського суду з прав людини критеріями розумних строків у цивільних справах є: правова та фактична складність справи; поведінка заявника, а також інших осіб, які беруть участь у справі, інших учасників процесу; поведінка органів державної влади (насамперед суду); характер процесу та його значення для заявника (справи "Федіна проти України" від 02 вересня 2010 року, "Смірнова проти України" від 08 листопада 2005 року, "Матіка проти Румунії" від 02 листопада 2006 року, "Літоселітіс проти Греції" від 05 лютого 2004 року та інші).
В той же час, як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, кожна сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у справі за його участю, добросовісно користуватися належними йому процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Як зазначено у рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Пономарьов проти України» від 03 квітня 2008 року, сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Положеннями ст. 268 КУпАП визначено, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 283 КУпАП України, суд при винесенні постанови про адміністративне правопорушення перевіряє чи є в діях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ознаки проступку, за який законом встановлено адміністративну відповідальність чи накладено стягнення в межах, встановлених законодавством.
Зі змісту фабули протоколу про адміністративне правопорушення убачається, що в результаті дорожньо-транспортної пригоди пасажирка автомобіля «Фольксваген», д.н.з. НОМЕР_2 , ОСОБА_3 отримала тілесні ушкодження.
Відповідно до довідки № 5022 від 15.08.2023 виданої міською лікарнею швидкої медичної допомоги м. Києва на ім'я ОСОБА_3 , остання отримала забій м'яких тканин шийного відділу хребта, з больовим синдромом.
Натомість, матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не містять висновок про тяжкість отриманих ОСОБА_3 тілесних ушкоджень внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, наявність якого має значення для вирішення судом питання можливості притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності або вирішення питання про передачу матеріалів прокурору або органу досудового розслідування у разі наявності в діях ОСОБА_1 ознак кримінального правопорушення.
Керуючись ст. ст. 221, 245, 268, 275, 280, 283-258 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний матеріал № 755/15834/23 (провадження № 3/755/7135/23) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції у м. Києві для дооформлення.
Суддя