Справа № 632/1711/23
провадження №3/632/817/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 листопада 2023 року суддя Первомайського міськрайонного суду Харківської області Босняк М.М., розглянувши справу, яка надійшла з Північно-східного офісу Держаудитслужби, про притягнення до адмінвідповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Іскра Ізюмського району Харківської області, жительки АДРЕСА_1 , громадянки України, яка працює головним бухгалтером Відділу освіти, молоді та спорту Біляївської сільської ради Лозівського району Харківської області, раніше до адмінвідповідальності не притягувався,
за ч.3 ст.16414 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Вдень 19 липня 2023 року заступником начальника відділу контролю у сфері закупівель Північно-східного офісу Держаудитслужби, при проведенні моніторингу закупівлі товарів «Огорожа металева з комплектуючими та воротами», проведеною Відділом освіти, молоді та спорту Біляївської сільської ради Лозівського району Харківської області, інформація про яку оприлюднена в електронній системі публічних закупівель Prozzorro за № UA-2023-06-01-003662-а, виявлено порушення законодавства про закупівлі в частині невідхилення тендерної пропозиції, яка підлягала відхиленню відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії №20/31/2314/2023/пр. від 27.10.2023, ОСОБА_1 вчинила правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.3 ст.16414 КУпАП, а саме: невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню, відповідно до Закону.
У судовому засіданні ОСОБА_1 було роз'яснено права особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП, вину у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 3 ст. 16414 КУпАП за обставин, вказаних в протоколі про адміністративне правопорушення від 27.10.2023, остання визнала, просила суд закрити провадження звільнивши її за малозначністю вчиненого.
Суду пояснила, що 01.06.2023 нею, як уповноваженою особою Відділу освіти молоді та спорту Біляївської сільської ради, було оприлюднено закупівлю: Огорожа металева з комплектуючими та воротами ДК 021:2015 34920000-2 (Дорожнє обладнання) очікуваною вартістю 300 000,00 гривень (ідентифікатор закупівлі ІІА-2023-06-01-003662-а). Аукціон в закупівлі не проводився, у зв'язку з тим, що була подана лише одна тендерна пропозиція, а саме: ФОП ОСОБА_2 , тендерна пропозиції якої дорівнювала 292 407.28 гривень.
У складі своєї тендерної пропозиції, на підтвердження кваліфікаційних критеріїв, а саме виконання аналогічних (аналогічного) договорів (договора) ФОП ОСОБА_2 надано договори поставки ідентичної або тотожної продукції, а також надані договори є договорами з поставки продукції з подібними або схожими характеристиками. У зв'язку з чим нею було враховано саме предмет договору, тобто найменування товару, якій відповідає предмету закупівлі.
При оцінці тендерної документації ФОП ОСОБА_2 , було допущено помилку, яка не призвела до настання будь-яких негативних наслідків.
В подальшому був укладений договір поставки №108 від 22.06.2023 року, який виконаний в повному обсязі, отримано товар належної якості, поставлений без порушення строків, обумовлених сторонами.
Отже, укладання договору саме з ФОП ОСОБА_2 не потягло за собою та не утворило жодних негативних правових наслідків чи додаткових обов'язків, а також не стало підставою для додаткових витрат з бюджету.
19 липня 2023 року північно-східним офісом Держаудитслужби, під час проведення моніторингу закупівлі, виявлено порушення законодавства про закупівлі в частині невідхилення тендерної пропозиції, яка підлягала відхиленню та оприлюднено висновок, в якому забов'язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом розірвання договору.
Але, у даному випалку відсутній сам механізм виправлення таких помилок, т.я. на той час вже договір було виконано: товар вже був поставлений та оплачений.
Зазначає, що даним дміністративним правопорушенням не було заподіяно шкоди державним, приватним та суспільним інтересам, правам і свободам громадян або іншим цінностям, що охороняються законом.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст. 252 КУпАП, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.
Обставини вчинення правопорушення підтверджуються сукупністю даних протоколу про адміністративне правопорушення від 27.09.2023, доданими письмовими документами: висновком про результати моніторингу процедури закупівель від 19.07.2023 за № 31-41/447, листом від 26.09.2023 за № 01-16/338 та іншими наданими письмовими доказами, що стосуються особи, що притягається до адміністративної відповідальності, та повноважень з переліком процедур для здійснення моніторингу закупівель.
Тому, дії особи вірно кваліфіковані за ч.3 ст.16414 КУпАП.
З врахуванням даних про особу та того, що діяння не спричинило скільки - небудь значної шкоди державним інтересам, а також приватним та суспільним інтересам, правам і свободам громадян або іншим цінностям, що охороняються законом, то правопорушення можна вважати малозначним.
Відповідно до ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності та застосовується з метою виховання особи, що вчинила адміністративне правопорушення, у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами.
У справі «Ізмайлов проти Росії» (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 року), Європейський Суд вказав, що при призначенні покарання для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити особистий надмірний тягар для особи.
У зв'язку з вище викладеним, суд вважає можливим звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.3 ст.16414 КУпАП за малозначністю і оголосити їй усне зауваження, оскільки діяння, вчинене нею, хоч і містило в собі усі юридичні і суб'єктивні ознаки, що характеризують правопорушення, передбачене ч.3 ст.16414 КУпАП, але внаслідок всіх конкретних обставин воно не відповідало тій суспільній небезпечності, яка є типовою для цього виду правопорушення, зокрема, її дії суб'єктивно не були направлені на заподіяння шкоди державним інтересам, а також приватним та суспільним інтересам, правам і свободам громадян або іншим цінностям, що охороняються законом, і така шкода фактично не була заподіяна.
Згідно із ч.3 ст.284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
На підставі вищевикладеного, ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності за ч.3 ст.16414 КУпАП за малозначністю, оголосивши їй усне зауваження, а провадження у справі закрити.
Керуючись ст.ст. 22, 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.3 ст.16414 КУпАП.
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 , яка притягується до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.16414 КУпАП, закрити, останню звільнити від адміністративної відповідальності обмежившись усним зауваженням.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови через Первомайський міськрайонний суд Харківської області.
Суддя: М. М. Босняк