Справа № 760/20843/23
Провадження № 3/760/7210/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.10.2023 м. Київ
Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Застрожнікова К.С., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
До Солом'янського районного суду міста Києва надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 272603 від 02.08.2023 року, зі змісту якого слідує, що 02.08.2023 р. близько 16 год. 50 хв., ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2, в кафе «ІНФОРМАЦІЯ_2», здійснював роздрібну торгівлю алкогольними напоями без відповідних документів, а саме ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.164 КУпАП.
У судове засідання, призначене на 12.10.2023 р., ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Згідно рішення ЄСПЛ у справі «Смірнов проти України» від 08.11.2005 року, в силу вимог ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч.1 ст.6 даної Конвенції.
У своїх рішеннях Європейський суд також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Відповідно до положень статті 268 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою.
Враховуючи викладене, та ті обставини, що ОСОБА_1 відомо про складений відносно нього протокол про адміністративне правопорушення, місце розгляду справи, а тому він мав змогу цікавитись рухом справи стосовно себе, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи та наявні у ній докази, суд дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Частиною 1 статті 164 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Згідно з ч.20 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами, або рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або пальним може здійснюватися суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.
Так, судом досліджено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 272603 від 02.08.2023 року, зі змісту якого слідує, що 02.08.2023 р. близько 16 год. 50 хв., ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2, в кафе «ІНФОРМАЦІЯ_2», здійснював роздрібну торгівлю алкогольними напоями без відповідних документів, а саме ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями /а.с.1/.
Зі змісту письмових пояснень ОСОБА_1 слідує, що він є власником закладу « ІНФОРМАЦІЯ_2 », де дійсно здійснював продаж алкогольних напоїв, пояснив, що має ліцензію, однак на вимогу працівників поліції не надав її у зв'язку з тим, що вона знаходилась у нього вдома, зазначив, що в разі необхідності надасть її в суді /а.с.2/.
У матеріалах справи наявна та судом досліджена копія паспорту ОСОБА_1 /а.с.4/.
Також, судом було досліджено фототаблицю, на якій відображено заклад «ІНФОРМАЦІЯ_2», у якому здійснювався продаж алкогольними напоями /а.с.5/.
Згідно з переліком виявлених та вилучених речей слідує, що у ОСОБА_1 було вилучено: горілку Koskenkorva 1 л. - 3 шт.; коньяк Hennessy - 1 шт.; горілка Finlandia - 2 шт. /а. с. 6/.
Отже, аналізуючи подані до суду докази у їх сукупності та взаємозв'язку, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, а саме провадження господарської діяльності без отримання ліцензії на провадження даного виду господарської діяльності. Що узгоджується із обставинами, викладеними у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 272603 від 02.08.2023 р. та підтверджується письмовими поясненнями ОСОБА_1 .
Визнаючи ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, суд також враховує ту обставину, що ОСОБА_1 мав відповідну реєстрацію як фізична особа-підприємець згідно чинного законодавства України та виходячи з наданих ним письмових пояснень є власником закладу « ІНФОРМАЦІЯ_2 », тому він має бути притягнутим до адміністративної відповідальності, через відсутність в нього ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями,
Обставини, які пом'якшують адміністративну відповідальність, судом не встановлені.
Обставини, які обтяжують адміністративну відповідальність, судом не встановлені.
Вивчивши матеріали справи, враховуючи характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його провини, суд вважає за необхідним застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн., з конфіскацією предметів торгівлі, вилучених на підставі переліку виявлених та вилучених речей.
Крім того, на підставі ст. 40 КУпАП України та Закону України «Про судовий збір» з правопорушника також підлягає стягненню судовий збір у розмірі 536,80 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 40-1, ч. 1 ст. 164, 251, 283-285 КУпАП та Закону України «Про судовий збір», суд -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Застосувати відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід Держави в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок з конфіскацією предметів торгівлі, вилучених у ОСОБА_1 на підставі переліку виявлених та вилучених речей, а саме: горілку Koskenkorva 1 л. - 3 шт.; коньяк Hennessy - 1 шт.; горілка Finlandia - 2 шт.
Штраф підлягає сплаті за наступними банківськими реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/Соломян.р-н/21081100, Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, Номер рахунку (IBAN):UA278999980313090106000026010, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід Держави судовий збір у розмірі 536,80 грн., які підлягають сплаті на наступні реквізити: Отримував коштів: ГУК у м. Києві/Соломян.р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача: Казначейство України, код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA388999980313181206000026010, код класифікації доходів бюджету 22030101, Призначення платежу: судовий збір.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через районний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: К. С. Застрожнікова