Справа № 595/1946/23
Провадження № 3/595/1065/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31.10.2023 м. Бучач
Суддя Бучацького районного суду Тернопільської області Содомора P.O., розглянувши матеріали, які надійшли із відділення поліції № 2 (м.Бучач) Чортківського районного відділу поліції ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , гр-на України, непрацюючої,
за ст.173 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Із протоколу про адміністративне правопорушення ВАВ № 975214 від 17.10.2023 вбачається, що 04 жовтня 2023 року приблизно о 11 год. 00 хв. ОСОБА_1 перебуваючи в с.Зубрець по вул.Веприк, виражалася нецензурними словами до ОСОБА_2 , чим своїми діями вчинила дрібне хуліганство.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненні правопорушення заперечила, пояснила, що не виражалася нецензурними словами та нікого не ображала.
Суд, вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Відповідно до вимог статті 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданням адміністративного судочинства є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно вимог статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган, посадова особа при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини що пом'якшують або обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до статей 251, 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган, посадова особа оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності. Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та ін.
Відповідно до частини 1 статті 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з диспозицією ст. 173 КУпАП, адміністративна відповідальність за вказаною статтею настає у випадку вчинення дрібного хуліганства, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Об'єктом даного адміністративного правопорушення є суспільні відносини у сфері охорони громадського порядку. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у нецензурній лайці в громадських місцях, образливому чіплянні до громадян та інших подібних діях, що порушують громадський порядок і спокій громадян. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу.
Проте, матеріали справи не містять належних та допустимих доказів вчинення ОСОБА_1 аміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.
З пояснень ОСОБА_1 вбачається, що вона не виражалася нецензурними словами до ОСОБА_2 .
Суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ст. 173 КУпАП недоведена, оскільки доказами по справі є пояснення ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які є однією сім'єю, а саме батько, мати та донька. Свідки вчинення ОСОБА_1 вказаного правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення не вказані.
Таким чином, в якості доказів матеріали справи містять письмові пояснення ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які є однією родиною, та пояснення ОСОБА_1 надані нею у судовому засідання, які по своїй суті є взаємовиключними, жодних інших доказів на підтвердження показів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 суду не надано.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до п.1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір стягується у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.
Керуючись п.1 ст.247, ст.ст. 251,252, 283,284 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в справі про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, закрити за відсутністю в діях складу вказаного адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду через Бучацький районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Р. О. Содомора