Ухвала від 02.11.2023 по справі 520/11448/23

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

щодо встановлення судового контролю за виконання судових рішень в адміністративній справі

02 листопада 2023 р. Справа № 520/11448/23

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Полях Н.А., розглянувши заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судових по адміністративній справі №520/11448/23 за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" (код ЄДРПОУ 08734011, вул. Гіршмана, буд. 8/10, м. Харків, 61002) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Заявника звернувся до Харківського окружного адміністративного суду із відповідною заявою, в якій просить суд:

- встановити контроль за виконанням рiшення Харківського окружного адміністративного суду вiд 14 серпня 2023 р. № 520/11448/23 та зобов'язати ДУ "Територiальне медичне об'єднання МВС України по Харкiвськiй областi" з урахуванням ранiше виданої довiдцi № 100/00264 про грошове забезпечення ОСОБА_1 за березень 2019 року вiд 20.10.2021 р. № 33/41-4028 та рiшення Харківського окружного адміністративного суду вiд 14 серпня 2023 р. №520/11448/23 пiдготувати оновлену довідку, яка повинна містити такі складові та їх розмiри ( складовi 1-6 згiдно Довiдцi № 100/00264 вiд 20.10.2021 р. № 33/41-4028 та остання складова - позицiя 7 згiдно рiшення суду вiд 14 серпня 2023 р. № 520/11448/23): посадовий оклад 5 640,00; оклад за військовим (спецiальним) званням 1 480,00; надбавка за вислугу рокiв (вiдсоткiв посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спецiальним) званням) 50% 3 560,00; надбавка за особливостi проходження служби (вiдсоткiв посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спецiальним) званням та надбавка за вислугу рокiв) 50% 5 340,00; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (вiдсоткiв посадового окладу) 15% 846,00; премiя (вiдсоткiв посадового окладу) 40% 2 256,00; надбавка (пенсiйна) (вiдсоткiв посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спецiальним) званням та надбавка за вислугу рокiв) 100% 10 680,00;

- за наслідками розгляду звіту ДУ "Територiальне медичне об'єднання МВС України по Харкiвськiй областi" про виконання рішення Харкiвського окружного адміністративного суду від 14 серпня 2023 р. № 520/11448/23, або в разі неподання такого звіту, чи надання не в повному обсязi або у спотвореному вигляді постановити ухвалу - згiдно п.4 ст.382 КАС України накласти на керівника ДУ "Територiальне медичне об'єднання МВС України по Харкiвськiй областi, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згiдно з частиною 2 пункта 2 статтi 23 Цивільного кодексу України накласти штраф на відшкодування моральної шкоди, яка полягала у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, на відповідального за виконання рішення суду у сумі десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб на мою користь.

Враховуючи відсутність правового регулювання процедури розгляду такого виду заяв, керуючись приписами ч. 3 ст. 166 КАС України, суд приходить до висновку про можливість розгляду поданої заяви одноособово у порядку письмового провадження без виклику сторін.

Згідно з п. 10 ч. 1 ст. 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Судом встановлено, що рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 14.08.2023 року по справі №520/11448/23, адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" (код ЄДРПОУ 08734011, вул. Гіршмана, буд. 8/10, м. Харків, 61002) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено.

Визнано протиправними дії Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" щодо відмови у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновленої довідки ОСОБА_1 про розмір грошового забезпечення станом на 5 березня 2019 року враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, якi передбаченi статтею 43 Закону № 2262-ХІІ.

Зобов'язано Державну установу "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із зазначенням усiх складових, якi вказанi у грошовому атестаті № 3 полковника в/с ОСОБА_1 , який підписаний 21 сiчня 2003 року, в тому числі: "Надбавка -100%" - яка складає у вiдсотках (100%) вiд суми: посадовий оклад - 5 640,00 грн., оклад за військовим (спецiальним) званням -1480,00 грн. та надбавка за вислугу рокiв - 3 560,00 грн. = 10 680,00 грн., яка є щомісячним додатковим видом грошового забезпечення відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону №2011-XII та з урахуванням положень Постанови №704, з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 1 квітня 2019 року перерахунку основного розміру пенсії.

Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань з Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" (код ЄДРПОУ 08734011, вул. Гіршмана, буд. 8/10, м. Харків, 61002) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) суму судового збору у розмірі 1073,60 грн. (одна тисяча сімдесят три гривні шістдесят копійок).

Зазначене рішення Харківського окружного адміністративного суду набрало законної сили.

Суд зазначає, що правовідносини з приводу судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах унормовані приписами ст. 382 КАС України.

Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Тобто, судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах у порядку ч. 1 ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України встановлюється судом саме при вирішенні справи по суті, висновки стосовно наявності або відсутності підстав для встановлення такого контролю зазначаються безпосередньо у рішенні суду за результатами розгляду адміністративного позову.

Заява про встановлення судового контролю позивачем під час розгляду справи не заявлялась.

При цьому позивач, на користь якого ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду у порядку, визначеному статтею 383 КАС України.

Суд зазначає, що судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах є диспозитивним правом суду, яке може використовуватись в залежності від наявності об'єктивних обставин, що підтверджені належними та допустимими доказами. Це виключно як певна (можливо, виняткова) міра впливу на той чи інший орган влади.

Окрім того, суд зазначає, що обов'язковість судових рішення, що набрали законної сили, для їх виконання на всій території України передбачена також приписами Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 №1402-VІІІ.

Пунктом 54 рішення Європейського суду з прав людини по справі "Пічкур проти України" зазначено про порушення статті 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, згідно з якою користування правами та свободами, визнаними в Конвенції, має бути забезпечене без дискримінації за будь-якою ознакою статі, раси, кольору шкіри, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження, належності до національних меншин, майнового стану, народження, або за іншою ознакою, у поєднанні зі ст. 1 Першого протоколу до Конвенції, якою передбачено право кожної фізичної або юридичної особи мирно володіти своїм майном та закріплено, що ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

У справі "Ілашку та інші проти Молдови та Росії", Європейський суд з прав людини визнав, що Уряд Молдови, який є єдиним законним Урядом Республіки Молдова за міжнародним правом, не здійснював влади над частиною своєї території, яка перебуває під ефективним контролем Молдавської Республіки Придністров'я (МРП). Однак, навіть за відсутності ефективного контролю над Придністровським регіоном, Молдова все ж таки має позитивне зобов'язання за ст. 1 Конвенції вжити заходів, у рамках своєї влади та відповідно до міжнародного права, для захисту гарантованих Конвенцією прав заявників.

Як зазначено в п. 333 цього рішення: "Суд вважає, що коли держава не може забезпечити дію своєї влади на частині своєї території відповідно фактичній ситуації, держава не перестає нести відповідальність та здійснювати юрисдикцію. Воно повинно усіма доступними дипломатичними та правовими засобами із залученням іноземних держав та міжнародних організацій продовжувати гарантувати права та свободи, передбачені Конвенцією".

З довідки №33/41-3207 віл 11.10.2023 року вбачається, що довідка №100/00264 про розмір грошового забезпечення станом на 01.04.2019 року була виготовлена та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.

Аналізуючи матеріали справи, суд дійшов висновку, що рішення Харківського окружного адміністративного суду від 14.08.2023 року по справі №520/11448/23 є виконаним, вимоги заявника фактично становлять новий предмет спору.

Враховуючи, що встановлення судового контролю за виконанням судового рішення є правом, а не обов'язком суду, суд не вбачає підстав для встановлення контролю за виконанням даного рішення шляхом зобов'язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення.

Керуючись ст. 4, 229, 248, 293, 294, 382 КАС України, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судових по адміністративній справі №520/11448/23 за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" (код ЄДРПОУ 08734011, вул. Гіршмана, буд. 8/10, м. Харків, 61002) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити в повному обсязі.

Ухвала може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Суддя Н.А. Полях