Справа № 127/33698/23
Провадження 2-а/127/259/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 листопада 2023 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Король О.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ДОП СП ВП №1 ВРУП у Вінницькій області про скасування постанови ГБВ № 254624 від 16.05.2023 року про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ДОП СП ВП №1 ВРУП у Вінницькій області про скасування постанови ГБВ № 254624 від 16.05.2023 року про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно з частиною 1 статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Під час вивчення матеріалів позовної заяви судом встановлено їх невідповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України.
Позивачем не зазначено повністю посаду, прізвище, ім'я та по батькові відповідача, а лише ДОП СП ВП №1 ВРУП у Вінницькій області.
Відповідно до ч. 2 ст. 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом.
Всупереч зазначеному, позивачем до позовної заяви долучено ксерокопію постанови замість оригіналу, яка є нечитаною, що унеможливлює її дослідження.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 3 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, справляється судовий збір.
В той же час, відповідно до статті 288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
Питання застосування наведених вище норм закону стало предметом дослідження Великої Палати Верховного Суду, яка у постанові від 18.03.2020 року у справі №543/775/17 дійшла висновку про те що за системного, цільового та граматичного тлумачення до наведеного законодавчого регулювання відносин, пов'язаних зі сплатою судового збору, Велика Палата Верховного Суду в контексті фактичних обставин справи та зумовленого ними застосування норм процесуального права зазначає, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 25 Закону №3674-VІ, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
Частиною п'ятою статті 242 КАС України визначено, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем при зверненні до суду заявлено вимогу про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, тобто вимога немайнового характеру, за яку відповідно до зазначених вище висновків, необхідно сплатити судовий збір.
Згідно з частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 2 пункту 1 частини третьої статті 4 Закону №3674-VІ за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, сплачується судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на час звернення позивача до суду складає 1073,60 грн.
В той же час, частиною п'ятою статті 4 Закону № 3674 передбачено, що розмір судового збору, який підлягає стягненню у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що нині складає 538,80 грн.
При цьому, у вищевказаній постанові Великої Палати Верховного Суду від 18.03.2020 року у справі №543/775/17 викладено правовий висновок про те, що з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, позивач має сплатити судовий збір за подання цього позову у розмірі 536,80 грн.
У порушення вимог п. 7 ч. 5 ст. 160 КАС України позовна заява не містить відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. 169 КАС України, -
УХВАЛИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ДОП СП ВП №1 ВРУП у Вінницькій області про скасування постанови ГБВ № 254624 від 16.05.2023 року про притягнення до адміністративної відповідальності - залишити без руху та надати позивачу триденний строк з дня отримання ухвали для усунення недоліків.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява вважатиметься неподаною та повертається позивачеві зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: