Рішення від 31.10.2023 по справі 260/7436/23

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2023 року м. Ужгород№ 260/7436/23

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гебеш С.А., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, в якому просить суд:

Визнати протиправною і незаконною дію Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області по зниженню з 01.01.2016 року по 30.11.2019 року відсоткового розміру основної пенсії ОСОБА_1 з 80% від суми грошового забезпечення до 70% від суми грошового забезпечення, зазначеного у довідці ЛК УМВС про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №703003775 від 20.03.2018 року, а з 01.12.2019 року. - у довідці про розмір грошового забезпечення за №33/27-1301 від 01.12.2021 року, виданій Державною установою "Територіальне медичне об'єднання МВС по Закарпатській області";

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити перерахунок основної пенсії ОСОБА_1 виходячи з відсоткового значення 80% від суми грошового забезпечення з 01.01.2016 року по 30.11.2019 року, - зазначеного у довідці ЛК УМВС про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №703003775 від 20.03.2018 року, а з 01.12.2019 року. - у довідці про розмір грошового забезпечення за №33/27-1301 від 01.12.2021 року, виданій Державною установою "Територіальне медичне об'єднання МВС по Закарпатській області" та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум;

Визнати протиправною і незаконною дію Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області по припиненню з 01.06.2022 року нарахування і виплати щомісячної доплати у розмірі 2000,00 гривень, передбаченої постановою КМУ №713 від 14 липня 2021 року «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» ОСОБА_1 ;

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області відновити з 01.06.2022 року нарахування та виплату ОСОБА_1 щомісячної доплати до пенсії у розміру 2000,00 гривень, відповідно до Постанови КМУ №713 від 14 липня 2021 року «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб»;

3. справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін;

4. стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного Фонду України в Закарпатській області документально підтверджені судові витрати у розмірі 1073,60 гривень.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного Фонду України в Закарпатській області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Під час призначення пенсії її розмір сягав 80% розміру грошового забезпечення, однак після перерахунку пенсії з 01.01.2016 року на підставі Постанови № 103 був знижений до 70% від сум грошового забезпечення. Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 19.04.2022 року по справі № 260/785/22 зобов'язано Головне управління Пенсійного Фонду України в Закарпатській області з 01.12.2019 року здійснити перерахунок та виплату пенсії позивача на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Закарпатській області» № 33/27-1301 від 01.12.2021 року, з урахуванням раніше виплачених сум. Рішення суду по справі № 260/1193/22 було виконано Головним управління Пенсійного Фонду України в Закарпатській області з 01.06.2022 року.

Одночасно із цим, з 01.06.2022 року позивач не отримує щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, передбачену абзацом 1 пункту 1 Постанови КМУ № 713 від 14.07.2021 року «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», яку отримував з 01.07.2021 року по травень 2022 року.

Позивач вважає такі дії відповідача протиправними та такими, що порушують її конституційні права на соціальний захист.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 25.08.2023 року відкрито провадження у справі за вказаним позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) та витребувано у відповідача оригінал пенсійної справи позивача.

30.08.2023 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, зі змісту якого вбачається, що Головне управління ПФУ в Закарпатській області не погоджується з вимогами позовної заяви, вважає їх необґрунтованими та зазначає, що порядок визначення розміру пенсії та його максимальної величини у відсотковому відношенні відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43) визначено ст. 13 Закону № 2262-XIІ, до якої, неодноразово вносились зміни, зокрема, щодо визначення максимального розміру пенсії, обчисленого відповідно до цієї статті, зокрема, Законом України від 27.03.2014 року № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», яким встановлено максимальний розмір пенсії за вислугу років на рівні 70% відповідних сум грошового забезпечення. Із прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 21.02.2018 року №108 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» перерахунок раніше призначених пенсій здійснено за нормами законодавства, чинного на момент проведення перерахунку, відповідно, Головним управлінням правомірно проведено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018 року із розрахунку 70% грошового забезпечення. Вказує на те, що помилковим є твердження позивача, що при перерахунку пенсії відповідним військовослужбовцям має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент первинного призначення пенсії.

Стосовно позовної вимоги по припиненню нарахування і виплати щомісячної доплати у розмірі 2000 грн., передбаченої Постановою КМУ № 713 від 14.07.2021 року «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» зазначає, що на виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду №260/785/22 від 19.04.2022 року, здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.12.2019 року під час якого основний розмір пенсії збільшився більше ніж на 2000,00 грн., тому відповідно до норми Постанови №713 підстав для виплати щомісячних доплат в розмірі 2000,00 грн. починаючи з 01.06.2022 року (виплати пенсії у новому розмірі) немає.

Крім того, зауважує, що доплата 2000,00 грн. встановлюється до пенсії визначеної станом на 01.03.2018 року, а відтак підстав встановити підвищення до пенсії, обчисленої з грошового забезпечення, визначеного станом на листопад 2019 року, немає.

За таких обставин, відсутні підстави для здійснення доплати до пенсії позивача, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» від 14.07.2021 року №713, після і проведення її перерахунку.

Відповідно до положень ч. 5 ст.262, ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складено у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України, з врахуванням положень ст.263 КАС України.

Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області, є пенсіонером органів внутрішніх справ та такому призначено пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в розмірі 80 % від суми грошового забезпечення.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" ГУ ПФУ Закарпатській області проведено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2016 року у розмірі 70% грошового забезпечення.

В подальшому, рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 19.04.2022 року по справі №260/785/22 зобов'язано Головне управління ПФУ в Закарпатській області здійснити перерахунок пенсії позивачу на підставі довідки №33/27-1301 від 01.12.2021 року, виданої Державною установою "Територіальне медичне об'єднання МВС по Закарпатській області".

На виконання вказаного рішення суду, Головне управління ПФУ в Закарпатській області провело з 01.06.2022 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019 року на підставі довідки Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Закарпатській області" від 01.12.2021 року № 33/27-1301 виходячи з розміру 70 % відповідних сум грошового забезпечення.

При цьому, при здійсненні вказаного перерахунку (з 01.06.2022 року) відповідачем припинено нарахування та виплату щомісячної доплати, яка передбачена Постановою №713 від 14.07.2021 року.

На звернення представника позивача до відповідача про перерахунок пенсії позивача з 01.01.2016 року, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 80% сум грошового забезпечення, та відновлення виплати щомісячної доплати у розмірі 2000,00 гривень, ГУ ПФ України в Закарпатській області повідомило, що перерахунок пенсії був здійсненний з 01.01.2016 року за чинною на дату перерахунку редакцією Закону. Та вказано також на те, що оскільки пенсія ОСОБА_1 переглядалася, а саме було здійснено перерахунок пенсії на виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду у справі №260/785/22 від 19.04.2022 року, під час якого основний розмір пенсії збільшився менше ніж на 2000,00 гривень, то щомісячна доплата, встановлена п. 1 Постанови №713, після виконання рішення суду з 01.06.2022 року не виплачується.

Позивач вважає дії відповідача щодо зниження проценту відповідних сум грошового забезпечення для обчислення пенсії за вислугу років з 80% на 70 % та припиненню з 01.06.2022 року нарахування та виплати щомісячної доплати у розмірі 2000 гривень - протиправними та такими, що порушують його конституційне право на соціальний захист, а тому через представника звернувся до суду з даним позовом про визнання вказаних дій протиправними.

Оцінюючи позицію позивача щодо протиправності зменшення грошового забезпечення з 808% до 70% при здійсненні перерахунку пенсії, суд вказує наступне.

Відповідно до положень статті 13 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу) пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення; тим же особам, які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ (пункт "б" статті 12): за загальний трудовий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний рік стажу понад 25 років - один процент відповідних сум грошового забезпечення.

При цьому частиною другою цієї статті визначено, що загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

У подальшому стаття 13 Закону № 2262-XII неодноразово була змінена в частині граничного розміру пенсії у відсотковому співвідношенні до розміру грошового забезпечення.

Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 року № 3668-VІ були внесені зміни до частини другої статті 13, а саме цифри "90" замінено цифрами "80".

Згодом Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 року № 1166-VII були внесені зміни до частини другої статті 13 Закону № 2262-XII, а саме цифри " 80" замінено цифрами " 70". Тобто, за змістом цих змін загальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Із матеріалів пенсійної справи позивача №0703003775 судом встановлено, що позивачу пенсія була призначена у розмірі 80% від суми грошового забезпечення.

Суд звертає увагу на те, що Велика Палата Верховного Суду у постанові від 16.10.2019 року у зразковій справі № 240/5401/18 дійшла висновку, що призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом та механізмом процедурами їх проведення, внесені зміни до частини другої статті 13 Закону № 2262-ХІІ щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 80 відсотків, а потім 70 відсотків грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, отже при перерахунку пенсії відповідним категоріям осіб має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.

Застосування іншого показника (70%) до перерахунку пенсії стосується призначення нових пенсій, а не перерахунку раніше призначених, з огляду і на те, що законодавчо діє принцип незворотності нормативно-правових актів у часі в силу прямих приписів статті 58 Конституції України.

При цьому в силу приписів ч. 5 ст. 242 КАС, ч. 3 ст. 291 КАС України суд враховує такі правові висновки Великої Палати Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи № 240/5401/18.

Таким чином, на підставі викладеного та висновків Великої Палати Верховного Суду у справі № 240/5401/18, враховуючи, що позивачу була призначена пенсія у розмірі 80% грошового забезпечення, суд дійшов висновку, що дії відповідача при здійсненні перерахунку та виплати з 01.01.2016 року його пенсії у розмірі 70 % сум грошового забезпечення є протиправними, а позовні вимоги в цій частині є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

З метою захисту прав, свобод та інтересів позивача суд вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Закарпатській області здійснити з 01.01.2016 року перерахунок основного розміру пенсії ОСОБА_1 , виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 80% сум грошового забезпечення, та здійснити виплату пенсії з урахуванням виплачених сум.

Що стосується вимог позовної заяви про зобов'язання відповідача відновити з 01.06.2022 року нарахування і виплату позивачу щомісячної доплати у розмірі 2000 грн, передбаченої Постановою КМУ № 713 від 14.07.2021 року «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», суд зазначає наступне.

Пунктом 1 Постанови №713 установлено з 1 липня 2021 р. особам, яким призначено пенсію до 1 березня 2018 р. відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 1 березня 2018 р., щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону.

Особам, яким призначено (поновлено) пенсію після 1 березня 2018 р., розмір якої обчислено відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного станом на 1 березня 2018 р. або до цієї дати, встановлюється щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту.

У разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 1 березня 2018 р., щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Щомісячна доплата, передбачена цим пунктом, встановлюється у межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом, починаючи з 1 липня 2021 року.

Пунктом 3 Постанови №713 надано вказівку Пенсійному фонду України забезпечити встановлення з 1 липня 2021 р. виплат, передбачених пунктами 1 і 2 цієї постанови, а також виплат, передбачених абзацом другим пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 №656 «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій» для учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності, за матеріалами пенсійних справ.

Виходячи із наведених норм слідує, що Постановою №713 визначено, зокрема, для осіб, яким призначено пенсію до 1 березня 2018 р., щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, при цьому обумовлено, що вказана доплата не виплачується у разі, коли пенсія переглядалася (перераховувалася) після 1 березня 2018 р., крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. У такому випадку щомісячна доплата встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Таким чином, внаслідок ухвалення вказаного нормативно-правового акта Уряду з 01.07.2021 колишнім військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та іншим особам, пенсії яким призначено за нормами Закону №2262-ХІІ до 01.03.2018 було установлено щомісячну доплату в сумі 2000,00 грн. виплата якої не здійснюється у разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018.

Водночас, аналіз наведених норм права, а також мети прийняття Урядом вказаної Постанови №713 свідчить про те, що перерахунок пенсії, проведення якого згідно з абзацом третім пункту 1 постанови №713 є обставиною, що виключає можливість нарахування щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн. до розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону №2262-ХІІ, має бути обумовлений підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом №2262-ХІІ на підставі нормативно-правого акта компетентного органу, оскільки в такий спосіб досягається мета, яка слугувала підставою для ухвалення Постанови №713, а саме зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, визначених на законних підставах. Натомість перерахунок пенсії, проведений на виконання судового рішення з метою усунення порушеного права особи на належний розмір пенсії, право на отримання якої у особи винило до 01.03.2018, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.

Як вбачається із матеріалів справи та вже встановлено судом, на виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 19.04.2022 року у справі №260/785/22 позивачу проведено перерахунок пенсії з 01.12.2019 року.

Вказаний перерахунок пенсії позивача, на виконання вищевказаного рішення відповідачем здійснено з 01.06.2022 року, при цьому, до вказаного розміру пенсії після перерахунку не включена доплата в сумі 2000,00 грн. відповідно до Постанови №713, що не заперечується відповідачем.

Таким чином, оскільки перерахунок пенсії позивача, проведений Головним управлінням ПФУ на виконання судового рішення з метою усунення порушеного його права на належний розмір пенсії, право на отримання якого у нього винило до 01.03.2018 року, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії, то позивач має право на щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2000,00 грн. відповідно до Постанови №713.

Аналогічний висновок викладений у постановах Верховного Суду від 08.11.2022 у справі № 420/2473/22 та від 04.04.2023 у справі № 380/25987/21.

Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

На підставі викладеного суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та наявність підстав для задоволення позову в цій частині.

Враховуючи викладене, заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню.

При цьому, з метою логічності та зрозумілості рішення суду його резолютивна частина буде викладена дещо в іншому формулюванні ніж заявлені позовні вимоги, однак вказане не впливатиме на зміст останніх та обсяг їх задоволення.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в розмірі 2147,20 грн, сплачений згідно з квитанцією від 09.06.2023 року.

Керуючись статтями 2, 72-77, 139, 243-246, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4, код ЄДРПОУ 20453063) щодо зменшення з 01.01.2016 року по 30.11.2019 року основного розміру пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) із 80% до 70% сум грошового забезпечення, зазначеного у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії Ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області № 703003775 від 20.03.2018 року, а з 01.12.2019 року - у довідці про розмір грошового забезпечення, виданої Державною установою "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Закарпатській області" № 33/27-1301 від 01.12.2021 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4, код ЄДРПОУ 20453063) здійснити перерахунок і виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) виходячи з 80% від суми грошового забезпечення, а саме з 01.01.2016 року по 30.11.2019 року від суми грошового забезпечення, зазначеного у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії Ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області № 703003775 від 20.03.2018 року, а з 01.12.2019 року - у довідці про розмір грошового забезпечення виданої Державною установою "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Закарпатській області" № 33/27-1301 від 01.12.2021 року, з урахуванням виплачених сум.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4, код ЄДРПОУ - 20453063) щодо припинення з 01.06.2022 року нарахування та виплати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) доплати до пенсії згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4, код ЄДРПОУ - 20453063) відновити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) з 01.06.2022 року нарахування та виплату щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб».

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88008, пл. Народна, буд. 4, м. Ужгород, Закарпатська область, код ЄДРПОУ 20453063) судові витрати у сумі 2147,20 грн (дві тисячі сто сорок сім гривень двадцять копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Суддя С.А. Гебеш