Постанова від 31.10.2023 по справі 420/9896/23

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

------------------------

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2023 р.м. ОдесаСправа № 420/9896/23

Головуючий в 1 інстанції: Скупінська О. В.

Місце ухвалення: м. Одеса

Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого - Лук'янчук О.В.

суддів - Бітова А. І.

- Ступакової І. Г.

розглянувши у порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 17 липня 2023 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Інституту Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія” про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Інституту Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія”, в якому просив:

дії Інституту Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія” щодо виплати позивачу грошової надбавки за науковий ступінь кандидата наук в розмірі 5% в період з 19 вересня по 05 листопада 2018 року визнати протиправними;

зобов'язати Інститут Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія” розрахувати виплатити (з та урахуванням раніше виплачених сум) грошове забезпечення позивачу за період з 19 вересня по 05 листопада 2018 року, виплат, належних при звільненні, виходячи з розміру надбавки за науковий ступінь кандидата наук у розмірі 15% від посадового окладу;

зобов'язати Інститут Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія” виготовити та направити оновлені грошовий атестат та довідку про розміри додаткових видів забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії позивача до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для перерахунку розміру його пенсії.

В обґрунтування позовних вимог зазначається, що позивач проходив службу Науково-дослідному центрі Збройних Сил України “Державний океанаріум” (військова частина НОМЕР_1 ), який в подальшому був приєднаний до Інституту Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія”. З 2016 року позивач має науковий ступінь кандидата наук. Відповідно до Розпорядження та наказу Міністра оборони України з 19.09.2018 Науково-дослідний центр Збройних Сил України “Державний океанаріум” було реорганізовано шляхом приєднання, він перестав бути науковою установою і став частиною закладу вищої освіти Національного університету “Одеська морська академія”. Нормативна база стосовно доплати за науковий ступінь та вчене звання в закладах вищої освіти відрізняється від нормативної бази з цього питання для наукових установ. Національний університет “Одеська морська академія” є закладом вищої освіти, а пунктом 8 Розділу XV Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про вищу освіту” передбачено, що науковий ступінь кандидата наук після набрання чинності цим Законом прирівнюється до наукового ступеня доктора філософії, а вчене звання старшого наукового співробітника до вченого звання старшого дослідника. На думку позивача, з 19 вересня 2018 року і до дати його виключення зі списків особового складу відповідач повинен був обраховувати розмір його грошового забезпечення, виходячи з 15%-ї надбавки від посадового окладу за наукову ступінь. Відповідно до наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 05.11.2018 № 232 він був виключений зі списків особового складу. Військовою частиною було складено НОМЕР_1 Довідку про додаткові види грошового забезпечення, відповідачем було виписано грошовий атестат станом на день виключення позивача зі списків особового складу. На підставі грошового атестату та Довідки про додаткові види грошового забезпечення Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки було визначено розмір пенсії позивача. Позивач оскаржує протиправні дії відповідача щодо виплати йому надбавки за науковий ступінь в заниженому розмірі, в період з 19.09.2018 по 05.11.2018 включно, виплат, проведених у цей період та належних по звільненню, а також правильністю тих документів, які були оформлені відповідачем при звільненні.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду, від 17 липня 2023 року у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Інституту Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія” про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій зазначає про порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування судом обставин справи, а тому просить рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.

Доводи апеляційної скарги ґрунтуються на тому, що з 19 вересня 2018 року і по 05 листопада 2018 року, відповідач виплачував позивачу надбавку за науковий ступінь у розмірі 5% від посадового окладу, в той час, як статтею 59 Закону України Про вищу освіту встановлена така надбавка на рівні 15%. Апелянт зазначає, що законодавством передбачено створення вищих військових навчальних закладів (закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання), водночас основним нормативно-правовим актом, який регулює діяльність таких закладів та яким передбачено гарантії науково- педагогічним, науковим, педагогічним та іншим працівникам закладів вищої освіти, в тому числі щодо матеріально-фінансового забезпечення, є Закон України «Про вищу освіту». Апелянт вважає, що серед наданих цією нормою Закону повноважень державним органам, до сфери управління яких належать вищі військові навчальні заклади відсутні повноваження щодо встановлення (зменшення) визначених статтею 59 гарантій, зокрема зниження відсоткової надбавки за науковий ступінь. Апелянт зазначає, що Інститут Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» не є вищим військовим навчальним закладом, а лише структурним підрозділом закладу вищої освіти. Крім того, на думку апелянта, установлення науковим та науково-педагогічним працівникам у залежності від виду навчального закладу різних розмірів наукових доплат за науковий ступінь повинне розглядатися ставлення до окремої категорії осіб, які маючи відповідні наукові ступені та звання та працюючи в закладах освіти зі специфічними умовами навчання, сфера діяльності яких урегульована Законом № 1556-VI1, отримують доплати в менших розмірах, ніж інші працівники освіти, які працюють у закладах вищої освіти.

У судовому засіданні, заслухавши пояснення сторін, колегія суддів вирішила подальший розгляд справи здійснювати у порядку письмового провадження.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів зазначає наступне.

Судом першої інстанції встановлено, що Наказом командира Військової частини НОМЕР_1 від 05.11.2018 №232 ОСОБА_1 , головного наукового співробітника науково-дослідного управління (проблем охорони морських баз та узбережжя) звільненого наказом начальника Генерального штабу Головнокомандувача Збройних Сил України (по особовому складу) від 11.10.2018 № 542 у запас за пунктом “б” (за станом здоров'я) відповідно до пункту другого частини п'ятої статті 26 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу” з правом носіння військової форми одягу, вважати, що справи та посаду здав і направити для зарахування на військовий облік до Обласного військового комісаріату м. Одеса.

З 05 листопада 2018 року позивача виключено зі списків особового складу військової частини НОМЕР_1 .

Вислуга у Збройних Силах України становить календарна 30 років 11 місяців, пільгова, 32 роки 06 місяців (а.с.8).

Згідно з Дипломом кандидата наук від 29.09.2016 серії ДК №038347 ОСОБА_1 є кандидатом економічних наук.

У період з березня 2018 року по жовтень 2018 року ОСОБА_1 виплачулась надбавка за науковий ступінь у розмірі 5% від посадового окладу, що вбачається з Довідки від 16.01.2019 № 43 про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії виданої ОСОБА_1 (а.с.9).

Не погоджуючись з діями відповідача щодо нарахування ОСОБА_1 грошового забезпечення у період з 19.09.2018 по 05.11.2018 виходячи з розміру надбавки за науковий ступінь у розмірі 15%, останній звернувся до суду з даним позовом.

Приймаючи оскаржуване рішення, суд першої інстанції виходив з того, що на час спірного періоду (19.09.2018 по 05.11.2018) діяв пп.2 п.6 Постанови №704 від 30.08.2017, в якому зазначено, що розмір доплати за науковий ступінь встановлено у розмірі - 5% посадового окладу, а тому прийшов до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є необґрунтованими та у їх задоволенні необхідно відмовити.

Вирішуючи дану справу в апеляційній інстанції, колегія суддів виходить з наступного.

Статтею 17 Конституції України встановлено, що держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме - у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (див. рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002).

У рішенні від 06.04.2022 № 1-р(II)/2022 Конституційним Судом України констатовано, що конституційні принципи закріпленні у статті 17 Конституції України є осердям конституційного ладу України, від захисту яких залежить його втілення загалом, зокрема й гарантованих Конституцією України прав і свобод людини і громадянина (друге речення пункту 5 мотивувальної частини), а також наголошено на головній ролі Збройних Сил України та інших військових формувань в обороні України, які своєю мужньою боротьбою забезпечують ефективний захист Української держави та Українського народу від агресії Російської Федерації проти України, розпочатої 20.02.2014, яка набула повномасштабного характеру з 24.02.2022 (абзац перший підпункту 5.1 пункту 5 мотивувальної частини).

За змістом статей 17, 65 Основного Закону України громадяни України, які захищають Вітчизну, незалежність та територіальну цілісність України, виконують конституційно значущі функції, тож держава повинна надавати їм і членам їхніх сімей особливий статус та забезпечувати їх додатковими гарантіями соціального захисту відповідно до частини п'ятої статті 17 Конституції України як під час проходження служби, так і після її закінчення; щодо осіб, на яких покладено обов'язок захищати Україну, її незалежність та територіальну цілісність, та членів їхніх сімей частиною п'ятою статті 17 Конституції України встановлено особливий соціальний захист, який не обмежено умовами й рівнем, визначеними у статті 46 Основного Закону України [абзаци другий, третій пункту 3 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 18.12.2018 № 12-р/2018, абзац одинадцятий підпункту 2.1 пункту 2 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України (Другий сенат) від 25.04.2019 № 1-р(II)/2019].

Частиною першою статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон № 2011-XII) передбачено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Частиною другою цієї ж норми визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Згідно з частиною першою статті 2 Закону України від 01.07.2014 № 1556-VII «Про вищу освіту» (далі - Закон № 1556-VII), законодавство України про вищу освіту базується на Конституції України і складається із законів України «Про освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність», цього Закону та інших нормативно-правових актів, міжнародних договорів України, укладених в установленому законом порядку.

У відповідності до пункту 6 частини першої статті 1 Закону № 1556-VII (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) вищий військовий навчальний заклад (заклад вищої освіти із специфічними умовами навчання) - це заклад вищої освіти державної форми власності, який здійснює на певних рівнях вищої освіти підготовку курсантів (слухачів, студентів), ад'юнктів для подальшої служби на посадах офіцерського (сержантського, старшинського) або начальницького складу з метою задоволення потреб Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції, Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, центральних органів виконавчої влади із спеціальним статусом, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону, центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.

Відповідно до частини четвертої статті 13 Закону № 1556-VII державні органи, до сфери управління яких належать вищі військові навчальні заклади (заклади вищої освіти із специфічними умовами навчання), військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, мають право своїми актами встановлювати особливі вимоги до: 1) управління відповідним вищим військовим навчальним закладом (закладом вищої освіти із специфічними умовами навчання), військовим навчальним підрозділом закладу вищої освіти; 2) діяльності та повноважень вченої ради; 3) кандидатів на посади керівників відповідних вищих військових навчальних закладів (закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання), їх структурних підрозділів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти та порядку їх призначення; 4) практичної підготовки осіб, які навчаються у відповідних вищих військових навчальних закладах (закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання) чи військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти; 5) порядку заміщення вакантних посад командування і науково-педагогічних працівників; 6) реалізації прав і обов'язків наукових і науково-педагогічних працівників та осіб, які навчаються у вищих військових навчальних закладах (закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання) чи військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти; 7) порядку відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у вищих військових навчальних закладах (закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання) чи військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти; 8) підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів у військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти в аспірантурі (ад'юнктурі) та докторантурі відповідних закладів вищої освіти.

Таким чином, з аналізу наведених норм слідує, що законодавством передбачено створення вищих військових навчальних закладів (закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання). Особливістю їх правового статусу є те, що державні органи, до сфери управління яких належать вищі військові навчальні заклади, можуть встановлювати своїми актами особливі вимоги до окремих сфер діяльності таких закладів, до яких не відноситься визначення матеріального забезпечення науково-педагогічних працівників. Водночас основним нормативно-правовим актом, який регулює діяльність таких закладів та яким передбачено гарантії науково-педагогічним, науковим, педагогічним та іншим працівникам закладів вищої освіти, в тому числі щодо матеріально-фінансового забезпечення, є Закон України «Про вищу освіту».

Згідно з частиною другою статті 59 Закону № 1556-VII науково-педагогічним, науковим і педагогічним працівникам закладів вищої освіти встановлюються доплати за науковий ступінь доктора філософії та доктора наук у розмірах відповідно 15 та 25 відсотків посадового окладу, а також за вчене звання доцент і старшого дослідника - 25 відсотків посадового окладу, професор - 33 відсотки від посадового окладу. Заклад вищої освіти може встановити більший розмір за рахунок власних надходжень.

Підпунктом 8 пункту 2 розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1556-VII визначено, що після набрання чинності цим Законом науковий ступінь кандидата наук прирівнюється до наукового ступеня доктора філософії, а вчене звання старшого наукового співробітника - до вченого звання старшого дослідника.

Вказаними нормами чітко передбачено встановлення доплат за науковий ступінь та за вчене звання незалежно від того, чи є такий заклад вищим військовим навчальним закладом зі специфічними умовами навчання чи звичайним закладом вищої освіти.

Обґрунтовуючи правомірність встановлення позивачу доплати за науковий ступінь кандидата наук та надбавки за вчене звання головного наукового співробітника у розмірі 5%, відповідач посилається на те, що грошове забезпечення позивача як військовослужбовця визначається відповідно до норм постанови № 704.

Відповідно до підпунктів 2 та 3 пункту 6 постанови № 704 доплату за науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук) або доктора наук з відповідної спеціальності, якщо діяльність за профілем відповідає науковому ступеню, військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу в розмірі відповідно 5 і 10 відсотків посадового окладу та доплату за вчене звання військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, які займають посади, пов'язані з педагогічною або науковою діяльністю і мають вчене звання доцента (старшого наукового співробітника), в розмірі 5 відсотків, професора - 10 відсотків посадового окладу. За наявності двох або більше вчених звань доплата встановлюється за одним (вищим) званням.

У період з березня 2018 року по жовтень 2018 року ОСОБА_1 виплачулась надбавка за науковий ступінь у розмірі 5% від посадового окладу, що вбачається з Довідки від 16.01.2019 № 43 про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії виданої ОСОБА_1 .

У той же час, як зазначено вище, до спірних правовідносин за участю позивача, як до науково-педагогічного працівника вищого навчального закладу зі специфічними умовами навчання, мають застосовуватися приписи Закону України «Про вищу освіту», якими, зокрема частиною другою статті 59, установлено доплати за науковий ступінь (кандидат наук) - не менше 15 відсотків посадового окладу.

Отже, по відношенню до науково-педагогічних працівників, які проходять службу в вищих військових навчальних закладах зі специфічними умовами навчання саме Закон України «Про вищу освіту» є спеціальним та має застосовуватися при конкуренції правових норм, чим спростовуються висновки суду першої інстанції у цій частині.

Колегія суддів вважає за необхідне також зазначити, що правила визначення доплати за науковий ступінь, установлені підпунктом 2 пункту 6 постанови № 704, поширюються на всіх військовослужбовців, які мають такі наукові ступені та вчені звання, у той же час для тих військовослужбовців, які проходять службу у вищих військових навчальних закладах, така доплата має встановлюватися з урахуванням мінімальних гарантій, що передбачені статтею 59 Закону № 1556-VII.

Понад це, установлення науково-педагогічним працівникам у залежності від виду навчального закладу різних розмірів доплат за науковий ступінь розглядається судом як дискримінаційне ставлення до окремої категорії осіб, які, маючи відповідні наукові ступені та звання та працюючи в закладах освіти зі специфічними умовами навчання, сфера діяльності яких урегульована Законом № 1556-VII, отримують доплати в менших розмірах, ніж працівники освіти, які працюють у вищих навчальних закладах освіти.

Верховний Суд неодноразово наголошував, що суди не повинні застосовувати положення нормативно-правових актів, які не відповідають Конституції та законам України, незалежно від того, чи оскаржувались такі акти в судовому порядку та чи є вони чинними на момент розгляду справи, тобто згідно з правовою позицією Верховного Суду такі правові акти (як закони, так і підзаконні акти) не можуть застосовуватися навіть у випадках, коли вони є чинними (постанови від 12.03.2019 у справі № 913/204/18, від 10.03.2020 у справі № 160/1088/19).

Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами, для визначення розміру доплат за науковий ступінь та вчене звання у спірних правовідносинах слід застосовувати норму частини другої статті 59 Закону № 1556-VII, а не положення підзаконного акта - постанови № 704.

Отже, при визначенні доплати за науковий ступінь та вчене звання позивачу необхідно застосовувати доплату за науковий ступінь (кандидат наук) у розмірі 15 % посадового окладу відповідно до частини другої статті 59 Закону № 1556-VII.

При цьому суд апеляційної інстанції враховує висновки, викладені зокрема у постанові Верховного Суду від 21 червня 2023 року (справа № 380/24050/21), які відповідно до вимог ч. 5 ст. 242 КАС України, підлягають врахуванню судом при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин.

Зважаючи на викладене, колегія судді вважає, що позовні вимоги в частині визнання протиправними дій відповідача, а також зобов'язання відповідача розрахувати виплатити (з та урахуванням раніше виплачених сум) грошове забезпечення позивачу за період з 19 вересня по 05 листопада 2018 року, виплат, належних при звільненні, виходячи з розміру надбавки за науковий ступінь кандидата наук у розмірі 15% від посадового окладу є обґрунтованим та належать до задоволення.

Поряд з цим, відносно позовних вимог в частині зобов'язання відповідача виготовити та направити оновлений грошовий атестат та довідку про розміри додаткових видів забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для перерахунку розміру пенсії позивача, колегія суддів зазначає наступне.

Згідно з ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Здійснюючи передбачене статтею 55 Конституції України, право на судовий захист, звертаючись до суду, особа вказує в позові власне суб'єктивне уявлення про порушене право чи охоронюваний інтерес та спосіб його захисту. Вирішуючи спір, суд зобов'язаний надати об'єктивну оцінку наявності порушеного права чи інтересу на момент звернення до суду, а також визначити, чи відповідає обраний позивачем спосіб захисту порушеного права тим, що передбачені законодавством, та чи забезпечить такий спосіб захисту відновлення порушеного права позивача.

У порядку адміністративного судочинства підлягають захисту лише порушені права, однак, суд позбавлений можливості задовольняти вимоги на майбутнє для захисту прав особи від можливих негативних дій суб'єкта владних повноважень у подальшому, оскільки, на час розгляду справи таких не існує.

Відсутність порушеного права чи невідповідність обраного позивачем способу його захисту способам, визначеним законодавством, встановлюється при розгляді справи по суті та є підставою для прийняття судового рішення про відмову в позові.

Відповідно до п. 10.3 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20 травня 2013 року № 7 «Про судове рішення в адміністративній справі» резолютивна частина рішення не повинна містити приписів, що прогнозують можливі порушення з боку відповідача та зобов'язання його до вчинення чи утримання від вчинення дій на майбутнє.

Враховуючи те, що судовому захисту підлягає тільки порушене на момент звернення до суду право позивача, яке в даній справі відновлюється шляхом зобов'язання відповідача вичинити певні дії, перерахунок пенсії не є предметом позову, а на теперішній час надбавка за науковий ступінь кандидата наук у розмірі 15 % від посадового окладу не нарахована та не виплачена, колегія суддів вважає, що вказані позовні вимоги є передчасними, а тому задоволенню не підлягають.

Згідно ч. 1 ст. 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; невідповідність висновків суду першої інстанції обставинам справи, неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Таким чином, колегія суддів приходить до висновку про наявність підстав для скасування оскаржуваного рішення суду першої інстанції та прийняття нового судового рішення про часткове задоволення заявлених позовних вимог.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 292, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, колегія суддів,-

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 17 липня 2023 року скасувати .

Прийняти нове судове рішення, яким адміністративний позов ОСОБА_1 до Інституту Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія” про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Інституту Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія” щодо виплати позивачу грошової надбавки за науковий ступінь кандидата наук в розмірі 5% в період з 19 вересня по 05 листопада 2018 року .

Зобов'язати Інститут Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія” розрахувати та виплатити (з урахуванням раніше виплачених сум) ОСОБА_1 грошове забезпечення за період з 19 вересня по 05 листопада 2018 року, виплат, проведених у цей період та належних по звільненню, виходячи з розміру надбавки за науковий ступінь кандидата наук у розмірі 15% від посадового окладу.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Верховного Суду.

Повний текст постанови складено та підписано 31 жовтня 2023 року.

Суддя-доповідач О.В. Лук'янчук

Судді А.І. Бітов І.Г. Ступакова