КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
30 жовтня 2023 року Київ № 320/38303/23
Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про зобов'язання вчинити певні дії,
УСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, в якому просить суд:
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести перерахунок та виплату основного розміру пенсії ОСОБА_1 без обмеження максимальним розміром на підставі нової довідки про розмір грошового забезпечення від 17.10.2022 № ВСЗ/2886, наданої Київським міським територіальним центром комплектування та соціальної підтримки станом на 05.03.2019 відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", з 01.04.2019 з урахуванням посадового окладу - 7 750,00 грн, окладу за військовим званням (полковник) - 1 480,00 грн, надбавки за вислугу років (50 %) - 4 615,00 грн, надбавки за особливості проходження служби (65 %) - 8 999,25 грн, надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15 %) - 1 162,50 грн, надбавка за вчене звання (доцент або с.н.с., 5 %) - 387,50 грн, доплати за науковий ступень (кандидат наук, 5 %) - 387,50 грн, премії (35 %) - 2 712,50 грн, а також здійснити виплату різниці між максимально нарахованим розміром пенсії і фактично виплаченим з 01.04.2019 до дня проведення перерахунку.
Відповідно до частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за цим адміністративним позовом, суд зазначає таке.
Згідно з статтею 55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, посадових та службових осіб.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо у провадженні цього або іншого суду є справа про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
З комп'ютерної програми "Діловодство спеціалізованого суду" суд встановив, що у провадженні суду є адміністративна справа № 320/32058/23 між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
У зв'язку з чим, суд відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі № 320/38303/23.
Керуючись статтями 170, 171, 243, 248, 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про зобов'язання вчинити певні дії.
Копію ухвали разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу (представнику).
Ухвала набирає законної сили з дати її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Суддя Басай О.В.