Справа № 161/18076/23
Провадження № 2-а/161/306/23
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
23 жовтня 2023 року місто Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Філюк Т.М. вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Луцької міської ради про скасування постанови адміністративної комісії при Виконавчому комітеті Луцької міської ради № 528 від 04.07.2023 року про накладення штрафу,-
ВСТАНОВИВ:
18 жовтня 2023 року до Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Луцької міської ради про скасування постанови адміністративної комісії при Виконавчому комітеті Луцької міської ради № 528 від 04.07.2023 року про накладення штрафую
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161, 172 цього Кодексу.
Заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України ( далі - КАС України).
Відповідно до ст. 122 ч. 1 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 ст. 286 КАС України визначено, що позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Кодекс адміністративного судочинства України передбачає можливість поновлення пропущеного процесуального строку лише у разі його пропуску з поважних причин.
Згідно ч.6 ст.161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Частиною першою статті 123 КАС України передбачено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Як слідує з матеріалів позову, оскаржувана постанова адміністративної комісії при Виконавчому комітеті Луцької міської ради № 528 винесена 04 липня 2023 року, позовна заява надійшла до суду 18 жовтня 2023 року, тобто з пропуском встановленого ст.286 КАС України строку оскарження.
Позивач ОСОБА_1 звертаючись з даним позовом до суду, до позовної заяви долучила заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду, вказує, що оскаржувану постанові від 04.07.ю2023 року отримала 18 липня 2023 року, до суду звернулась 28 липня 2023 року. 02 серпня 2023 року у справі № 161/12943/23 щодо оскарження постанови адміністративної комісії при Виконавчому комітеті Луцької міської ради № 528, була винесена ухвала про залишення позовної заяви без руху, яку вона отримала 15 вересня 2023 року. В подальшому на усунення недоліків, визначених ухвалою від 02 серпня 2023 року, вона поштою надіслала виправлену позовну заяву із долученими доказами, згідно рекомендованого повідомлення про вручення, судом вказане поштове відправлення отримано 27 вересня 2023 року. Ухвалою судді Луцького міськрайонного суду Волинської області Рудської С.М. від 27 вересня 2023 року адміністративний позов ОСОБА_1 про скасування постанови про накладення штрафу повернуто позивачу. Вищевказану ухвалу про повернення позовної заяви вона отримала 03 жовтня 2023 року. З позовною заявою звернулась протягом 10 днів із дати отримання ухвали про повернення позовної заяви.
Проте, обґрунтування поважності пропущеного строку для звернення із даною позовною заявою до суду, суддя оцінює критично, вважає, що клопотання про поновлення строку є необґрунтованим, а підстави, вказані у ньому, є неповажними, виходячи з наступного.
В провадженні судді Рудської С.В. перебувала справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Луцької міської ради про скасування постанови адміністративної комісії при Виконавчому комітеті Луцької міської ради № 528 від 04.07.2023 року про накладення штрафу. Ухвалою від 27 вересня 2023 року вищевказану позовну заяву постановлено повернути позивачу. У заяві про поновлення строку звернення із адміністративним позовом до суду. позивач ОСОБА_1 вказує, що 03 жовтня 2023 року отримала ухвалу про поверннення позовної заяви у зв'язку із не усуненими недоліками згідно ухвали судді Рудської С.М. від 03 серпня 2023 року.
Позивачу було відомо про наявність оскаржуваної постанови адміністративної комісії при Виконавчому комітеті Луцької міської ради № 528 від 04.07.2023 року про накладення штрафу ще 18 липня 2023 року, про що остання вказує.
Покликання позивача у заяві про поновлення строку звернення із позовом від 13.10.2023 року, суд не може взяти до уваги, адже позивач помилково вважає, що строк визначений частиною 2 ст. 286 КАС України ,нею не пропущено оскільки вона звернулась до суду протягом 10 днів з дня отримання ухвали від 27 вересня 2023 року про повернення позовної заяви (дата отримання 03 жовтня 2023 року).
Відповідно до частини третьої статті 2 цього Кодексу одним із принципів адміністративного судочинства є рівність усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом.
Частина друга статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України покладає учасників справи обов'язок добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
За таких обставин, суд визнає зазначені позивачем причини пропуску процесуального строку звернення до суду неповажними; інших причин пропуску строку позивач не вказує, тож суд не вбачає підстав для поновлення позивачу строку звернення до суду з адміністративним позовом.
Отже, відповідно до ч.1 ст.123 КАС України позовну заяву слід залишити без руху для надання позивачу строку для усунення недоліків шляхом зазначення інших підстав для поновлення пропущеного строку для звернення до суду з позовом.
Роз'яснити позивачу, що якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву (ч. 2 ст. 123 КАС України).
На підставі наведеного, ст.123 КАС України, суддя,
УХВАЛИВ:
Визнати зазначені позивачем причини пропуску процесуального строку звернення до суду з позовною заявою ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Луцької міської ради про скасування постанови адміністративної комісії при Виконавчому комітеті Луцької міської ради № 528 від 04.07.2023 року про накладення штрафу - неповажними.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Луцької міської ради про скасування постанови адміністративної комісії при Виконавчому комітеті Луцької міської ради № 528 від 04.07.2023 року про накладення штрафу - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем даної ухвали, інакше заява буде вважатися не поданою та повернута позивачу у відповідності по ч. 2 ст. 123 КАС України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Т.М. Філюк