Справа № 183/12107/23
№ 3/183/7423/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 жовтня 2023 року Дніпропетровська обл.,
м. Новомосковськ
Суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Ігнатьєв Д.П., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з відділення поліції №2 Новомосковського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючий, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.173-2, ч.1 ст.173-2 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
До Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 855483 від 20.10.2023 року, складений відносно ОСОБА_1 зач.1 ст. 173-2 КУпАП. З протоколу вбачається, що 06.10.2023 року о 18:56 год. гр. ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_2 , вчинив домашнє насильство відносно своєї тітки гр. ОСОБА_2 , а саме умисні дії психологічного характеру, які полягали у висловлюванні нецензурною лайкою на її адресу та погрози фізичною розправою, що могло завдати шкоди її психічному здоров'ю, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Окрім того, до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 855482 від 20.10.2023 року, складений відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 173-2 КУпАП. З цього протоколу вбачається, що 06.10.2023 року о 19:50 год. гр. ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_3 , вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно своєї тітки гр. ОСОБА_2 , а саме ображав нецензурною лайкою, облив водою та плюнув в її сторону, внаслідок чого могла бути завдана шкода її психологічному здоров'ю, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Постановою суду від 31.10.2023 р. вказані вище адміністративні матеріали були об'єднані в одне провадження.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився. Про час, дату, місце розгляду справи повідомлений належним чином. Про причини неявки суду не повідомив.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
У відповідності до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Згідно ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Згідно з ч. 1 та ч. 2 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відносно ОСОБА_1 20.10.2023 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №855483 за ч.1 ст.173-2 КУпАП, згідно якої передбачена відповідальність за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.
В протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ №855483 від 20.10.2023 р. зазначено, що 06.10.2023 року о 18:56 год. гр. ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_2 , вчинив домашнє насильство відносно своєї тітки гр. ОСОБА_2 , а саме умисні дії психологічного характеру, які полягали у висловлюванні нецензурною лайкою на її адресу та погрози фізичною розправою, що могло завдати шкоди її психічному здоров'ю, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП.
В протоколі прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення або таке, що готується від 06.10.2023 р. заявниця ОСОБА_2 просить притягнути до відповідальності гр. ОСОБА_1 , який 06.10.2023 року погрожував їй фізичною розправою та спричинив тілесні ушкодження її малолітній доньці.
В наданих письмових поясненнях ОСОБА_2 зазначено, що 06.10.2023 року у неї з її племінником ОСОБА_1 стався конфлікт, в ході сварки ОСОБА_1 погрожував їй фізичною розправою та один раз ударив її малолітню доньку в живіт.
В наданих письмових поясненнях ОСОБА_1 зазначено, що у нього склалися неприязні відносини зі своєю тіткою ОСОБА_2 . Так 06.10.2023 вона безпідставно викликала поліцію та звинуватила у крадіжці документів та побиттю її доньки, зазначені дії він не вчиняв.
Таким чином склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП в діях ОСОБА_1 встановлено.
Відносно ОСОБА_1 20.10.2023 р. складений протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №855482 за ч.1 ст.173-2 КУпАП. В протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 855482 від 20.10.2023 р. зазначено, що 06.10.2023 року о 19:50 год. гр. ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_3 , вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно своєї тітки гр. ОСОБА_2 , а саме ображав нецензурною лайкою, облив водою та плюнув в її сторону, внаслідок чого могла бути завдана шкода її психологічному здоров'ю, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП.
В протоколі прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення або таке, що готується від 06.10.2023 р. заявниця ОСОБА_2 просить притягнути до відповідальності гр. ОСОБА_1 , який 06.10.2023 року облив її водою та плюнув в її сторону.
В наданих письмових поясненнях ОСОБА_2 зазначено, що 06.10.2023 року у неї з її племінником ОСОБА_1 стався конфлікт, в ході якого ОСОБА_1 облив її водою та плюнув в її сторону.
В наданих письмових поясненнях ОСОБА_1 зазначено, що 06.10.2023 у нього виник конфлікт з тіткою ОСОБА_2 , в ході якого він облив її водою та пішов, тілесних ушкоджень та погроз не було.
Таким чином склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП в діях ОСОБА_1 встановлено.
Відповідно до ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Санкцією ст. ч.1 ст.173-2 КУпАП передбачена відповідальність у виді штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до десяти діб.
Із врахуванням вищезазначених обставин справи, суд дійшов висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 173 КУпАП.
Обставини, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено.
Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 536 грн. 80 коп.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 33, 40-1, ч. 1 ст. 173, 251, 252, 265, 283, 284, 287, 289 КУпАП, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.173, ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді громадських робіт на строк сорок годин.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 536 грн. 80 коп. (п'ятсот тридцять шість грн. вісімдесят коп.).
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Строк звернення постанови до виконання - три місяці з моменту набрання нею законної сили.
Суддя Д.П. Ігнатьєв