Справа № 352/2473/23
Провадження № 3/352/1463/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 жовтня 2023 рокум. Івано-Франківськ
Суддя Тисменицького районного суду Івано-Франківської області Олійник М.Ю., розглянувши матеріали, що надійшли з відділу поліції № 1 (м. Тисмениця) Івано-Франківського районного управління поліції ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 173, ч. 3 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 03 жовтня 2023 року приблизно о 11 год 30 хв, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, в громадському місці біля будинку №16 по вул. Северина Наливайка в м. Тисмениця, висловлювався нецензурною лайкою на адресу працівників поліції в присутності перехожих, чим порушував порядок і спокій громадян за що передбачена відповідальність за ст. 173 КУпАП.
Крім цього, ОСОБА_1 03 жовтня 2023 року приблизно о 11 год 30 хв в м. Тисмениця по вул. Северина Наливайка, 16 поблизу дитячого садочку «Сонечко» знаходився у п'яному вигляді з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а також був у брудному одязі, чим ображав людську гідність і громадську мораль, вчинені особою. Яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягнення за появу в громадських місцях у п'яному вигляді, за шо передбачена відповідальність за ч.3 ст. 178 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, але надав заяву про проведення судового розгляду без його участі, свою провину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав.
Відповідно до змісту вимог ст.245 КУпАП, завданням судді при розгляді справи про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши всі зібрані по справі докази за своїм внутрішнім переконанням, з врахуванням всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень передбачених ст. 173, ч.3 ст. 178 КУпАП, з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності та іншими засобами.
Вимогами ст.280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, при розгляді даної адміністративної справи судом достовірно було встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173, ч.3 ст. 178 КУпАП, доводиться такими доказами:
За ст. 173 КУпАП:
-протоколом серії ВАВ №902327 від 03 жовтня 2023 року;
-рапортом працівника поліції;
-копією постанови Тисменицького районного суду від 04 вересня 2023 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП;
-копією протоколу серії ВАВ №902328 від 03 жовтня 2023 року;
-відеоматеріалом з нагрудного відеореєстратора інспектора поліції (диск з відеозаписом міститься на а.с.5), на якому зокрема, зафіксовані ознаки перебування ОСОБА_1 в стані алкогольного сп'яніння в громадському місці та висловлювання нецензурною лайкою в сторону працівників поліції.
За ч.3 ст. 178 КУпАП:
-протоколом серії ВАВ №902328 від 03 жовтня 2023 року;
-копією постанови серії ЕГА №1172710 від 11 вересня 2023 року;
-копією постанови серії ГБВ №182450 від 28 серпня 2023 року;
-рапортом працівника поліції;
-копією протоколу серії ВАВ №902327 від 03 жовтня 2023 року;
-відеоматеріалом з нагрудного відеореєстратора інспектора поліції (диск з відеозаписом міститься на а.с.5), на якому зокрема, зафіксовані ознаки перебування ОСОБА_1 в стані алкогольного сп'яніння в громадському місці та висловлювання нецензурною лайкою в сторону працівників поліції.
Отже, у діях ОСОБА_1 містяться ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, як порушення за вчинення дрібного хуліганства, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, а також ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 178 КУпАП, як порушення за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п'яному вигляді.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
З системного аналізу , ст.173 КУпАП, ч.3 ст. 178 КУпАП та глави 3 КУпАП встановлено, що більш серйозним з числа вчинених ОСОБА_1 правопорушень є адміністративне правопорушення передбачене ч.3 ст.178 КУпАП, оскільки санкція даної статті передбачає стягнення у виді штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб. Натомість санкція статті 173 КУпАП передбачає стягнення у виді штрафу у розмірі від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або виправні роботи на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Відтак, суд накладає адміністративне стягнення на ОСОБА_1 у межах санкції ч.3 ст.178 КУпАП.
Окрім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно з п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 536,80 грн.
На підставі наведеного та керуючись ст. 40-1, 283-285, 287, 294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винуватим ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ст. 173 КУпАП, ч.3 ст. 178 КУпАП та, з врахуванням положень ч. 2 ст. 36 КУпАП, накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід державного бюджету в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) грн 80 коп. (стягувач - ДСА України на рахунок: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 820019, рахунок отримувача UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Тисменицький районний суд Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня її винесення.
На підставі ч. 2 ст.308 КУпАП в разі не сплати штрафу протягом 15 днів з дня вручення копії цієї постанови, а в разі оскарження - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, органом державної виконавчої служби в порядку примусового виконання з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Суддя Максим ОЛІЙНИК