Справа № 352/2194/23
Провадження № 3/352/1305/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 жовтня 2023 рокум. Івано-Франківськ
Суддя Тисменицького районного суду Івано-Франківської області Олійник М.Ю., розглянувши матеріали, що надійшли з управління державного агенства меліорації та рибного господарства в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 2 ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 10 вересня 2023 року о 08 год 40 хв здійснював лов водних біоресурсів однією поплавковою вудкою в р. Бистриця с. Ямниця Ямницької ТГ Івано-Франківської області, та виловив три екземпляри бистрянки російської, даний вид риби занесений до Червоної книги України, внаслідок своїх дій заподіяв шкоду рибним запасам України на суму 1980 грн, було порушено п.п. 3, п.5 Розділу IV Правил спортивного та любительського рибальства, відповідальність за яке передбачена за ч.2 ст. 90 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засідання свою провину визнав.
Відповідно до змісту вимог ст.245 КУпАП, завданням судді при розгляді справи про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Оцінивши всі зібрані по справі докази за своїм внутрішнім переконанням, з врахуванням всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.90 КУпАП, з таких підстав.
Відповідно до вимог ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності та іншими засобами.
Вимогами ст.280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, при розгляді даної адміністративної справи судом достовірно було встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 90 КУпАП, доводиться матеріалами справи про адміністративне правопорушення, зокрема:
-протоколом про адміністративне правопорушення №00647/49-23 від 10 вересня 2023 року, згідно з яким ОСОБА_1 10 вересня 2023 року о 08 год 40 хв порушив вимоги щодо охорони видів тварин, занесених до Червоної книги України, виловивши з річки на поплавкову вудку три рибини виду бистрянка російська та не вживши при цьому заходів щодо негайного її повернення в природне середовище (а.с.2);
-актом № 00647 виявлення та вилучення водних живих ресурсів, знарядь лову, іншого майна, плавучих і транспортних засобів від 10 вересня 2023 року (а.с.3);
-карточкою обліку вилучених об'єктів лову, у якому зазначено найменування об'єкта лову «риба виду бистрянка російська, вагою 0,01 кг» (а.с.4);
-розрахунком збитків, у якому зазначено величину заподіяної шкоди внаслідок незаконного рибного вилову, що становить 1980 грн за вид риби бистрянка російська (відповідно до постанови КМУ від 07.11.2012 №1030) (а.с.5);
-фотознімками вчиненого правопорушення (а.с.6-7).
Відповідно до пп.3 п 5 Правил спортивного і любительського рибальства, для забезпечення охорони водних біоресурсів забороняється: добування (вилов), транспортування або зберігання на рибогосподарському водному об'єкті (його частині), в його прибережній захисній смузі або у транспортному засобі чи на борту судна усіх видів морських звірів та водних біоресурсів, які занесені до Червоної книги України та/або включені до переліків регіонально рідкісних видів, що охороняються, та включені до інших переліків, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Отже, у діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 90 КУпАП, кваліфікуючими ознаками якого є незаконне вилучення тварин (бистрянка російська), вид якої занесений до Червоної книги України, з природного середовища.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з конфіскацією незаконно добутого.
Окрім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно з п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 536,80 грн.
На підставі наведеного та керуючись ст. 283-285, 287, 294 КУпАП
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 90 КУпАП, і накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п'ятсот десять) грн з конфіскацією незаконно добутого (три екземпляри бистрянки російської).
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в дохід державного бюджету в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) грн 80 коп. (стягувач - ДСА України на рахунок: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 820019, рахунок отримувача UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Тисменицький районний суд Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня її винесення.
На підставі ч. 2 ст.308 КУпАП в разі не сплати штрафу протягом 15 днів з дня вручення копії цієї постанови, а в разі оскарження - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, органом державної виконавчої служби в порядку примусового виконання з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Суддя Максим ОЛІЙНИК