30 жовтня 2023 року
м. Київ
cправа № 917/272/23
Верховний Суд у складі суддів Касаційного господарського суду:
Бенедисюка І.М. (головуючий), Булгакової І.В., Колос І.Б.,
розглянувши матеріали касаційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Манад",
на рішення господарського суду Полтавської області від 16.05.2023 та
постанову Східного апеляційного господарського суду від 19.09.2023
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Манад"
до публічного акціонерного товариства "Крюківський вагонобудівний завод"
про: зобов'язання виготовити та передати у власність вагони; нарахування до стягнення штрафної санкції у вигляді пені,
Товариство з обмеженою відповідальністю "Манад" (далі - ТОВ "Манад", позивач) звернулося 16.10.2023 (згідно з поштовими відмітками на конверті) до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою (надійшла до касаційної інстанції 18.10.2023), в якій просить: скасувати повністю постанову Східного апеляційного господарського суду від 19.09.2023 (повний текст постанови виготовлено 26.09.2023) зі справи № 917/272/23; скасувати рішення господарського суду Полтавської області від 16.05.2023 у відмовленій частині; ухвалити нове рішення про задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Відповідно до частин першої та другої статті 294 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) передбачено, що за відсутності підстав для залишення касаційної скарги без руху, повернення касаційної скарги чи відмови у відкритті касаційного провадження суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відкриття касаційного провадження у справі. До відкриття касаційного провадження учасники справи мають право подати заперечення проти відкриття касаційного провадження.
Заперечень на касаційну скаргу не надходило.
Відповідно до частини третьої статті 294 ГПК України питання про відкриття касаційного провадження у справі вирішується колегією суддів у складі трьох суддів не пізніше двадцяти днів з дня надходження касаційної скарги або з дня надходження заяви про усунення недоліків, поданої у порядку, визначеному статтею 292 цього Кодексу. При цьому, положеннями частини четвертої статті 294 ГПК України визначено, що в ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження та строк для подання учасниками справи відзиву на касаційну скаргу.
Касаційна скарга позивача подана на підставі пункту 1 частини першої статті 287 ГПК України, з обґрунтуванням того, в чому полягає порушення норм матеріального права та неправильне застосування норм процесуального права судом першої інстанції після апеляційного перегляду справи апеляційною інстанцією, з урахуванням вимог пункту 5 частини другої статті 290 ГПК України та пункту 1 частини другої статті 287 ГПК України.
Проаналізувавши касаційну скаргу ТОВ "Манад", колегія суддів дійшла висновку, що вона відповідає вимогам статті 290 ГПК України щодо її форми та змісту, а подані матеріали достатні для касаційного розгляду.
Керуючись статтями 234, 294 ГПК України, Касаційний господарський суд, -
1. Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю "Манад" на рішення господарського суду Полтавської області від 16.05.2023 та постанову Східного апеляційного господарського суду від 19.09.2023 зі справи № 917/272/23.
2. Призначити розгляд касаційної скарги в засіданні Касаційного господарського суду на 30 листопада 2023 року о 10:00 у приміщенні суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, зал № 302.
3. Публічне акціонерне товариство "Крюківський вагонобудівний завод" має право подати відзив на касаційну скаргу до 14 листопада 2023 року.
4. Довести до відома учасників справи, що явка їх представників у судове засідання є необов'язковою. З урахуванням воєнного стану в Україні, сторони можуть подати до Верховного Суду заяви про розгляд справи за їх відсутності.
5. Витребувати матеріали справи № 917/272/23 господарського суду Полтавської області.
6. Копію ухвали надіслати до господарського суду Полтавської області та Східного апеляційного господарського суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя І. Бенедисюк
Суддя І. Булгакова
Суддя І. Колос