Справа № 503/1424/23
Провадження №3/503/1046/23
30 жовтня 2023 року м. Кодима
Суддя Кодимського районного суду Одеської області Вороненко Д.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , інспектора прикордонної служби 3 категорії - дозиметрист 1 групи інспекторів прикордонної служби віпс « ІНФОРМАЦІЯ_4 » впс « ІНФОРМАЦІЯ_1 », проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 17220 КУпАП,
встановив:
29 жовтня 2023 року складено протокол про адміністративне правопорушення серії ПдРУ № 257575, згідно змісту якого 28.10.2023 року о 16.30 годині начальником віпс « ІНФОРМАЦІЯ_4 » впс « ІНФОРМАЦІЯ_1 » капітаном ОСОБА_2 було виявлено на території містечка віпс « ІНФОРМАЦІЯ_4 » інспектора прикордонної служби 3 категорії - дозиметриста 1 групи інспекторів прикордонної служби віпс « ІНФОРМАЦІЯ_4 » впс « ІНФОРМАЦІЯ_1 » старшого сержанта ОСОБА_1 , який з 17.00 години 28.10.2023 року до 01.00 години 29.10.2023 року повинен був нести службу в прикордонному наряді «Прикордонний патруль», в нетверезому стані з ознаками вживання спиртних напоїв, а саме стійкий запах алкогольних напоїв з порожнини рота та неадекватна поведінка, у зв'язку із чим його було доставлено до КП «Балтська багатопрофільна лікарня» для проведення медичного освідування, від проходження якого ОСОБА_1 відмовився, у зв'язку з чим останній в умовах особливого періоду своїми діями вчинив правопорушення, передбачене ч.3 ст. 17220 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення визнав.
Вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справ в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю суд вважає, що вина особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у вчиненні вказаного правопорушення повністю доказана, що підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення та отриманими доказами, а саме протоколом про військове адміністративне правопорушення серії ПдРУ № 257575 від 29.10.2023 року (а.с.4), який підписаний ОСОБА_1 без будь-яких заперечень щодо його змісту; протоколом медичного огляду № 107, складеним КНП «Кодимська лікарня» Кодимської міської ради Подільського району Одеської області 28.10.2023 року (а.с.5), згідно якого на час огляду проведеного о 22.10 годині 28.10.2023 року ОСОБА_1 перебував в стані алкогольного сп'яніння; довідкою від 28.10.2023 року, виданою КП «Балтська багатопрофільна лікарня» з письмовим поясненням чергового лікаря ОСОБА_3 (а.с.6-7), згідно яких о 20.11 годині 28.10.2023 року ОСОБА_1 від проведення обстеження на наявність алкоголю у видихуваному повітрі засобом вимірювальної техніки АлкоФор 307 № Q609200086 відмовився, що підтвердив власним підписом; письмовими поясненнями заступника начальника віпс « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (тип В) з персоналу лейтенанта ОСОБА_4 від 29.10.2023 року (а.с.9) та в.о. начальника віпс « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (тип Б) старшого лейтенанта ОСОБА_5 від 29.10.2023 року (а.с.10), згідно яких від військовослужбовця ОСОБА_1 на відставні двох метрів відчувався різкий запах спиртних напоїв з ротової порожнини та останній поводив себе неадекватно (агресивно); рапортом начальника віпс « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (тип Б) впс « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) капітана ОСОБА_6 від 28.10.2023 року (а.с.11), згідно змісту якого ним було виявлено появу старшого сержанта ОСОБА_1 на території віпс « ІНФОРМАЦІЯ_5 » в нетверезому стані з залишковими ознаками спиртних напоїв, а саме стійкий запах алкогольних напоїв з порожнини рота та неадекватна поведінка, внаслідок чого його було доставлено для освідування до закладів охорони здоров'я; а також поясненнями самого ОСОБА_1 наданими ним усно в судовому засіданні під час судового розгляду.
При цьому, ч.3 ст. 17220 КУпАП передбачає відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння в умовах особливого періоду.
Згідно ст. 1 Закону України «Про оборону України» від 06.12.1991 року № 1932-XII, особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 року № 3543-XII, особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 65/2022 "Про загальну мобілізацію", затвердженого Законом України від 3 березня 2022 року № 2105-IX, оголошено проведення загальної мобілізації, яка в подальшому неодноразово продовжувалась, зокрема Указом від 17 травня 2022 року № 342/2022, затвердженим Законом України від 22 травня 2022 року № 2264-IX, Указом від 12 серпня 2022 року № 574/2022, затвердженим Законом України від 15 серпня 2022 року № 2501-IX, Указом від 7 листопада 2022 року № 758/2022, затвердженим Законом України від 16 листопада 2022 року № 2739-IX, Указом від 06 лютого 2023 року № 59/2023, затвердженим Законом України від 07 лютого 2023 року № 2916-IX, Указом від 01.05.2023 року № 255/2023, затвердженим Законом України від 02 травня 2023 року № 3058-IX та Указом від 26 липня 2023 року № 452/2023, затвердженим Законом України від 27 липня 2023 року № 3276-IX.
Таким чином суд вважає, що в діянні особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 17220 КУпАП.
Указом Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року в Україні був введений воєнний стан строком на 30 діб, який був затверджений Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та в подальшому неодноразово продовжений Указами Президента України від 14.03.2022 року № 133/2022, від 18.04.2022 року № 259/2022, від 17.05.2022 року № 341/2022, від 12.08.2022 року № 573/2022, від 07.11.2022 року № 757/2022, від 06.02.2023 року № 58/2023, від 01.05.2023 року № 254/2023 та від 26.07.2023 року № 451/2023, які в свою чергу були затверджені Законами України від 15.03.2022 року № 2119-IX, від 21.04.2022 року № 2212-IX, 22.05.2022 року № 2263-IX, 15.08.2022 року № 2500-IX, 16.11.2022 року № 2738-IX, 07.02.2023 року № 2915 ІХ, від 02.05.2023 року 3057-IX та від 27.07.2023 року № 3275-IX.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеня його вини, майнового стану, не знаходячи обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, визнаючи обставинами, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, вчинення останнього в умовах воєнного стану, суд вважає необхідним застосувати до порушника адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі передбаченому санкцією за вчинення даного адміністративного правопорушення.
Крім цього, згідно вимог ст. 401 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. В свою чергу ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI передбачає, що ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюються у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, становить 536,80 грн.
Керуючись ст. 15, 23-24, 27, 33-35, 401, 17220 ч.3, 213, 221, 246, 251-252, 268, 280, 283-284 КУпАП,
постановив:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 17220 КУпАП і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17425 (сімнадцять тисяч чотириста двадцять п'ять) грн.
Роз'яснити правопорушнику, що штраф має бути сплачений ним не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови, з наданням до суду в цей строк документа, який підтверджує його сплату. У разі несплати штрафу, постанову про його накладення буде звернуто для примусового виконання, а з порушника стягнуто подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) грн 80 коп.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду, через Кодимський районний суд Одеської області, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Д.В. Вороненко