Справа № 496/7427/23
Провадження № 1-в/496/210/23
27 жовтня 2023 року м. Біляївка
Біляївський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря - ОСОБА_2
представник ВП №2 Одеського РУП № 2 ГУНП в Одеської області - ОСОБА_3 ,
особи щодо якої складено подання - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання начальника відділення поліції № 2, Одеського районного управління поліції № 2, Головного Управління капітан поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Одеської області, громадянина України, одруженого, не працюючого, який має середню освіту, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше судимого: 13.12.2004 року Біляївським районним судом Одеської області за ч. 1 ст. 152 КК України до 4 років позбавлення волі; 10.06.2008 року Приморським районним судом м. Одеса за ч.2 ст. 186 КК України до 7 років і 2-х місяців позбавлення волі, 03.03.2014 року Біляївським районним судом Одеської області за ч. 2 ст. 121 КК України до 3 років позбавлення волі, 30.11.2017 року Біляївським районним судом Одеської області за ч. 3 ст. 186 КК України до 4 років позбавлення волі, -
27.10.2023 року начальник відділення поліції №2 Одеського РУП № 2 ГУНП в Одеської області ОСОБА_6 звернувся до Біляївського районного суду Одеської області з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .
У своєму поданні просить встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 посилаючись на те, що після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став і був неодноразово притягнутий до адміністративної відповідальності. Був попереджений про те, що в разі порушення чинного законодавства, відносно нього може бути встановлено адміністративний нагляд.
Представник відділення поліції №2 Одеського РУП № 2 ГУНП в Одеської області в судовому засіданні наполягав на поданні про встановлення адміністративного нагляду та просив його задовольнити.
ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував проти встановлення адміністративного нагляду.
Розглянувши подання, вивчивши матеріали справи, вислухавши особу, стосовно якої встановлюється адміністративний нагляд, суд приходить до висновку, що подання є обґрунтованим та підлягає задоволенню, оскільки в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 офіційно не працевлаштований, був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 187, ст. 173, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 175, ч.1 ст. 178 КУпАП, що свідчить про його небажання стати на шлях виправлення.
Згідно ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно з п. «в» ч.1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до абз.3 ч.1 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється, щодо осіб, зазначених у п. "в" ст. 3 цього Закону, в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Судом встановлено, відповідно до довідки, що ОСОБА_4 , був засуджений 13.12.2004 року Біляївським районним судом Одеської області за ч.1 ст. 152 КК України до 4 років позбавлення волі; 10.06.2008 року Приморським районним судом м. Одеса за ч.2 ст. 186 КК України до 7 років і 2-х місяців позбавлення волі, 03.03.2014 року Біляївським районним судом Одеської області за ч. 2 ст. 121 КК України до 3 років позбавлення волі, 30.11.2017 року Біляївським районним судом Одеської області за ч.3 ст. 186 КК України до 4 років позбавлення волі.
Також судом встановлено, що після повернення з місць позбавлення волі, ОСОБА_4 постійно порушує громадський порядок, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, що підтверджується наявними в матеріалах справи постановами про притягнення ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно роз'яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28.03.1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», суд, при розгляді питання встановлення чи продовження адміністративного нагляду, не може допускати формального підходу, тому слід повно досліджувати всі обставини та перевіряти обґрунтованість встановлення і продовження адміністративного нагляду.
Враховуючи викладені обставини, а також матеріали додані до подання, суд вважає, що наявні підстави для його задоволення.
Керуючись ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», Постановою Пленуму ВСУ України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» від 28.03.1986 року № 3, ст.ст. 369-372, 539 КПК України, суд -
Подання начальника відділення поліції №2 Одеського РУП № 2 ГУНП в Одеської області ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Встановити у відношенні засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адміністративний нагляд за місцем проживання, строком на 6 (шість) місяців, а також обмеження, передбачені ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі»:
1. Заборонити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , залишати межі Одеської області без дозволу керівництва відділення поліції №2 Одеського районного управління поліції №2 Головного управління Національної поліції в Одеській області.
2. Заборонити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з'являтися в місцях торгівлі алкогольними напоями на розлив.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення, через Біляївський районний суд Одеської області.
Суддя ОСОБА_1