Номер провадження: 11-о/813/2/23
Справа № 496/3319/23
Головуючий у першій інстанції
Доповідач ОСОБА_1
27.10.2023 року м. Одеса
Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Одеського апеляційного суду ОСОБА_1 , перевіривши заяву захисника ОСОБА_2 , в інтересах засудженого ОСОБА_3 , про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали Одеського апеляційного суду від 18.10.2023 у к/п № 62022150020000235 від 10.06.2022 відносно ОСОБА_3 , засудженого за вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України
установив:
Захисник ОСОБА_2 , в інтересах засудженого ОСОБА_3 , звернувся до апеляційного суду із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали Одеського апеляційного суду від 18.10.2023, якою було залишено без змін вирок Біляївського райсуду Одеської обл. від 12.06.2023, щодо ОСОБА_3 , посилаючись на те, що на момент розгляду апеляційної скарги сторонам провадження не було відомо того факту, що у ОСОБА_3 народилась дитина, а також на те, що судом не було повідомлено сторону захисту та ОСОБА_3 про дату та час судового розгляду.
У зв'язку із чим захисник ОСОБА_2 вважає зазначені обставини нововиявленими та просить переглянути ухвалу Одеського апеляційного суду від 18.10.2023 та скасувати вирок Біляївського райсуду Одеської обл. від 12.06.2023.
Перевіривши заяву захисника ОСОБА_2 , приходжу до висновку про те, що вона не відповідає вимогам ст. 462 КПК України, з огляду на наступні обставини.
Так, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 462 КПК України у заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами зазначається обґрунтування з посиланням на обставини, що підтверджують наявність нововиявлених обставин та зміст вимог особи, яка подає заяву до суду.
Заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами може бути подана виключно з підстав, передбачених ст. 459 КПК України.
Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 459 КПК України нововиявленими обставинами визнаються інші обставини, які не були відомі суду на час судового розгляду при ухваленні судового рішення і які самі по собі або разом із раніше виявленими обставинами доводять неправильність вироку чи ухвали, що належить переглянути.
Відповідно до усталеної судової практики, нововиявлені обставини - це встановлені розслідуванням або вироком суду, що набрав законної сили, і викладені у заяві учасників судового провадження юридичні факти, які знаходяться в органічному зв'язку з елементами предмета доказування у кримінальній справі і спростовують їх через попередню невідомість та істотність висновків, що містяться у вироку, ухвалі, як такі, що не відповідають об'єктивній дійсності.
Проте, зі змісту заяви захисника ОСОБА_2 вбачається, що вказані ним обставини, за якими він вважає за необхідне переглянути судове рішення не стосуються предмета доказування в кримінальному провадженні, а є процесуальними, тому заява захисника підлягає залишенню без руху із наданням з встановленням достатнього строку для усунення її недоліків, а саме для зазначення нововиявлених обставин, передбачених діючим законодавством, за яким слід переглянути судове рішення.
Частиною 3 ст. 464 КПК України передбачено, що до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена згідно з вимогами, передбаченими статтею 462 цього Кодексу, застосовуються правила частини третьої статті 429 цього Кодексу. Копія ухвали невідкладно надсилається особі, яка її подала, разом із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами й усіма доданими до неї матеріалами.
За таких обставин, відповідно до вищенаведених положень кримінального процесуального закону, заява захисника ОСОБА_2 підлягає залишенню без руху, з встановленням достатнього строку для усунення її недоліків.
Керуючись ст.ст. 24, 429, 459, 462, 464 КПК України, суддя-доповідач
ухвалив:
Заяву захисника ОСОБА_2 , в інтересах засудженого ОСОБА_3 , про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали Одеського апеляційного суду від 18.10.2023 у к/п № 62022150020000235 від 10.06.2022 відносно ОСОБА_3 , засудженого вироком Біляївського райсуду Одеської обл. від 12.06.2023, за вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України -залишити без руху.
Встановити захиснику ОСОБА_2 строк для усунення недоліків заяви про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення - п'ять днів з дня отримання ним копії даної ухвали.
Роз'яснити захиснику ОСОБА_2 , що відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 429 КПК України, якщо особа не усунула недоліки заяви у строк, встановлений суддею-доповідачем, то заява про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення підлягає поверненню особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя Одеського апеляційного суду ОСОБА_1