Справа №521/13197/23
Номер провадження 3/521/10124/23
ПОСТАНОВА
ВСТУПНА ЧАСТИНА
м. Одеса, Україна
17 жовтня 2023 року
Малиновський районний суд м. Одеси засідаючи у складі головуючого судді Гарського О.В., із секретарем судового засідання Рижих В.В., розглянувши матеріали справи про порушення митних правил за протоколом № 0501/50000/23 від 19.03.2023 року у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Одеси, громадянки України, що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 485 МК.
Сторони справи про порушення митних правил, які приймали участь у судовому розгляді: представник Одеської митниці ДМС України Євдокимов Д.А.
МОТИВУВАЛЬНА ЧАСТИНА
1.Формулювання обставин, які визнані суддею доведеними.
1.1. 06.10.2021 року до відділу митного оформлення № 1 митного поста "Одеса-автомобільний" Одеської митниці для митного контролю та митного оформлення, декларантом ФОП « ОСОБА_2 », гр. України ОСОБА_2 , подано МД, яка була прийнята та зареєстрована за номером №UA500030/2021/227453.
В якості підстави для переміщення товарів через митний кордон України та їх подальшого митного оформлення декларантом до Одеської митниці були надані: свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу № НОМЕР_1 , паспорт гр. України НОМЕР_2 , від 09.09.2015, сертифікат відповідності ТОВ «РІВНЕСТАНДАРТ» №UA.005.99299-21 від 30.09.2021, дослідження «VIN INFO» № НОМЕР_3 від 04.10.2021, договір купівлі-продажу б/н від 16.09.2021, документ про зняття з обліку транспортного засобу від 16.09.2021 №B.5324.3.271.2021.ACZ, заява про зміну режиму б/н від 04.10.2021, та інші документи.
Відповідно до інформації, зазначеної у МД № UA500030/2021/227453 та товаросупровідних документах встановлено, що продавцем транспортного засобу марки «BMW 320D» (кузов № НОМЕР_4 ), є гр. ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 ), а покупцем та одержувачем є гр. України ОСОБА_1 .
Відповідно граф 31, 33 МД № UA500030/2021/227453 заявлено «Автомобіль легковий, пасажирський, що був у використанні, ід. № WBAAS71010PM91933, марка BMW, модель 320D, календарний рік виготовлення 2004, модельний рік виготовлення 2004,заг.кількість місць, вкл. водія 5, тип двигуна дизель, колір сірий, роб.об'єм циліндрів двигуна 1995 куб. см., колісна формула 4х2, Країна виробництва: Німеччина.» код товару УКТ ЗЕД 8703329030
Вартість автомобілю, згідно договору купівлі-продажу від 16.09.2021 склала 5600 Польських Злотих.
Митні платежі за транспортний засіб по МД №UA500030/2021/227453із застосуванням преференції «310» було нараховані та сплачені в розмірі 27787,10 грн.
Після здійснення митного оформлення за МД №UA500030/2021/227453 вищевказаний транспортний засіб було випущено у вільний обіг.
Листом Департаменту міжнародної взаємодії Держмитслужби України від 27.01.2023 року №26/26-04/7.10/139 Одеську митницю повідомлено про те, що за результатами опрацювання отриманої відповіді митних органів Республіки Польща від 28.12.2022 № 0201-IGM.541.388.2022.4.JC (вхід. Держмитслужби від 26.12.2022 №26779/11) встановлена невідповідність документів та інформації, які надавались митному органу під час митного контролю та митного оформлення легкового транспортного засобу «BMW 320D» (кузов № НОМЕР_4 ).
Так, згідно відповіді палати фіскальної адміністрації у Вроцлаві Республіки Польща встановлено, що відповідно ст. 79. пт. 1 Закону Р. Польщі від 20.06.1997 «Закон про дорожній рух», транспортний засіб підлягає зняття з обліку у відповідному органі, який був містом останньої реєстрації транспортного засобу, по заяві його власника. Тобто, даний орган, який знімає з обліку повинні бути ідентичні з назвою органу, який видавав реєстраційний паспорт.
Тобто, транспортний засіб марки «BMW 320D» (кузов № НОМЕР_4 ), не було знято з обліку в уповноваженому органі Р.Польща.
Таким чином, встановлено, що при декларуванні вищезазначеного транспортного засобу для застосування пільгового режиму, преференції у сплаті митних платежів були надані документи, які стали підставою для заявлення у МД № UA500030/2021/227453 неправдивих відомостей про зняття з обліку уповноваженим органом у Польщі транспортного засобу марки «BMW 320D» (кузов № НОМЕР_4 ) та застосування пільгового режиму, преференції у сплаті митних платежів.
Сума митних платежів, які підлягають обов'язковій сплаті у разі переміщення через митний кордон України вищевказаного транспортного засобу без застосування преференції, відповідно до Листа митного поста «Одеса-ПОРТ» Одеської митниці від 06.03.2023 року №7.10-28.1-01/449 становить 95428,40 грн., тобто різниця в нарахуванні податків становить 67641,30 грн.
1.2.Дії ОСОБА_1 суддя кваліфікує за ст. 485 МК за кваліфікуючими ознаками: протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів.
2. Судовий виклик.
2.1.Представник митниці в судовому засіданні висловив думку про необхідність притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , оскільки вина останньої у вчиненні адміністративного правопорушення доведена повністю та підтверджується зібраними по справі доказами та вважає необхідним застосувати до неї адміністративне стягнення, відповідно до санкції статті.
2.2. ОСОБА_1 , сповіщалась про дату та час судового засідання шляхом направлення судової повістки, однак остання до суду не з'явилась, про причини своєї неявки суд не сповістила.
3.Докази на підтвердження встановлених суддею обставин та мотиви закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення.
3.1.Суддя вважає, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ст. 485 МК України, проте справа підлягає закриттю, з наступних підстав.
3.2. Суддя вважає, що матеріали справи містять достатньо доказів вини ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 485 МК України.
3.3.Обставини правопорушення й вина правопорушника підтверджуються зібраними в порядку ст. 495 МК доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил № 0501/50000/23 від 19.03.2023 року; копією листа Держмитслужби; копією листа від Р. Польщі; витяг з державної бази Польщі; МД № UA500030/2021/227453; документами митного оформлення; листом щодо розрахунків платежів; витягом з сайту Р.Польща щодо стану транспортного засобу;
4.Обставини, які пом'якшують або обтяжують відповідальність.
4.1.Під час судового розгляду справи обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність не встановлено.
5.Мотиви призначення стягнення і судового збору, положення закону яким керувався суддя.
5.1.Провадження у справах про порушення митних правил згідно ст. 487 МК здійснюється відповідно до митного Кодексу України, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
5.2.Відповідно до ст. 23 КпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
5.3.Відповідно до ст. 485 МК, дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від 50 до 150 відсотків несплаченої суми митних платежів.
5.4.Вирішуючи питання щодо накладення адміністративного стягнення на правопорушника, з метою попередження здійснення особою нових правопорушень, суддя вважає за необхідне застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі 50 відсотків несплаченої суми митних платежів.
5.5. При накладені стягнення, відповідно до ч. 2 ст. 33 КпАП суддя враховує: характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини.
5.6.Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
5.7.Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року, у разі ухвалення судом постанови про накладання адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 536 грн. 80 коп.
5.8.При винесені постанови суддя керується ст. ст. 197, 485, 522, 527, 528 МК.
РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА
1.Висновки судді.
1.1. Визнати ОСОБА_1 , винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.485 МК України та накласти стягнення, у виді штрафу в розмірі 50 відсотків несплаченої суми митних платежів, що становить 33 820 (тридцять три тисячі вісімсот двадцять) гривень 65 копійок.
1.2.Стягнути зі ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 536 гривень 80 копійок.
2.Строк і порядок набрання постановою законної сили та її оскарження.
2.1.Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, особою щодо якої її винесено, а також потерпілим.
2.2.Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
2.3.Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП.
2.4.Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
С У Д Д Я: О.В. Гарський