Справа №333/6578/23
Провадження №1-в/333/222/23
УХВАЛА
Іменем України
26 жовтня 2023 року м.Запоріжжя
Комунарський районний суд м.Запоріжжя у складі: головуючого - судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , представника ВП №4 ОСОБА_3 , засудженого ОСОБА_4 , захисника засудженого - адвоката ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі Комунарського районного суду м.Запоріжжя подання начальника Відділу поліції № 4 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -
ВСТАНОВИВ:
08 серпня 2023 року до Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшло подання начальника Відділу поліції №4 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_7 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . В обґрунтування подання зазначено, що ОСОБА_4 перебуває на профілактичному обліку в ВП №4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області з 17.07.2019 року по теперішній час. Після звільнення у відношенні ОСОБА_4 адміністративний нагляд не встановлювався. Дата погашення судимості 17.07.2025 року. Під час перебування під формальним адміністративним наглядом вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.44 КУпАП від 30.11.2022 року. На теперішній час офіційно не працевлаштувався, має нестабільний матеріальний дохід. Усі ці факти викликають занепокоєння, поведінка ОСОБА_4 , свідчить про те, що він вперто не бажає ставати на шлях виправлення. Враховуючи те, що останній був засуджений, він потребує з боку працівників поліції подальших примусових заходів спостереження і контролю за його поведінкою.
На підставі викладеного, а також керуючись ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», заявник просить суд встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд терміном на 1 рік з наступними обмеженнями адміністративного нагляду:
1. Заборони виїзду за межі населеного пункту (місця проживання) з особистих справ без дозволу посадових осіб, які здійснюють адміністративний нагляд.
2. Зобов'язати явкою на реєстрацію в відділі поліції (за місцем проживання ) в призначений день два рази на місяць протягом терміну адміністративного нагляду.
3. Не залишати місце мешкання з 23-00 годин до 05-00 годин наступного дня.
І наступні правила:
1. Прибувати по виклику поліції у вказаний строк і давати усні і письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
2. Повідомляти працівникам поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця проживання, роботи, а також про виїзд за межі населеного пункту с службових справах.
3. У разі від'їзду в особистих справах з дозволу поліції в інший населений пункт і перебування там більше доби, зареєструватися в місцевому органі внутрішніх справ;
4. Реєстрація у Відділі поліції №4 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області два рази на місяць.
В судове засідання представник відділу поліції №4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області, підтримала вимоги подання та наполягала на встановленні адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .
В судовому засіданні засуджений та його захисник - адвокат ОСОБА_5 просили відмовити в задоволенні даного подання в зв'язку з необґрунтованістю. Захисник засудженого ОСОБА_4 - адвокат ОСОБА_5 зауважила, що останній має стійкі соціальні зв'язки: має на утриманні малолітніх дітей, дружину. Крім цього Ухвалою Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 20.06.2023 року було відмовлено у задоволенні подання начальника відділу поліції про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , в якому містилися аналогічні обставини.
Вивчивши матеріали подання та додані до нього документи, заслухавши думку працівника поліції, засуджено та його захисника, суд приходить до висновку, що подання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з вироком Ленінського районного суду м.Запоріжжя від 27.04.2015 року ОСОБА_4 визнано винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.296 КК України, та призначено йому покарання у виді 4 років позбавлення волі, на підставі ст.ст.75, 76 КК України, звільнено ОСОБА_4 від відбування покарання з випробувальним терміном строком на 2 роки (а.с.6-10). Рішенням апеляційного суду Запорізької області від 16.09.2015 року скасовано вирок Ленінського районного суду м.Запоріжжя від 27.04.2015 року в частині призначеного покарання та призначено покарання у виді 3 років позбавлення волі.
ОСОБА_4 відбував покарання в ДУ «Вільнянська ВК (№20)» в період з 21.12.2016 року по 17.07.2019 року, був звільнений умовно-достроково, з не відбутим строком 5 місяців 12 днів. Кримінальне правопорушення, за вчинення якого засуджений ОСОБА_4 є тяжким. Дата погашення судимості 17.07.2025 рік (а.с.3).
Відповідно до п. «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з п. «в» ст.4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставою для встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, вказаних вище, є матеріали органів Національної поліції.
Пунктом 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» від 28.03.1986 року №3 передбачено, що перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
В поданні зазначено, що ОСОБА_4 притягувався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44 КУпАП, при цьому належним чином завірених копії рішення суду про притягнення ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності, яке набрало законної сили, суду не надано.
Буд-яких інших доказів на підтвердження притягнення ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності суду не надано.
Отже, заявником не надано належним доказів на підтвердження систематичності порушення ОСОБА_4 громадського порядку чи прав інших громадян, вчинення інших правопорушень.
Ухвалою Комунарського районного суду м.Запоріжжя від 20.06.2023 року у справі №333/5578/22 року, вже розглядалися ті ж самі вимоги та обставини, які заявлені в межах цієї справи. Даною ухвалою суду було відмовлено у встановленні адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , у зв'язку з необґрунтованістю вимог, в тому числі зазначено про ненадання належного підтвердження притягнення ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності.
З матеріалів справи вбачається, що з 17.07.2019 року ОСОБА_4 не притягувався до кримінальної відповідальності, має постійне місце проживання, одружений, на утриманні у нього знаходиться малолітня дитина. Згідно з посвідченням № НОМЕР_1 , виданого БО БФ «Солдатські матері», ОСОБА_4 є волонтером.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про необґрунтованість заявлених в поданні вимог, що є підставою для відмови в їх задоволенні.
Керуючись ст.ст.369, 370, 372 КПК України, ст.158 КВК України, Законом України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні подання начальника Відділу поліції № 4 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом семи днів з дня її винесення до Запорізького апеляційного суду.
Суддя Комунарського районного суду
м.Запоріжжя ОСОБА_1