Ухвала від 27.10.2023 по справі 904/5699/23

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду

та відкриття провадження у справі

27.10.2023м. ДніпроСправа № 904/5699/23

Суддя Фещенко Ю.В., розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом Приватного акціонерного товариства "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" (вулиця Дмитра Кедріна, будинок 28, м. Дніпро, 49008; ідентифікаційний код 31793056)

до Комунального підприємства "Жилсервіс-5" Дніпровської міської ради (проспект Богдана Хмельницького, будинок 14, м. Дніпро, 49069; ідентифікаційний код 38199687)

про стягнення вартості необлікованої електричної енергії у розмірі 63 126 грн. 98 коп.

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" (далі - позивач) звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Комунального підприємства "Жилсервіс-5" Дніпровської міської ради (далі - відповідач) вартість електроенергії, не облікованої внаслідок порушення Правил користування електричною енергією, в сумі 63 126 грн. 98 коп.

Ціна позову складається з суми основного боргу.

Позовні вимоги обґрунтовані наступним:

- 10.05.2023 під час технічної перевірки працівниками ПАТ "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" в житловому будинку за адресою: вулиця Квартальна (колишня адреса - вулиця Гладкова) будинок 4, місто Дніпро, виявлено порушення споживачем Комунальним підприємством "Жилсервіс-5" Дніпровської міської ради Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (надалі - ПРРЕЕ) а саме: порушенням КП "Жилсервіс-5" Дніпровської міської ради самовільним підключенням електричної проводки першого під'їзду об'єкта до електричної мережі, що не є власністю оператора системи з порушенням схеми обліку поза розрахунковими засобами обліку електричної енергії № 2595652 НІК 2102-02 та № 373058 ЕМТ 132.12.6. Самовільне підключення виконано проводами АПВ 2x2,5 мм2, АПВ 2x2,5 мм2 , ПВС 2x1,5 мм2, ПВС 2x1,5 мм2 , ПВС 2x1,5 мм3 від АВ 25А, встановленого в електричному щитку першого поверху першого під'їзду, під'єднаного від навантаження (стояка) квартир першого під'їзду;

- виявлене порушення було зафіксовано актом про порушення № 00000501 від 10.05.2023, який складено уповноваженими працівниками ПАТ "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія". Актом про порушення зафіксовано виявлене порушення, а саме самовільне підключення що визначено у підпунктом 7 пункту 8.4.2 глави 8.4 розділу VIII ПРРЕЕ (самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електромережі, що не є власністю оператора системи, і порушенням схеми облік);

- акт про порушення був складений відповідно до пункту 8.2.5 глави 8.2 розділу VIII ПРРЕЕ уповноваженими представниками оператора системи в присутності свідка (особи яка допустила представників оператора системи на Об'єкт) - Мірненко Діни Анатоліївни, так як заступник директора Поліщук Віталій Степанович відмовився надати персонал та прибути на місце складання Акту;

- після оформлення акта про порушення, керуючись положенням підпункту 1 абзацу другого пункту 7.6. розділу VII ПРРЕЕ, працівниками ПАТ "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" проведено відключення електроживлення безоблікового приєднання та відновлено схему обліку;

- 12.05.2023 на адресу КП "Жилсервіс-5" Дніпровської міської ради було направлено акт про порушення та запрошення на засідання Комісії по розгляду актів про порушення на 21.06.2023, які КП "Жилсервіс-5" Дніпровської міської ради отримало 17.05.2023, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення;

- 05.07.2023 ПАТ "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" на адресу КП "Жилсервіс-5" Дніпровської міської ради було направлено Протокол № 193/2023 з розрахунком і рахунком на оплату, що підтверджується описами вкладення до цінних листів №0504585146640 з АТ "Укрпошти", які 07.07.2023 КП "Жилсервіс-5" Дніпровської міської ради отримало, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення;

- 13.07.2023 КП "Жилсервіс-5" Дніпровської міської ради ПАТ "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" було направлено запрошення на засідання Комісії на 26.07.2023, у зв'язку з виконанням перерахунку. Запрошення КП "Жилсервіс-5" Дніпровської міської ради отримав 19.07.2023, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення;

- 26.07.2023 за адресою: місто Дніпро, вулиця Дмитра Кедріна, буд. 28, відбулось засідання Комісії, представник КП "Жилсервіс-5" Дніпровської міської ради не з'явився. Рішення Комісії за результатами розгляду вищезазначеного акту про порушення оформлено протоколом № 211/2023 засідання Комісії, в якому зазначено, що акт про порушення складено правомірно, але у зв'язку зі зміною вхідних даних по акту про порушення, виконати перерахунок вартості необлікованої електричної енергії згідно з положенням глави 8.4 ПРРЕЕ (пункт 8.4.7, підпункт 2 пункту 8.4.8., пункт 8.4.12 (розрахунок І-сила струму здійснена за номінальним струмом комутаційного апарату-25А) глави 8.4. розділу VIII ПРРЕЕ в обсязі 10869 кіловат годин (кВт год.) на суму 63 126 грн. 98 коп.);

- 01.08.2023 ПАТ "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" на адресу КП "Жилсервіс-5" Дніпровської міської ради було направлено Протокол № 211/2023 з розрахунком і рахунком на оплату, що підтверджується описами вкладення до цінних листів № 0504592935528 з АТ "Укрпошти", які 03.08.2023 КП "Жилсервіс-5" Дніпровської міської ради отримало, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення;

- станом на день звернення з позовом до суду КП "Жилсервіс-5" Дніпровської міської ради не оплатило рахунок від 26.07.2023 № 8195267826337 згідно з Протоколом № 211/2023 Комісії, на підставі акта про порушення, у зв'язку з чим позивач змушений звернутися з позовом до суду для стягнення збитків у вигляді вартості необлікованої електричної енергії.

Також позивач просить суд стягнути з відповідача на свою користь витрати по сплаті судового збору в сумі 2 684 грн. 00 коп.

Крім того, позовна заява містить клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику представників сторін.

Подана позовна заява відповідає вимогам, викладеним у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи (частина 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України).

Згідно з частиною 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України малозначними справами є:

1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до частини 1 статті 250 Господарського процесуального кодексу України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. Частини друга - шоста статті 250 Господарського процесуального кодексу України не застосовуються, якщо відповідно до цього Кодексу справа підлягає розгляду тільки в порядку спрощеного провадження (частина 7 статті 250 Господарського процесуального кодексу України).

Частиною 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України зазначено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше; за клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Оскільки у даній справі ціна позову не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, то в силу частини 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України, дана справа є малозначною та підлягає одноособовому розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.

На підставі викладеного, керуючись статтями 12, 176, 234, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Клопотання Приватного акціонерного товариства "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін - задовольнити.

3. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами.

4. Відповідачу відповідно до частини 4 статті 176 Господарського процесуального кодексу України, надати заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, протягом 5 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

5. Запропонувати учасникам справи:

Відповідачу:

- протягом 15-ти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відповідно до вимог статей 165, 178 ГПК України відзив на позовну заяву, а його копію з додатками надіслати усім учасникам справи;

- у 5-ти денний строк з дня отримання від позивача відповіді на відзив (за наявності) надати суду, а також усім учасникам справи заперечення з урахуванням вимог частин третьої - шостої статті 165 та статті 167 ГПК України.

Позивачу:

- у 5-ти денний строк з дня отримання відзиву на позов подати суду, а також усім учасникам справи відповідь на відзив з урахуванням вимог частин третьої - шостої статті 165 та статті 166 ГПК України.

Учасникам справи:

- при поданні заяв по суті справи надати суду докази на підтвердження дати отримання таких заяв від інших учасників для перевірки судом дотримання строку подачі відповідних заяв, а також докази надсилання на адресу інших учасників справи заяв, що подаються до суду.

6. Роз'яснити учасникам судового процесу, що відповідні заяви по суті справи повинні відповідати вимогам статей 161-168 Господарського процесуального кодексу України та мають бути подані в строк, визначений в ухвалі; заяви і клопотання щодо процесуальних питань у справі подаються учасниками справи у письмовій формі (частина друга статті 169 ГПК України).

7. Дану ухвалу направити учасникам справи на їх електронні пошти, а саме:

- позивачу на електронну пошту kanc@cek.dp.ua, яку він зазначив у позовній заяві;

- відповідачу на електронну пошту homeservice-5@live.com, яку зазначено у позовній заяві та Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

8. Повідомити учасників справи про те, що інформація у цій справі доступна на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz\.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 27.10.2023 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Ю.В. Фещенко

Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді. Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.

Попередній документ
114476494
Наступний документ
114476496
Інформація про рішення:
№ рішення: 114476495
№ справи: 904/5699/23
Дата рішення: 27.10.2023
Дата публікації: 30.10.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Дніпропетровської області
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (14.12.2023)
Дата надходження: 26.10.2023
Предмет позову: стягнення вартості необлікованої електричної енергії у розмірі 63 126 грн. 98 коп.