Справа № 761/22903/23
Провадження № 3/761/5206/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 липня 2023 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Чайка О.С., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за статтею 124 КУпАП
установив:
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 16 червня 2023 року серії ААД № 437780, 16 червня 2023 року за адресою: м. Київ, пр-т Берестейський, буд. 76, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом марки «Chevrolet Aveo» державний номерний знак НОМЕР_1 , будучи неуважним та необережним, не дотримавшись безпечної швидкості та дистанції, здійснив зіткнення з автомобілем марки «Peugeot» державний номерний знак НОМЕР_2 . Після наслідку зіткнення автомобіль марки «Peugeot» здійснив наїзд на транспортний засіб, що рухався попереду марки «Hyundai» державний номерний знак НОМЕР_3 , який в свою чергу здійснив наїзд на транспортний засіб марки «Subaru» державний номерний знак НОМЕР_4 , внаслідок зіткнення всі чотири транспортні засоби отримали механічні пошкодження.
Відповідно до вимог ст. 245, 256, 280 КУпАП одним із завдань провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи. Необхідно також встановити, чи вчинено правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, а також інші обставини, які мають значення для справи. Наявним у матеріалах справи доказам, суд повинен дати належну оцінку.
Згідно із статтею 280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 256 КУпАП встановлені вимоги до протоколу про адміністративне правопорушення, згідно з якою у протоколі мають бути зазначені: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до пункту 7 розділу II Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Разом з тим, встановлено, що вказаний протокол про адміністративне правопорушення складено без дотримання вимог, а саме: в протоколі не зазначено час вчинення адміністративного правопорушення.
З урахуванням вищенаведеного, суд вважає за необхідне повернути матеріали справи про адміністративне правопорушеннядля належного оформлення.
При поверненні справи про адміністративне правопорушення для належного оформлення, суд керується постановою Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005 в якій зазначено, що визнається правильною практика тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Також, постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №11 від 17.10.2014 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» відповідно до якої звертається увага на те, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, кладеного не уповноваженою на те особою або без додержання вимог ст.256 цього Кодексу вмотивованою постановою цього суду для належного оформлення.
Враховуючи вищевикладене, суд позбавлений можливості повно й об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення та прийняти законне й обґрунтоване рішення, тому суд вважає за необхідне повернути справу на дооформлення органу, який склав протокол про адміністративне правопорушення.
Керуючись статтями 256, 278, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
постановив:
Повернути Управлінню патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 124 КУпАП - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Олена ЧАЙКА