cправа №947/27562/23
провадження №3/947/7320/23
ПОСТАНОВА
26 жовтня 2023 року м.Одеса
Суддя Київського районного суду міста Одеси Щербіна А.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
До Київського районного суду м.Одеси з ОРУП №1 ГУНП в Одеській області надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №567565 від 29 серпня 2023 року вбачається, що 06.08.2023 року о 17:20 год. за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 виражався нецензурною лайкою у публічному місці, чим порушив громадський порядок, тим самим вчинив дрібне хуліганство, чим вчинив правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП.
В матеріалах справи також містяться: заява та пояснення від ОСОБА_2 , де вона просить вжити заходи відносно сусіда, який виражався на її адресу нецензурною лайкою; пояснення від ОСОБА_1 , який пояснив, що у нього є конфлікт з сусідкою, але щодо подій 06.08.2023 року заперечував; інформація щодо ОСОБА_1 ; заява ОСОБА_1 про розгляд справи за його відсутності.
Стаття 173 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Відповідно до ч.2 ст.251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Стаття 252 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до абз. 4 пункта 9 розділу 2 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення у графі «назва документа, серія, №, ким і коли виданий» - зазначається документ, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі і назва органу, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток тощо), дата видачі і найменування органу (установи, підприємства, організації), що його видав(ла).
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення не було вказано та не було надано жодних оригіналів або належним чином засвідчених копій (фотокопій) документів, що посвідчує особу, відносно якої було складено протокол про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, суддя робить висновок, що справа підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, оскільки у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено та до матеріалів справи не додано будь-яких належних та допустимих доказів, на підставі яких було встановлено особу відносно якої складено протокол.
Стаття 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1, 7, 173, 251, 252, 280, 283, 284, 288, 289, 291, 294 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суддя
ПОСТАНОВИВ:
1.Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності - закрити.
2. Ця постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
3. Ця постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Київський районний суд міста Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя А.В. Щербіна