Справа № 161/14586/23
Провадження № 3/161/4435/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м.Луцьк 19 жовтня 2023 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Присяжнюк Л.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , працюючого на КП «Луцьке підприємство електротранспорту»,
за ч.4 ст.140 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Як слідує з протоколу про адміністративне правопорушення від 22 серпня 2023 року серії ДПР18 №035973 ОСОБА_1 14 серпня 2023 року о 15 год. 39 хв. у м. Луцьку по пр. Відродження, 1, будучи посадовою особою відповідальною за технічний стан і безпечну експлуатацію контактної лінії, згідно розпорядження по ЛПЕ, як начальник дільниці контакт-кабельної мереже, порушив правила, норми і стандарти, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, не вжив заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або не прийняв своєчасних заходів для відновлення безпечних умов для руху, а саме - допустив обрив контактної мережі в м. Луцьку по пр. Відродження, 1, що спричинили пошкодження транспортного засобу Renault Laguna, НОМЕР_1 . Такі дії кваліфіковані як порушення п.1.5 ПДР та вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 КУпАП.
Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 свою вину у вчиненому не визнав.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши письмові матеріали справи, суддя дійшов таких висновків.
Наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства
від 6 липня 2004 року №129 затверджено Положення про порядок службового розслідування дорожньо-транспортних пригод на міському електротранспорті (далі - Положення №129).
Відповідно до п.1.1 Положення №129 воно визначає порядок інформування, проведення та оформлення службового розслідування дорожньо-транспортних пригод за участю трамвайних вагонів і тролейбусів (далі - ДТП) на підприємствах міського електротранспорту.
У пункті 1.3 Положення №129 визначено, що службове розслідування ДТП проводиться для:
- виявлення організаційно-технічних недоліків у роботі підприємств та їх структурних підрозділах, які стали причиною чи умовою виникнення ДТП;
- визначення заходів для усунення та попередження причин та умов виникнення ДТП.
А у пункті 4.1.3 Положення №129 передбачено, що під час розслідування ДТП, пов'язаних із пошкодженням контактної мережі на місці їх скоєння, додатково підлягають з'ясуванню:
- границі ділянки пошкодження контактної мережі;
- стан та розміщення пошкоджених частин контактної мережі;
- технічний стан контактної мережі та її спеціальних частин у зоні пошкодження.
З аналізу вищенаведених положень законодавства слідує, що для виявлення організаційно-технічних недоліків у роботі підприємств електротранспорту та їх структурних підрозділах, які стали причиною чи умовою виникнення ДТП, проводиться відповідне службове розслідування, в ході якого і мали б формуватися висновки, внаслідок чиїх дій чи бездіяльності став обрив контактної лінії.
Всупереч вищенаведеному, матеріали такого службового розслідування у даній справі відсутні, а тому суддя не може стверджувати, що саме дії чи бездіяльність начальника дільниці контактно-кабельної мережі ОСОБА_2 , а не водія, який безпосередньо керував тролейбусом та під час руху якого і стався обрив, стали причиною розглядуваного ДТП.
Матеріали справи також не містять докази того, що уповноважені службові особі ВБДР УПП у Волинській області ініціювали перед КП «ЛПЕ» проведення такого службового розслідування, або що підприємство зволікало з його проведення на вимогу працівників поліції.
Сам по собі лише факт перебування ОСОБА_2 на посаді начальника дільниці контактно-кабельної мережі без з'ясування достовірних причин обриву контактної лінії, зокрема шляхом проведення службового розслідування не може свідчити про наявність у діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 КУпАП, у зв'язку з чим провадження у справі слід закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП.
Керуючись п.1 ст.247 КУпАП, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.4 ст.140 КУпАП - закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП, а саме - у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Л.М.Присяжнюк