Ухвала від 24.10.2023 по справі 916/4574/23

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"24" жовтня 2023 р.м. Одеса № 916/4574/23

Господарський суд Одеської області у складі судді Щавинської Ю.М., розглянувши матеріали вх. № 5138/23

за позовом: Військової академії (м.Одеса) (65009, м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 10)

до відповідача: Військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 )

про стягнення 9 055,42 грн

ВСТАНОВИВ:

19.10.2023 Військова академія (м.Одеса) звернулася до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Військової частини НОМЕР_1 , в якій просить суд стягнути з відповідача заборгованість у сумі 9 055,42 грн

Відповідно до п.3 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

При цьому, поняття обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються, означає те, що його зміст дозволяє суду зробити висновок про підстави стягнення заявленої суми та її розмір.

Так, звертаючись до суду з відповідним позовом, позивач зазначає про несплату відповідачем вартості послуг з харчування, що були надані військовослужбовцям військової частини в період перебування їх на гауптвахті. При цьому позивач вказує також про відсутність між сторонами укладеного договору.

В порушення вимог п.3 ч.3 ст. 162 ГПК України позивачем обґрунтованого розрахунку суми заборгованості не надано.

Довідка розрахунок №14/1/27 не може замінити обґрунтованого розрахунку, оскільки не містить інформації, яким чином розрахована вартість харчування за добу (норми станом на час перебування осіб на гаупвахті), а кількість діб не відповідає періоду перебування на продовольчому забезпеченні. При цьому добові відомості зарахування та зняття засуджених з продовольчого забезпечення до позову не додано.

Відповідно до п.8,9 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.

В порушення визначених норм Господарського процесуального кодексу України позовна заява не містить зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.

Згідно до ч.1 та ч.2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Отже, з урахуванням наявності вищевикладених недоліків, позовна заява Військової академії (м.Одеса) на підставі ч.1 ст.174 ГПК України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу 10-ти денного строку з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду:

- обґрунтованого розрахунку суми боргу з урахуванням зауважень суду;

- попереднього (орієнтованого) розрахунку судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи;

- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Керуючись ст.162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Військової академії (м.Одеса) за вх.№5138/23 від 19.10.2023 залишити без руху.

2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду:

- обґрунтованого розрахунку суми боргу з урахуванням зауважень суду;

- попереднього (орієнтованого) розрахунку судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи;

- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Повідомити позивача, що він у відповідності до ч. 2 ст. 164 ГПК України зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

5. Повідомити учасників справи про те, що інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua.

Ухвала суду набирає законної сили 24.10.2023 року та оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.М. Щавинська

Попередній документ
114418347
Наступний документ
114418349
Інформація про рішення:
№ рішення: 114418348
№ справи: 916/4574/23
Дата рішення: 24.10.2023
Дата публікації: 27.10.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Одеської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів; Невиконання або неналежне виконання зобов’язань; надання послуг
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (30.04.2024)
Дата надходження: 07.02.2024
Розклад засідань:
13.12.2023 12:45 Господарський суд Одеської області
04.01.2024 12:45 Господарський суд Одеської області
30.04.2024 00:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ФІЛІНЮК І Г
суддя-доповідач:
ФІЛІНЮК І Г
ЩАВИНСЬКА Ю М
ЩАВИНСЬКА Ю М
суддя-учасник колегії:
БОГАТИР К В
ПОЛІЩУК Л В