154/4063/23
3/154/1905/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 жовтня 2023 року м. Володимир
Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Кусік І.В., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, що надійшли від Головного управління ДПС у Волинській області відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , ФОП, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ст. 155-1 ч.1 КУпАП,
ВСТАНОВИЛА:
Згідно акту перевірки від 21.09.2023 року бланк № 002427, 19.09.2023 року о 18.02 год. у відділі магазину «Продукти 15» по вул. Шевченка, 40 в м. Володимирі суб'єктом господарювання ОСОБА_1 не створено та не надано розрахункові документи встановленої форми та змісту із зазначенням цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) на загальну суму6326,00 грн під час реалізації алкогольних напоїв, маркованих марками акцизного податку, не забезпечено використання режиму програмування для підакцизних товарів із зазначенням відповідного коду товарної категорії, не створено у паперовій формі контрольних стрічок РРО та не забезпечено їм зберігання протягом встановленого законодавством терміну, порушено порядок ведення обліку товарних запасів, а саме, не надано прихідні документи на товар, який знаходиться на реалізації, чим порушено п.1,2,10,11,12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265-95/ВР від 06.07.1995 року (із змінами та доповненнями), за що передбачена адміністративна відповідальність ст. 155-1 ч.1 КУпАП.
ОСОБА_1 вину у вчиненому визнала, підтвердила викладене у протоколі про адміністративне правопорушення.
Проаналізувавши надані суду докази, суть пред'явленого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, суддя дійшла наступного:
Положеннями ст. 55-1 ч.1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Статтею 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265-95/ВР від 06.07.1995 року визначено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. Надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти.
З досліджених матеріалів справи, вбачається, що вина ОСОБА_1 у вчиненому, окрім її зізнання, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії № 001941/463/07-05 від 21.09.2023 року, доданими до нього матеріалами справи.
З урахуванням викладеного, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбачений ст. 155-1 ч.1 КУпАП.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, її каяття у вчиненому, тому приходить до висновку про накладення адміністративного стягнення у виді мінімального штрафу, передбаченого санкцією ст. 155-1 ч.1 КУпАП.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, ч.1ст. 155-1 КУпАП, ст.3 п.1, 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265-95/ВР від 06.07.1995 року,
ПОСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 155-1 ч.1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді у виді штрафу у розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 536,80 грн судового збору за наступними реквізитами: отримувач коштів: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимир-Волинський міський суд Волинської області.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ірина КУСІК