ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
13 листопада 2007 р.
Справа № П-2/266
за позовом Прокурора Богородчанського району в інтересах держави в особі Богородчанської селищної ради, вул. Шевченка, 68, смт.Богородчани,77701
до відповідача ТзОВ "Капрол-Україна", вул. Б.Хмельницького,43, смт.Богородчани, Івано-Франківська область,77701
Cуддя Круглова Олена Микитівна
При секретарі Дребот Наталія Дмитрівна
Представники:
Від позивача: Марковецький В.Ф. - землевпорядник, довіреність №277-р від 25.10.07р.
Від відповідача: не з"явилися.
СУТЬ СПОРУ: про стягнення 7340,24 грн. орендної плати за землю.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.
Відповідач в судове засідання не з"явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином - ухвалою суду від 29.10.07, направлену з повідомленням про вручення (повідомлення про вручення №;6637164), будь-яких заперечень в спростування позовних вимог чи доказу оплати боргу суду не подав.
Враховуючи, що у суду є всі необхідні матеріали (докази) для вирішення спору по суті, спір належить вирішити у відсутності відповідача, відповідно до ст.75 ГПК України .
Розглянувши матеріали справи та вислухавши представника позивача, суд
встановив:
прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі Богородчанської селищної ради з вимогою про стягнення з відповідача - ТзОВ "Капрол-Україна" 7340,24 грн. заборгованості по орендній платі за землю.
Позовні вимоги слід визнати обгрунтованими і такими, що підлягають задоволенню, враховуючи наступне:
25.02.2003 року Богородчанської селищною радою (позивач) та ТзОВ "Капрол-Україна" (відповідач) укладено договір на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) площею 1,8631 га. для виробничого обслуговування. Земельна ділянка передана в оренду ТзОВ "Капрол-Україна" на підставі рішення Богородчанської селищної ради від 01.02.2003 року строком на 3 роки.
23.12.2005 року на сесії Богородчанської селищної ради прийняте рішення "Про ставки орендної плати за землю". Пунктами 1,5 даного рішення предбачено, що необхідно встановити розмір орендної плати на земельні ділянки при укладенні договорів оренди 5% залежно від її грошової оцінки та цільового призначення; в двохмісячний термін переукласти договори оренди, які були укладені на момент прийняття рішення і їх вважати не дійсними тільки з моменту переукладення.
На виконання вказаного рішення 23.12.2005 року між позивачем та відповідачем укладено договір оренди земельної ділянки, згідно якого відповідач прийняв в строкове, платне користування земельну ділянку загальною площею 18631 кв.м. для обслуговування виробничих приміщень в смт.Богородчани по вул.Гірника,21.
У відповідності до ч.2 ст. 21 Закону України "Про оренду землі" розмір, форма і строки внесення орендної плати встановлюються за угодою сторін у договорі оренди. Відповідно до п.п.7,9 Договору орендна плата вноситься орендарем в грошовій формі в сумі 1835 грн. щомісячно до 14 числа наступного місяця.
Однак, відповідач в порушення договірних зобов"язань не проводив розрахунки за період з травня по серпень 2007 року, в результаті чого станом на 27.09.07 утворилась заборгованість в сумі 7340,24 грн.
Згідно ст.526 ЦК України має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу.
На час розгляду справи в судовому засіданні відповідачем не подано суду доказу оплати заявленої суми боргу. Суд вважає позовні вимоги обгрунтованими і такими, що підлягають задоволенню
Судові витрати слід віднести на відповідача.
Керуючись ст.ст. 124,129 Конституції України, Законом України "Про оренду землі", ст.526 Цивільного кодексу України,ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
позов задоволити.
Стягнути з ТзОВ "Капрол-Україна", вул. Б.Хмельницького,43, смт.Богородчани, Івано-Франківська область (код 31979454) на користь Богородчанської селищної ради, вул.Шевченка, 68, смт.Богородчани (код 13050500) - 7340,24 грн. заборгованості за оренду земельної ділянки.
Наказ видати позивачу після набрання рішенням законної сили.
Стягнути з з ТзОВ "Капрол-Україна", вул. Б.Хмельницького,43, смт.Богородчани, Івано-Франківська область (код 31979454) в дохід державного бюджету ( отримувач: УДК, м.Івано-Франківськ; банк отримувача: ГУДК України в Івано-Франківській області, МФО 836014, р/р 31113095700002, код ЄДРПОУ 20568100, код платежу 22090200) - 102 грн. державного мита.
Стягнути з з ТзОВ "Капрол-Україна", вул. Б.Хмельницького,43, смт.Богородчани, Івано-Франківська область (код 31979454) - 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу ( отримувач: Державний бюджет м.Івано-Франківська, код ЄДРПОУ, отримувач: 20568100, р/р 31216259700002, банк- ГУДК України в Івано-Форанківській області, МФО 836014, код платежу 22050000).
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Круглова Олена Микитівна
рішення підписане 14.11.07
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
________________ Шунтов Олександр Михайлович