РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2023 року м. Рівне №460/16993/23
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді К.М.Недашківської, розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області про визнання протиправним та скасування наказу.
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області (далі - відповідача), в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати наказ начальника територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області про призупинення дії трудового договору від 08.06.2023 №9/к в частині призупинення дії трудового договору із заступником керівника апарату Лисичанського міського суду Луганської області ОСОБА_1 ; зобов'язати відповідача здійснити відповідний перерахунок заробітної плати заступнику керівника апарату Лисичанського міського суду Луганської області ОСОБА_1 з моменту призупинення дії трудового договору, тобто з 13.06.2023.
Заяви по суті справи.
Позовна заява обґрунтована тим, що 15.06.2023 на електронну адресу позивача надійшов лист Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області з додатком - наказом про призупинення дії трудового договору від 08.06.2023 №9/к в частині призупинення дії трудового договору із заступником керівника апарату Лисичанського міського суду Луганської області ОСОБА_1 . Такий наказ є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки ініціатором призупинення діє трудового договору може бути позивач або ж роботодавець, яким Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Луганській області не являється; призупинення дії трудового договору не застосовується до керівників та заступників керівників державних органів. Просив задовольнити позов у повному обсязі.
Відзив на позовну заяву обґрунтований тим, що призупинення дії трудового договору обумовлено довготривалою неможливістю виконання позивачем трудових обов'язків щодо забезпечення здійснення правосуддя суддями Лисичанського міського суду Луганської області та з метою раціонального використання кошторисних призначень на оплату праці. Вказує, що відповідач наділений повноваженнями, зокрема, щодо призупинення дії трудового договору, тому заявлені позовні вимоги є безпідставними. Просив відмовити позивачу у задоволенні позову повністю.
Ухвалою суду від 31.07.2023 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі, та призначено справу до розгляду за правилами загального позовного провадження у підготовчому засіданні на 07.09.2023.
Ухвалою суду від 07.09.2023, постановленою без виходу до нарадчої кімнати, закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні на 05.10.2023.
Ухвалою суду від 05.10.2023 постановлено провадити розгляд справи у порядку письмового провадження.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до частини четвертої статті 229 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд при вирішенні справи керується принципами верховенства права, законності, рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом, змагальності сторін, диспозитивності та офіційного з'ясування всіх обставин, гласності і відкритості адміністративного процесу.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази у їх сукупності та з'ясувавши всі обставини, які мають правове значення для вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 призначена на посаду заступника керівника апарату Лисичанського міського суду Луганської області - запис у трудовій книжці від 21.11.2013 (а.с. 10).
Наказом голови Лисичанського міського суду Луганської області «Про тимчасове припинення роботи (діяльності) Лисичанського міського суду Луганської області» від 25.02.2022 №3 у зв'язку з введенням воєнного стану на території України та неможливістю здійснювати правосуддя, постановлено: тимчасово зупинити роботу Лисичанського міського суду Луганської області з 25.02.2022 до вирішення питання щодо її відновлення в установленому законодавством порядку; на період тимчасового зупинення роботи Лисичанського міського суду Луганської області проводити нарахування суддівської винагороди та заробітної плати працівникам апарату суду відповідно до штатного розпису; керівнику апарату суду (або особі, яка виконує його обов'язки) вжити організаційних заходів щодо збереження печаток (штампів) суду, установчих документів суду, особових справ і трудових книжок працівників суду, а також бланків суворої звітності, утворених в процесі діяльності суду; керівнику апарату суду забезпечити направлення цього наказу до ДСА України, а також інформування працівників Лисичанського міського суду Луганської області про тимчасове зупинення роботи суду (а.с. 12).
Наказом голови Лисичанського міського суду Луганської області «Про внесення змін до наказу від 25 лютого 2022 року №3 «Про тимчасове припинення роботи (діяльності) Лисичанського міського суду Луганської області»» від 25.04.2022 №4, постановлено внести зміни до наказу від 25 лютого 2022 року №3, виклавши пункт 2 у такій редакції: «На період припинення роботи Лисичанського міського суду Луганської області проводити нарахування суддівської винагороди відповідно до статті 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», а також заробітної плати працівникам апарату суду, в межах фонду заробітної плати передбаченого в кошторисі, але не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду (посадового окладу)» (а.с. 13).
Начальником Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області винесений Наказ «Про призупинення дії трудового договору» від 08.06.2023 №9/к (далі - Наказ №9/к), яким відповідно до статті 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 №64/2022 (зі змінами), постановлено призупинити з дня погодження з Луганською обласною військово-цивільною адміністрацією, яка здійснює свої повноваження до відновлення роботи Лисичанського міського суду Луганської області, але на строк не більше ніж період дії воєнного стану, дію трудового договору, укладеного з керівником апарату Лисичанського міського суду Луганської області, та заступником керівника апарату Лисичанського міського суду Луганської області ОСОБА_1 ; дія трудового договору відновлюється з особою, зазначеною в пункті 1 цього наказу, за умови прийняття рішення про скасування призупинення дії трудового договору в порядку, передбаченому статтею 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»; припинити з дня погодження з Луганською обласною військово-цивільною адміністрацією виплату заробітної плати працівнику, зазначеному в пункті 1 цього наказу; час, протягом якого дію трудового договору за особою, зазначеною в пункті 1 цього наказу, призупинено, не зараховується до стажу, який дає право на надання основних та додаткових відпусток; цей наказ подається для погодження до Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, яка здійснює свої повноваження (а.с. 15).
Листом від 13.06.2023 №1/01.01-13-2351 Луганська обласна військова адміністрація погодила накази Територіального управління Державної судової адміністрації в Луганській області щодо призупинення дії трудового договору, зокрема, щодо заступника керівника апарату Лисичанського міського суду Луганської області ОСОБА_1 (а.с. 17).
Листом від 14.06.2023 №361/23-Вих. Територіальне управління Державної судової адміністрації в Луганській області повідомило ОСОБА_2 про призупинення дії трудового договору відповідно до статті 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» відповідно до Наказу №9/к, який погоджено з Луганською обласною військовою адміністрацією (а.с. 14).
Наказом в.о. начальника Територіального управління Державної судової адміністрації в Луганській області «Про поновлення дії трудового договору» від 27.06.2023 №16/к постановлено поновити дію трудового договору з 27.06.2023, зокрема, з заступником керівника апарату Лисичанського міського суду Луганської області ОСОБА_1 (а.с. 19).
Тобто дія трудового договору призупинена на період з 13.06.2023 по 27.06.2023.
Перевіривши правову та фактичну обґрунтованість мотивів, покладених суб'єктом владних повноважень в основу оскаржуваного рішення - Наказу №9/к, на відповідність вимогам частини другої статті 2 КАС України, яка визначає, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку; суд зазначає таке.
Нормативно-правовим актом, який визначає особливості проходження державної служби, служби в органах місцевого самоврядування, особливості трудових відносин працівників усіх підприємств, установ, організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності в Україні, а також осіб, які працюють за трудовим договором, укладеним з фізичними особами (далі - працівники), у період дії воєнного стану, введеного відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», є Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 №2136-IX (далі - Закон №2136-IX).
Частина друга статті 1 Закону №2136-IX:
«На період дії воєнного стану вводяться обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина передбачених статтями 43, 44 Конституції України».
Частина третя статті 1 Закону №2136-IX:
«У період дії воєнного стану не застосовуються норми законодавства про працю, законів України "Про державну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", інших законодавчих актів, що регулюють діяльність державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування у частині відносин, врегульованих цим Законом».
Частина перша статті 13 Закону №2136-IX:
«Призупинення дії трудового договору - це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором у зв'язку із збройною агресією проти України, що виключає можливість обох сторін трудових відносин виконувати обов'язки, передбачені трудовим договором.
Призупинення дії трудового договору може здійснюватися за ініціативи однієї із сторін на строк не більше ніж період дії воєнного стану. У разі прийняття рішення про скасування призупинення дії трудового договору до припинення або скасування воєнного стану роботодавець повинен за 10 календарних днів до відновлення дії трудового договору повідомити працівника про необхідність стати до роботи.
Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин.
Призупинення дії трудового договору не може бути прихованим покаранням і не застосовується до керівників та заступників керівників державних органів, а також посадових осіб місцевого самоврядування, які обіймають виборні посади».
Частина друга статті 13 Закону №2136-IX:
«Призупинення дії трудового договору оформлюється наказом (розпорядженням) роботодавця, в якому, зокрема, зазначається інформація про причини призупинення, у тому числі про неможливість обох сторін виконувати свої обов'язки та спосіб обміну інформацією, строк призупинення дії трудового договору, кількість, категорії і прізвища, ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) відповідних працівників, умови відновлення дії трудового договору.
Наказ (розпорядження) про призупинення дії трудового договору, укладеного з посадовими особами державних органів та органів місцевого самоврядування, роботодавець подає для погодження до військової адміністрації, яка здійснює свої повноваження на відповідній території (військові адміністрації населених пунктів та районні військові адміністрації, а за їх відсутності - обласні)».
Нормативно-правовим актом, який визначає організацію судової влади та здійснення правосуддя в Україні, що функціонує на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів і забезпечує право кожного на справедливий суд, є Закон України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 №1402-VIII (далі - Закон №1402-VIII).
Частини перша, друга, третя, четверта статті 148 Закону №1402-VIII:
«Фінансування всіх судів в Україні здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Видатки загального фонду Державного бюджету України на утримання судів належать до захищених статей видатків Державного бюджету України.
Функції головного розпорядника коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності судів здійснюють:
1) Верховний Суд - щодо фінансового забезпечення його діяльності;
1-1) вищий спеціалізований суд - щодо фінансового забезпечення його діяльності;
2) Державна судова адміністрація України - щодо фінансового забезпечення діяльності всіх інших судів, діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, органів суддівського самоврядування, Національної школи суддів України, Служби судової охорони та Державної судової адміністрації України;
3) Вища рада правосуддя - щодо фінансового забезпечення її діяльності.
Функції розпорядника бюджетних коштів щодо місцевих судів здійснюють територіальні управління Державної судової адміністрації України».
Частина перша статті 150 Закону №1402-VIII:
«Призначення на посади державних службовців, працівників, які виконують функції з обслуговування, оплата праці та соціальні гарантії працівників апаратів місцевих, апеляційних судів, вищих спеціалізованих судів, апарату Верховного Суду, секретаріатів Вищої ради правосуддя і Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації України, Служби судової охорони регулюються нормами законодавства про державну службу з урахуванням особливостей, визначених цим Законом».
Частини перша, друга, третя статті 151 Закону №1402-VIII:
«Державна судова адміністрація України є державним органом у системі правосуддя, який здійснює організаційне та фінансове забезпечення діяльності органів судової влади у межах повноважень, установлених законом.
Державна судова адміністрація України підзвітна Вищій раді правосуддя у межах, визначених законом.
Державна судова адміністрація України має територіальні управління. Рішення про утворення територіальних управлінь та визначення їх кількості приймається Державною судовою адміністрацією України за погодженням з Вищою радою правосуддя».
Частина перша статті 154 Закону №1402-VIII:
«Територіальними органами Державної судової адміністрації України є територіальні управління Державної судової адміністрації України».
Частина четверта статті 154 Закону №1402-VIII:
«Начальник територіального управління Державної судової адміністрації України призначає за погодженням голови місцевого суду на посаду керівника апарату місцевого суду, заступника керівника апарату місцевого суду та звільняє їх з посади, застосовує за поданням голови місцевого суду до них заохочення або накладає дисциплінарні стягнення відповідно до закону; присвоює керівнику апарату місцевого суду, його заступнику ранги державного службовця відповідно до законодавства про державну службу».
Частина четверта статті 155 Закону №1402-VIII:
«Керівника апарату місцевого суду, його заступника призначає за погодженням голови відповідного суду на посаду та звільняє з посади начальник відповідного територіального управління Державної судової адміністрації України, а керівників апаратів апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду, їх заступників призначає за погодженням голови відповідного суду на посаду та звільняє з посади Голова Державної судової адміністрації України».
Нормативно-правовим актом, який визначає принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях, є Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII (далі - Закон №889-VIII).
Частина перша статті 6 Закону №889-VIII:
«Посади державної служби в державних органах поділяються на категорії та підкатегорії залежно від порядку призначення, характеру та обсягу повноважень, змісту роботи та її впливу на прийняття кінцевого рішення, ступеня посадової відповідальності, необхідного рівня кваліфікації та професійних компетентностей державних службовців».
Пункт 2 частини другої статті 6 Закону №889-VIII:
«Встановлюються такі категорії посад державної служби:
2) категорія "Б" - посади:
керівників та заступників керівників державних органів, юрисдикція яких поширюється на територію Автономної Республіки Крим, однієї або кількох областей, міст Києва і Севастополя, одного або кількох районів, районів у містах, міст обласного значення;
керівників державної служби у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію Автономної Республіки Крим, однієї або кількох областей, міст Києва і Севастополя, одного або кількох районів, районів у містах, міст обласного значення;
керівників та заступників керівників структурних підрозділів державних органів незалежно від рівня юрисдикції таких державних органів».
Частина третя статті 20 Закону №889-VIII:
«Спеціальні вимоги до осіб, які претендують на зайняття посад державної служби категорій "Б" і "В", визначаються суб'єктом призначення з урахуванням рекомендацій, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби».
Отже, заступник керівника апарату суду перебуває у трудових відносинах з відповідним судом, як роботодавцем, проте призначення на посаду та звільнення з посади здійснюється начальником відповідного територіального управління Державної судової адміністрації України за поданням голови суду.
Аналіз статті 13 Закону №2136-IX дає підстави для висновку, що ініціатива щодо призупинення дії трудового договору належить «одній із сторін»: працівник або роботодавець, та лише за умови «виключення можливості обох сторін трудових відносин виконувати обов'язки, передбачені трудовим договором».
Тому у даному випадку ініціатива призупинення дії трудового договору була можлива виключно від позивача або роботодавця - суду (за аналогією процедури - подання голови суду).
Оскаржуване рішення - Наказ №9/к являється правим актом індивідуальної дії - актом одноразового застосування норм права, дію якого поширено на конкретну особу (тобто є персоніфікованим) та має ряд ознак: містить виражений правозастосовний характер; містить чітке формулювання конкретних юридичних волевиявлень суб'єктами адміністративного права, які видають такі акти; розв'язання за їх допомогою конкретних, а саме індивідуальних, справ або питань, що виникають у сфері державного управління; чітка визначеність адресата - конкретної особи або осіб; виникнення конкретних адміністративно-правових відносин, обумовлених цими актами.
Критерій правомірності рішення - акта індивідуальної дії «На підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».
За змістом цей критерій випливає з принципу законності, що закріплений у частині другій статті 19 Конституції України - фундаментальна юридична категорія, що є критерієм правового життя суспільства і громадян.
Це «комплексне політико-правове явище, що відображає правовий характер організації суспільного життя, органічний зв'язок права і влади, права і держави»; законність - це принцип, метод та режим суворого, неухильного дотримання, виконання норм права всіма учасниками суспільних відносин.
«На підставі» означає, що суб'єкт владних повноважень має бути утворений у порядку, визначеному Конституцією та законами України; зобов'язаний діяти на виконання закону, за умов та обставин, визначених ним.
«У межах повноважень» означає, що суб'єкт владних повноважень повинен приймати рішення, а дії вчиняти відповідно до встановлених законом повноважень, не перевищуючи їх. Під встановленими законом повноваженнями розуміються як ті, на наявність яких прямо вказує закон - так звані «прямі повноваження», так і повноваження, які прямо законом не передбачені, але безпосередньо випливають із положень закону і є необхідними для реалізації суб'єктом владних повноважень своїх функцій (завдань) - «похідні повноваження».
«У спосіб» означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний дотримуватися встановленої законом процедури і форми прийняття рішення або вчинення дії і повинен обирати лише визначені законом засоби.
Критерій правомірності рішення - акта індивідуальної дії «Обґрунтовано».
Прийняття рішення, вчинення (невчинення) дії обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення або вчинення дії. Цей критерій відображає принцип обґрунтованості рішення або дії. Він вимагає від суб'єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов'язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації.
Суб'єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, обґрунтованих припущеннями, а не конкретними обставинами. Так само недопустимо надавати значення обставинам, які насправді не стосуються справи. Несприятливе для особи рішення повинно бути вмотивованим.
Суд констатує, що оскаржуваний Наказ №9/к є протиправним та підлягає скасуванню з підстав:
відповідач не мав повноважень на ініціювання питання щодо призупинення дії трудового договору з позивачем, а, відповідно, на формування оскаржуваного Наказу №9/к;
оскаржуваний Наказ №9/к містить лише посилання на загальні норми чинного законодавства та не окреслює питання «виключення можливості обох сторін трудових відносин виконувати обов'язки, передбачені трудовим договором»;
призупинення дії трудового договору з позивачем не могло мати місця - позивач є керівником державного органу - заступником керівника апарату суду (частина перша статті 13 Закону №2136-IX).
Тому заявлена позовна вимога про визнання протиправним та скасування Наказу від 08.06.2023 №9/к в частині призупинення дії трудового договору із заступником керівника апарату Лисичанського міського суду Луганської області Паршиковою Наталією Анатоліївною, підлягає до задоволення.
За приписами частини другої статті 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Керуючись принципами «Верховенство права» та «Змагальність сторін, диспозитивність та офіційне з'ясування всіх обставин у справі», суд дійшов висновку про наявність достатніх правових підстав для виходу за межі позовних вимог, шляхом визнання протиправним та скасування оскаржуваного Наказу №9/к також в частинах (пунктах): 3 «припинити з дня погодження з Луганською обласною військово-цивільною адміністрацією виплату заробітної плати працівнику, зазначеному в пункті 1 цього наказу»; 4 «час, протягом якого дію трудового договору за особою, зазначеною в пункті 1 цього наказу, призупинено, не зараховується до стажу, який дає право на надання основних та додаткових відпусток».
Щодо позовної вимоги про зобов'язання відповідача здійснити відповідний перерахунок заробітної плати заступнику керівника апарату Лисичанського міського суду Луганської області ОСОБА_1 з моменту призупинення дії трудового договору, тобто з 13.06.2023, суд зазначає таке.
Відповідно до пункту 23 частини першої статті 4 КАС України, похідна позовна вимога - вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).
Відновлення порушених прав позивача підлягає шляхом зобов'язання Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області здійснити нарахування та виплату заробітної плати з 13 червня 2023 року.
За приписами статті 19 Конституції України від 28.06.1996 №254к/96-ВР, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідачем не доведено правомірності оскаржуваного рішення - Наказу №9/к в порядку статті 77 КАС України, а тому права та інтереси позивача підлягають судовому захисту шляхом задоволення позову у повному обсязі.
На користь позивача підлягає стягненню сума судового збору у розмірі 1073 грн 00 коп, сплачена відповідно до квитанції від 24.07.2023.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області (вулиця Слобожанська, 23А, селище міського типу Слобожанське, Дніпропетровська область, 52005; код ЄДРПОУ 26297948) про визнання протиправним та скасування наказу, зобов'язання вчинення певних дій - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати пункт 1 Наказу Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області від 08 червня 2023 року №9/к в частині призупинення дії трудового договору із заступником керівника апарату Лисичанського міського суду Луганської області ОСОБА_1 .
Визнати протиправним та скасувати пункт 3 Наказу Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області від 08 червня 2023 року №9/к в частині припинення виплати заробітної плати ОСОБА_1 .
Визнати протиправним та скасувати пункт 4 Наказу Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області від 08 червня 2023 року №9/к в частині визначення, що час дії призупинення трудового договору з ОСОБА_1 , не зараховується до стажу, який дає право на надання основних та додаткових відпусток.
Зобов'язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Луганській області здійснити нарахування та виплату заробітної плати ОСОБА_1 - заступнику керівника апарату Лисичанського міського суду Луганської області з моменту призупинення дії трудового договору, тобто з 13 червня 2023 року.
Стягнути на користь ОСОБА_1 суму судового збору у розмірі 1073 грн 60 коп за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складений 23 жовтня 2023 року
Суддя К.М. Недашківська