Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
20 жовтня 2023 р. справа № 520/26842/23
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Григоров Д.В., розглянувши адміністративну справу за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольська, буд. 17-а,м. Дніпро,49005, код ЄДРПОУ: 44118658), Головного управління ДПС у Харківській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (вул. Пушкінська, буд. 46,м. Харків,61057, код ЄДРПОУ: 43983495) про скасування наказу, податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд:
- скасувати наказ ГУ ДПС у Дніпропетровській області №3593-п від 01.08.2023р. на суму 116699,35грн.;
- скасувати податкове повідомлення - рішення №00278110708 від 07.09.2023р. на суму 1020грн.;
- скасувати податкове повідомлення - рішення №00278120708 від 07.09.2023р.
Ухвалою суду від 03.10.2023р. прийнято до розгляду адміністративний позов та відкрито спрощене провадження в адміністративній справі без виклику сторін.
Представником відповідача - Головного управління ДПС у Харківській області 18.10.2023р. через канцелярію суду було надано клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Дослідивши вказане клопотання, суд дійшов наступного.
Згідно положень ч.2 ст.257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Суд, розглянувши наявні в матеріалах справи докази, з урахуванням складності справи, беручи до уваги надходження від представників сторін численних клопотань, а також враховуючи, що при вирішенні справи встановленню та дослідженню підлягають фактичні обставини, щодо яких між сторонами виник спір, доходить висновку про необхідність отримання пояснень сторін стосовно обставин справи, вивчення питання про витребування додаткових доказів, надіслання запитів та вчинення інших процесуальних дій, що сприятимуть належному розглядові справи.
Враховуючи вищевикладене та з метою повного дослідження всіх обставин справи, а також з урахуванням п.4 ч.4 ст. 12 КАС України, суд доходить висновку про необхідність розгляду даної справи в порядку загального позовного провадження.
З урахуванням викладеного заявлене клопотання підлягає задоволенню з урахуванням висновків суду про здійснення судового розгляду на правилами загального позовного провадження.
Згідно положень ч. 6 ст. 260 КАС України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі.
На підставі викладеного та керуючись статтями 12, 243, 260, 262 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання про розгляд справи з викликом сторін задовольнити частково.
Перейти до стадії підготовчого провадження у порядку загального позовного провадження по справі за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, Головного управління ДПС у Харківській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України про скасування наказу, податкових повідомлень-рішень.
Призначити підготовче засідання по справі на 14 листопада 2023 року об 11:30 год. у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду за адресою: м. Харків, майдан Свободи, 6, зал №8.
Розгляд і вирішення справи здійснювати одноособовим складом суду в складі головуючого - судді Григорова Д.В.
Копії даної ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Сповістити осіб, які беруть участь у справі, що інформація по даній справі може бути отримана на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, а саме: http://adm.hr.court.gov.ua/sud2070/.
Роз'яснити учасникам справи процесуальні права і обов'язки, що передбачені статтями 44, 45, 47, 60, КАС України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Cуддя Д.В. Григоров