Рішення від 20.10.2023 по справі 500/5007/23

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/5007/23

20 жовтня 2023 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд у складі судді Чепенюк О.В., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної установи “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Тернопільській області” про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 через представника - адвоката Квятковського Дмитра Васильовича звернувся до суду з позовом до Державної установи “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Тернопільській області” (далі - ДУ “ТМО МВСУ по Тернопільській області”, відповідач), в якому з урахуванням нової редакції позовної заяви просить:

визнати протиправними дії ДУ “ТМО МВСУ по Тернопільській області” щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.02.2022 та 01.01.2023 для перерахунку пенсії;

зобов'язати ДУ “ТМО МВСУ по Тернопільській області” підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.02.2022 та 01.01.2023 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” (далі - Закон № 2262-ХІІ), з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” (далі - Постанова №704) щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2022 та 01.02.2023.

В обґрунтування позову зазначено, що позивач отримує пенсію, яка призначена йому відповідно до Закону №2262-ХІІ. Вважає, що у зв'язку зі скасуванням окремих норм постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” (далі - Постанова №103) та відновленням попередньої редакції пункту 4 Постанови №704, позивач має право на визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2022 та 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт. Відповідно уповноважені органи зобов'язані видавати нові довідки про розмір грошового забезпечення, в яких для розрахункової величини грошового забезпечення має застосовуватися розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановлений на 1 січня відповідного календарного року та направляти такі довідки до територіального органу Пенсійного фонду України для перерахунку пенсії.

Позивач звернувся до відповідача із заявою, в якій просив підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, виходячи із розрахункової величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2022 та 01.01.2023 для проведення перерахунку основного розміру його пенсії з 01.02.2022 та 01.02.2023. Однак відповідач відмовив позивачу у видачі довідки, посилаючись на відсутність підстав для її оформлення.

Вказані дії відповідача щодо відмови у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.02.2022 та 01.01.2023 позивач вважає протиправними, такими, що порушують його законні права та інтереси, оскільки без неї неможливий перерахунок та виплата пенсії у належному розмірі.

З наведених підстав позивач просив позов задовольнити повністю.

Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 30.08.2023 задоволено заяву позивача про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, поновлено такий строк, прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у цій справі, постановлено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами у строк, встановлений статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддею одноособово.

05.09.2023 до суду від відповідача надійшов відзив на позов, у якому ДУ “ТМО МВСУ по Тернопільській області” проти позову заперечує та просить відмовити у його задоволенні. Зокрема, вказує, що остання займана посада перед звільненням позивача була начальник відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території Чортківського району та автомобільно-технічної інспекції (підпорядкованого УДАІ) МГБ, підпорядкованої УМВС України в Тернопільській області, вказана посада прирівнюється до посади поліцейського «начальник відділення, що не входить до складу відділу».

Згідно з Додатком 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції"(далі - Постанова №988) посадовий оклад за даною посадою складає 2950 грн.

Згідно з Додатком 1 Постанови №988 оклад за званням підполковник поліції складає 2200 грн.

На звернення позивача ДУ “ТМО МВСУ по Тернопільській області” виготовлено та надіслано до пенсійного органу довідку про розмір грошового забезпечення на його ім'я станом на листопад 2019 року №2021/0847 від 09.06.2021. У даній довідці розміри додаткових видів грошового забезпечення та премія зазначались на підставі інформації, отриманої Міністерством внутрішніх справ з Національної поліції України, як середні розміри, що фактично виплачені за відповідними посадами у листопаді 2019 року в Головних управліннях Національної поліції в областях по державі.

Отже, посадові оклади та оклади за спеціальним званням поліцейських встановлені за затвердженою схемою (Додаток 1 та Додатки 3-10 Постанови №988) у фіксованих розмірах в гривнях. Посадові оклади та оклади за спеціальним званням поліцейських не залежить від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, те не встановлюються шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб на відповідний коефіцієнт.

Водночас представник відповідача звертає увагу, що умови грошового забезпечення, передбачені Постановою №704, поширюються на військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Служби безпеки України, Управління державної охорони, Служби зовнішньої розвідки України, підрозділів цивільного захисту та інших відомств, але не застосовуються до поліцейських.

Станом на 01.01.2022 чи на 01.01.2023 відсутні будь-які зміни у грошовому забезпеченні поліцейських, що зумовило б зміни у пенсійному забезпеченні осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону №2262.

Враховуючи вищезазначене, підстави для видачі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.02.2022 чи на 01.02.2023 відсутні, тому представник відповідача просить відмовити у задоволенні позову повністю (а.с.49-52).

Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені в заявах по суті справи, суд встановив такі обставини.

ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ України, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону №2262-ХІІ.

Позивач звернувся із заявою до відповідача, у якій просив виготовити та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, виходячи із розрахункової величини - прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2022 та 01.01.2023, для перерахунку його пенсії з 01.01.2022 та 01.02.2023.

Листом ДУ “ТМО МВСУ по Тернопільській області” від 31.07.2023 позивача повідомлено про те, що оскільки остання займана ним посада перед звільненням була начальник відділення ДАІ з обслуговування території Чортківського району та автомобільно-технічної інспекції (підпорядкованого УДАІ) МТБ, підпорядкованої УМВС України в Тернопільській області, то умови грошового забезпечення для розрахунку пенсії визначено відповідно до Постанови №988.

Звернуто увагу, що грошове забезпечення поліцейських не залежить від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, оскільки Постановою № 988 визначені складові та розміри грошового забезпечення для поліцейських, зокрема, пунктом 3 Постанови №988 затверджено схему окладів за спеціальним званням поліцейських (Додаток 1) та схеми посадових окладів поліцейських (Додатки 3-10).

Станом на 01.01.2022 чи 01.01.2023 відсутні будь-які зміни у грошовому забезпеченні поліцейських, що зумовило б зміни у пенсійному забезпеченні осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ.

Додатково повідомлено, що ДУ “ТМО МВСУ по Тернопільській області” виготовлено довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 №2021/0847 від 09.06.2021 за прирівняною посадою поліцейського станом на листопад 2019 року.

З огляду на викладене для виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом та 01.01.2022 чи на 01.01.2023 підстави відсутні (а.с.11-13).

Позивач, вважаючи протиправними дії відповідача щодо відмов у видачі довідки про його грошове забезпечення станом на 01.01.2022 та 01.01.2023 для здійснення перерахунку пенсії, звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує частину другу статті 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень. Вчинення ж державним органом чи його посадовою особою дій у межах компетенції, але непередбаченим способом, у непередбаченій законом формі або з виходом за межі компетенції є підставою для визнання таких дій та правових актів, прийнятих у процесі їх здійснення, неправомірними.

Рішення (дії) відповідача як суб'єкта владних повноважень, що є предметом даного позову, підлягають оцінці судом на відповідність критеріям правомірності, визначеним частиною другою статті 2 КАС України.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на військовій службі, визначає Закон №2262-ХІІ .

Так, згідно з частиною третьою статті 43 Закону № 2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частин першої - четвертої статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Згідно з частинами першою, другою статті 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII, визначений Порядком № 45, згідно із пунктом 1 якого пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Аналіз наведених вище норм права в системному взаємозв'язку вказує, що підставою для проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію за нормами Закону № 2262-ХІІ, є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, проведені на підставі рішення Кабінету Міністрів України, оскільки саме цьому органу законодавчо надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів грошового забезпечення для такого перерахунку. Перерахунок пенсії здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду після надходження від уповноваженого органу відповідної довідки та виключно з урахуванням тих складових грошового забезпечення, які вказані у такій довідці.

Постановою №704 затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.

Пунктом 2 Постанови №704 передбачено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Додатком 1 до Постанови №704 визначено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.

Пунктом 4 Постанови №704 (в первинній редакції на дату прийняття) встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

Також додатки 1, 12, 13, 14 до Постанови № 704 містять примітки, відповідно до яких, зокрема посадові оклади за розрядами тарифної сітки та оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

21.02.2018 Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 103, пунктом 6 якої внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України, що додаються. Зокрема, у Постанові №704 пункт 4 викладено в такій редакції: 4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.

Тобто, на момент набрання чинності Постановою № 704 (01.03.2018) пункт 4 було викладено в редакції змін, викладених згідно із пунктом 6 Постанови № 103, а саме: 4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.

Отже, станом на 01.03.2018 пункт 4 Постанови № 704 визначав, що при обчисленні розмірів посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу використовується такий показник як розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі №26/6453/18 визнано протиправним та скасовано пункт 6 Постанови №103.

Разом з цим, суд судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 був звільнений з органів внутрішніх справ з посади начальника відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території Чортківського району та автомобільно-технічної інспекції (підпорядкованого УДАІ) МГБ, підпорядкованої УМВС України в Тернопільській області, про що вказано у листі відповідача від 31.07.2023, а також у відзиві на позовну заяву та не заперечується позивачем.

Відповідно до Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що прирівнюються до посад поліцейських, затвердженого наказом МВС України від 17.02.2017 №138, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.03.2017 №348/30216, вищезгадана посада прирівнюється до посади поліцейського «начальник відділення, що не входить до складу відділу».

В силу вимог частини третьої статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Отже, законодавець розрізнив пенсії військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ.

11.11.2015 Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову №988, яка набрала чинності 02.12.2015 та якою затверджено схеми окладів за спеціальним званням поліцейських, схеми посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання та схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з Додатками 3 - 10.

Таким чином, посадові оклади та оклади за спеціальним званням поліцейських встановлені за затвердженою схемою (Додаток 1 та Додатки 3-10 Постанови №988) у фіксованих розмірах в гривнях. Посадові оклади та оклади за спеціальним званням поліцейських не залежать від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, та не встановлюються шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб на відповідний коефіцієнт.

Крім того, як встановлено судом, ДУ “ТМО МВСУ по Тернопільській області” було виготовлено та надіслано до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області довідку №2021/0847 від 09.06.2021 про розмір грошового забезпечення на ім'я позивача за прирівняною посадою поліцейського станом на листопад 2019 року із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення, премії відповідно до Постанови №988.

Суд акцентує увагу позивача на тому, що Постановою № 704 затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Управління державної охорони, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, підрозділів цивільного захисту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної кримінально-виконавчої служби, Державної фіскальної служби.

Вказана Постанова №704 не передбачає положень щодо визначення основних і додаткових видів грошового забезпечення поліцейських, а тому норми цієї постанови не застосовуються до правовідносин із перерахунку пенсії позивача, який звільнений з органів внутрішніх справ та отримує пенсію, яка залежить від грошового забезпечення поліцейських, розмір якого розраховується згідно Постанови № 988.

Враховуючи вищевикладене та обставину, що ОСОБА_1 звільнений з органів внутрішніх справ (міліції), підстави для видачі позивачу довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022 та 01.01.2023 із визначенням посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2022 та 01.02.2023, відсутні.

Покликання позивача в позовній заяві на висновки Верховного Суду 02.08.2022 у справі №440/6017/21 не заслуговують на увагу, оскільки обставини вказаної справи стосуються визначення розрахункової величини для обчислення посадових окладів, розрахованих згідно з Постановою № 704, яка не поширюється на осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) та поліцейських, так як складові грошового забезпечення поліцейських та схему окладів поліцейських за спеціальними званнями визначено Постановою №988.

З урахуванням викладеного, оцінюючи правомірність дій відповідача, перевіряючи дотримання відповідачем критеріїв, визначених частиною другою статті 2 КАС України, суд вважає, що такі дотримані, відповідач діяв на підставі, у спосіб, що визначені законами України.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд не вбачає підстав для задоволення позову.

У зв'язку з відмовою в позові відсутні підстави для вирішення питання розподілу судових витрат.

Керуючись статтями 72-77, 139, 242-246, 255, 262, 295, 297 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

У позові ОСОБА_1 до Державної установи “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Тернопільській області” про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ).

Відповідач: Державна установа “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Тернопільській області” (вулиця Січових Стрільців, 2, місто Тернопіль, Тернопільська область, 46011, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 07704709).

Повний текст рішення складено та підписано 20 жовтня 2023 року.

Суддя Чепенюк О.В.