Ухвала від 19.10.2023 по справі 300/7016/23

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"19" жовтня 2023 р. Справа № 300/7016/23

м. Івано-Франківськ

Cуддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Біньковська Н.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Коломийської міської ради про скасування рішень,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Коломийської міської ради, відповідно до змісту якого просить: скасувати рішення сесії Коломийської міської ради, а саме рішення сесії Коломийської міської ради №2547-42/23 «Про землекористування у АДРЕСА_1 » від 16.02.2023 №57; рішення сесії Коломийської міської ради №2656-43/2023 «Про поділ земельної ділянки на АДРЕСА_1 » від 23.03.2023 №96; рішення сесії Коломийської міської ради №2730-44/2023 «Про внесення змін у рішення Коломийської міської ради в частині п.3, п.3.1. п.3.2.»; скасувати рішення про державну реєстрацію земельної ділянки: кадастровий номер №2610600000:11:007:0125, рішення №67937551 від 08.06.2023; №2610600000:11:007:0126, рішення №67937237 від 08.06.2023; №2610600000:11:007:0127, рішення №67937027 від 08.06.2023; стягнути моральну шкоду в розмірі 50000,00 грн.

Приписами пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі також - КАС України) передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Пунктами 4, 5, 9 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.

Згідно з частиною 4 статті 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Обгрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що між нею та ОСОБА_2 укладено договір володіння нежитловими будівлями по АДРЕСА_1 , відповідно до якого ОСОБА_1 здійснювала утримання нежитлових приміщень та по мірі можливостей виготовляла правовстановлюючі документи, в тому числі і на користування земельною ділянкою. На теперішній час, ОСОБА_2 на праві приватної власності належать нежитлові будівлі по АДРЕСА_1 . Стверджуючи, що виготовивши проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у користування, позивач фактично завершила процедуру набуття права на індивідуально визначену земельну ділянку. Саме для завершення процедури набуття права користування на кадастровий номер №2610600000:11:007:0124 позивач звернулася до відповідача із заявою від 30.12.2022, тобто раніше, ніж відповідачем прийнято рішення про поділ земельної ділянки та включення новосформованої земельної ділянки до державного земельного кадастру. Також, зазначає, що відповідач поділив вказану земельну ділянку на три нові та включив новосформовані земельні ділянки до Державного земельного кадастру.

Водночас, слід наголосити, що у позовній заяві позивачем не наведено належних доводів в підтвердження того, що рішення сесії Коломийської міської ради №2547-42/23 «Про землекористування у АДРЕСА_1 » від 16.02.2023; №2656-43/2023 «Про поділ земельної ділянки на АДРЕСА_1 » від 23.03.2023; №2730-44/2023 «Про внесення змін у рішення Коломийської міської ради в частині п.3, п.3.1. п.3.2.» від 18.05.2023 створюють безпосередньо для ОСОБА_1 негативні правові наслідки у вигляді порушення прав, свобод чи інтересів. Позивач не обґрунтувала існування реального негативного впливу на її конкретні права, свободи та/чи інтереси внаслідок прийняття вказаних рішень.

При цьому, зі змісту долучених до позову документів слідує, що ОСОБА_2 є власником нежитлових приміщень по АДРЕСА_1 і саме від її імені здійснювалися дії спрямовані на оформлення права користування земельною ділянкою.

Крім того, позивачем не обґрунтовано підстав звернення із позовною вимогою про скасування рішення про державну реєстрацію земельної ділянки: кадастровий номер №2610600000:11:007:0125, рішення №67937551 від 08.06.2023; №2610600000:11:007:0126, рішення №67937237 від 08.06.2023; №2610600000:11:007:0127 та рішення №67937027 від 08.06.2023 саме до Коломийської міської ради. Також, позивачем не наведено підстави незаконності таких рішень.

Більше того, позивачем жодним чином не обґрунтовано підстав звернення із цією позовною вимогою саме до Івано-Франківського окружного адміністративного суду.

Відповідно до п.3 ч.5 ст.160 КАС України у позовній заяві зазначається: ціна позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб'єкта владних повноважень.

Отже, позивач повинна довести факт заподіяння їй моральної шкоди. Звертаючись до суду з вимогою про відшкодування моральної шкоди, позивач зобов'язана зазначити обставини її завдання, у чому вона полягає та обґрунтувати її розмір.

Разом з тим, в порушення вимог пункту 3 частини 5 статті 160 КАС України позивачем у позові не обґрунтовано визначену суму моральної шкоди та не надано обґрунтований її розрахунок.

Згідно частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

У позовній заяві позивач просить звільнити її від сплати судового збору, однак не зазначає підстав для такого звільнення.

Згідно частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".

Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 3 вказаного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Згідно частини 1 статті 2 Закону України "Про судовий збір" платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Зі змісту позовної заяви слідує, що ОСОБА_1 заявлено чотири немайнові вимоги та одну майнову вимогу.

Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 2 статті 4 зазначеного Закону встановлюються ставки судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу; за подання адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою-підприємцем - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2023 рік", який вступив в дію з 01.01.2023 встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2023 року складає 2684,00 грн.

В цьому випадку 1 відсоток розміру майнової вимоги складає 500 грн. (50000*0,01). Однак, з урахуванням вищезазначених приписів ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" суму належного до оплати судового збору слід визначити в розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 01.01.2023 відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік".

Відтак, розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову із вимогою немайнового характеру складає 4294,40 грн. (2684,00 грн.*0,4*4), із вимогою майнового характеру складає 1073,60 грн.

Таким чином, розмір судового збору за подання вказаної позовної заяви з позовними вимогами майнового та немайнового характеру становить 5368,00 грн. (4294,40 грн. + 1073,60 грн. = 5368,00 грн.)

Позивачем за подання цього адміністративного позову не сплачено судовий збір, як і не надано доказів наявності підстав для звільнення від сплати судового збору.

Згідно положень частини 1 статті 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Суд зазначає, що інформація щодо платіжних реквізитів для перерахування судового збору міститься на офіційному веб-порталі "Судова влада" в розділі "Івано-Франківський окружний адміністративний суд".

Таким чином, позовна заява не відповідає вимогам, визначеним статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

За змістом частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі наведеного, керуючись статями 160, 161, 169, 171, 256, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Коломийської міської ради про скасування рішень, - залишити без руху.

Надати позивачу з дня вручення цієї ухвали десятиденний строк для усунення вказаних у ній недоліків шляхом приведення позовної заяви у відповідність до вимог статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в частині позовних вимог, їх обґрунтування та суб'єктного складу учасників справи, а також надання суду документа про сплату судового збору в сумі 5368,00 грн. або доказів наявності підстав для звільнення від сплати судового збору.

Роз'яснити, що в разі неусунення недоліків у визначений строк позовна заява буде повернена.

Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Суддя /підпис/ Біньковська Н.В.