Рішення від 20.10.2023 по справі 159/4283/23

Справа № 159/4283/23

Провадження № 2-а/159/73/23

КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

45008, м. Ковель, вул. Незалежності, 15, тел.: (03352) 5-90-66,

e-mail:inbox@kv.vl.court.gov.ua, веб-адреса: http://court.gov.ua/sud0306/

______________________________________________________________________________________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 жовтня 2023 рокум.Ковель

Ковельський міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючого - судді Панасюка С.Л.,

розглянувши у спрощеному провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Волинській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Вимоги позивача обґрунтовані тим, що постановою від 27.07.2023 на нього накладений штраф у розмірі 1190 грн. Суть правопорушення, яке ставиться йому в вину, полягає в тому, що він, 27.07.2023, о 06 год. 00 хв., керував автомобілем марки «Skoda Octavia» з номерним знаком № НОМЕР_1 , який не належить транспортному засобу, чим порушив п.2.9 «в» ПДР України, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.121-3 КУпАП. Позивач вважає, що номерний знак № НОМЕР_1 належить транспортному засобу, виданий йому продавцем цього засобу, просить скасувати постанову.

Відповідач позов не визнав, вважає, що постанова винесена правомірно.

В позові слід відмовити.

Щодо позивача винесена постанова серії ЕАС № 7405960 від 27.07.2023, відповідно до якої на нього накладений за ч.1 ст.121-3 КУпАП штраф в розмірі 1190 грн.

Суть правопорушення, яке ставиться йому в вину, полягає в тому, що він, 27.07.2023, о 06 год. 00 хв., керував автомобілем марки «Skoda Octavia» з номерним знаком НОМЕР_1 , який не належить транспортному засобу, чим порушив п.2.9 «в» ПДР України, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.121-3 КУпАП.

Відповідно до п.2.9 «в» ПДР України:

«водієві забороняється керувати транспортним засобом, не зареєстрованим в уповноваженому органі МВС, або таким, що не пройшов відомчу реєстрацію в разі, якщо законом встановлена обов'язковість її проведення, а також без номерного знака або з номерним знаком, що: не належить цьому засобу; не відповідає вимогам стандартів; закріплений не в установленому для цього місці; закритий іншими предметами чи забруднений, що не дає змоги чітко визначити символи номерного знака з відстані 20 м; неосвітлений (у темну пору доби або в умовах недостатньої видимості) чи перевернутий».

Позивач не надав необхідних і достатніх доказів належності номерного знаку 03СО9549 автомобілю «Skoda Octavia», яким він керував, ні поліцейському, який розглядав справу про адміністративне правопорушення, ні суду, який розглядав його адміністративний позов.

Страховий поліс, на який посилається позивач, належність номерного знака автомобілю не доводить, оскільки страхова компанія таку належність не перевіряє і не доводить, вона укладає угоду з клієнтом.

Напис «03СО9549 Видано ТН» з печаткою на документі чи частині документу, наданому позивачем, не доводить нічого. Невідомо, хто зробив цей напис, відсутній підпис особи, яка зробила напис, невідомо, що засвідчує печатка - напис чи документ, чи взагалі печатка відноситься до напису, а не засвідчує щось інше.

В той же час, відповідач резонно зазначає у відзиві наступне.

Згідно п.16 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2009 № 1200 «Про затвердження Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери», на продані транспортні засоби, що перебували в користуванні і підлягають першій державній реєстрації в Україні, та їх складові частини, що мають ідентифікаційні номери, суб'єкти господарювання, поставлені на облік у Головному сервісному центрі МВС, видають покупцеві примірник договору купівлі-продажу транспортного засобу, підписаного уповноваженою особою суб'єкта господарювання і скріпленого печаткою (за її наявності), акт огляду реалізованого транспортного засобу, акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер, сертифікат відповідності, розрахунковий документ, який засвідчує факт купівлі транспортного засобу, та копію митної декларації. Якщо митне оформлення транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, здійснювалося за електронною митною декларацією, суб'єкт господарювання вносить відомості про електронну митну декларацію до акта огляду реалізованого транспортного засобу.

У разі продажу транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, філією суб'єкта господарювання або уповноваженим дилером крім акта приймання-передачі підприємства-виробника покупцеві видається акт приймання-передачі, що укладається між суб'єктом господарювання (його філією) та уповноваженим дилером.

Відповідно до п.31 Постанови КМУ від 11.11.2009 № 1200, розрахунки за продані транспортні засоби та їх складові частини, що мають ідентифікаційні номери, проводяться в готівковій та/або безготівковій формі. Споживачеві в обов'язковому порядку видається розрахунковий документ установленої форми на суму здійсненої операції, який засвідчує факт купівлі транспортного засобу та його складових частин, що мають ідентифікаційні номери.

Відповідно до п.34 Постанови КМУ від 11.11.2009 № 1200, у разі продажу транспортного засобу, що ввезений з-за кордону, суб'єкт господарювання видає споживачеві копію митної декларації. Якщо митне оформлення транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, здійснювалося за електронною митною декларацією, суб'єкт господарювання вносить відомості про електронну митну декларацію до акта огляду реалізованого транспортного засобу.

На проданий транспортний засіб продавець зобов'язаний видати відповідно номерний знак для разових поїздок та номерний знак «Транзит», який зазначається в акті огляду реалізованого транспортного засобу та в акті приймання-передачі.

На продані транспортні засоби, що перебували в користуванні і підлягають першій державній реєстрації в Україні, та їх складові частини, що ідентифікаційні номери, суб'єкти господарювання, поставлені на облік у Головному сервісному центрі MBC, видають покупцеві: примірник договору купівлі-продажу транспортного засобу, підписаного уповноваженою особою суб'єкта господарювання і скріпленого печаткою (за її наявності), акт огляду реалізованого транспортного засобу, акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер, сертифікат відповідності, розрахунковий документ, який засвідчує факт купівлі транспортного засобу, та копію митної декларації. Якщо митне оформлення транспортних засобів, їх складових частин, ідентифікаційні номери, здійснювалося за електронною митною декларацією, суб'єкт господарювання вносить відомості про електронну митну декларацію до акта огляд? реалізованого транспортного засобу.

Жодного з названих документів позивач не надав ні поліцейському, ні суду.

Зокрема, позивачем не надано договору купівлі-продажу транспортного засобу, акту огляду реалізованого транспортного засобу, акту технічного стану транспортного засобу або його складової частини, сертифікату відповідності, розрахункового документа, який засвідчує факт купівлі транспортного засобу.

Крім цього, з наданих позивачем документів вбачається що автомобіль було ввезено на територію України ТОВ «КАР ТРЕЙД ГРУП».

Відповідачем було зроблено запит в Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Волинській області і отримана звідти відповідь № 31/3/4295-08/2023 від 28.08.2023, згідно якої інформація щодо договору купівлі-продажу, акта огляду транспортного засобу, що належить ТОВ «КАР ТРЕЙД ГРУП» на автомобіль марки «Skoda Octavia», VIN: НОМЕР_2 , відсутня. Інформація щодо присвоєння номерного знаку для разових поїздок «03CО9549» на автомобіль марки «Skoda Octavia», VIN: НОМЕР_2 , також відсутня.

Саме позивач у цій правовій ситуації мав довести, як поліцейському, так і в суді, що номерний знак « НОМЕР_3 » належить автомобілю, яким він керував. Позивач, розпочинаючи рух автомобілем, мав подбати про наявність у нього при собі документів, які доводять належність номерного знаку автомобілю.

Як видно, позивач не має цих документів і на сьогодні, а отже він правомірно був притягнутий до адміністративної відповідальності, підстави для скасування постанови поліцейського відсутні.

Керуючись ст.5, 6, 7, 8, 9, 19, 25, 77, 121, 194, 211, 241, 242, 245, 246, 250, 286 КАС України, на підставі ст.245, 247, 251, 280 КУпАП, суд,

ВИРІШИВ:

В адміністративному позові ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Волинській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його складення.

Головуючий:С. Л. Панасюк