Ухвала від 19.10.2023 по справі 916/3130/21

ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

_____________________________________________________________________________________________

УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження

19 жовтня 2023 року м. ОдесаСправа № 916/3130/21

Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді: Богатиря К.В.

суддів: Поліщук Л.В., Таран С.В.

розглянувши апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства «Універмаг «Україна»

на ухвалу Господарського суду Одеської області від 05.10.2023 про відмову у задоволенні заяви ліквідатора про покладення субсидіарної відповідальності

по справі №916/3130/21

за заявою Приватного акціонерного товариства «Універмаг «Україна»

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Парк розваг Планета»

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Господарського суду Одеської області знаходиться справа №916/3130/21 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Парк розваг Планета».

Ліквідатор банкрута арбітражний керуючий Карасюк О.В. звернувся до Господарського суду Одеської області із заявою від 27.07.2023 (вх. № 3-433/23) про покладення субсидіарної відповідальності за зобов'язаннями ТОВ «Парк розваг Планета» у зв'язку з доведенням до банкрутства на керівників та засновників (учасників) боржника, якою просив суд покласти субсидіарну відповідальність у розмірі 19 558 339,63 грн. на ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та стягнути з них солідарно дану заборгованість.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 05.10.2023 в задоволення заяви ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Карасюка О.В. (вх. № 3-433/23) про покладення субсидіарної відповідальності за зобов'язаннями ТОВ «Парк розваг Планета» у зв'язку з доведенням до банкрутства на керівників та засновників (учасників) боржника ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та стягнення з них солідарно 19 558 339,63 грн. - відмовлено; скасовано заходи забезпечення заяви про покладання субсидіарної відповідальності введені Ухвалою Господарського суду Одеської області від 31.07.2023

До Південно-західного апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Приватного акціонерного товариства «Універмаг «Україна» на ухвалу Господарського суду Одеської області від 05.10.2023 про відмову у задоволенні заяви ліквідатора про покладення субсидіарної відповідальності по справі №916/3130/21.

Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду справи № 916/3130/21 було визначено колегію суддів у складі: головуючий суддя Богатир К.В., судді -Таран С.В., Поліщук Л.В., що підтверджується витягом з протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 18.10.2023.

Відповідно до ст. 262 Господарського процесуального кодексу України про відкриття апеляційного провадження у справі суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу. До відкриття апеляційного провадження учасники справи мають право подати заперечення проти відкриття апеляційного провадження. Питання про відкриття апеляційного провадження у справі вирішується не пізніше п'яти днів з дня надходження апеляційної скарги або заяви про усунення недоліків, поданої у порядку, передбаченому статтею 260 цього Кодексу. В ухвалі про відкриття апеляційного провадження зазначається строк для подання учасниками справи відзиву на апеляційну скаргу та вирішується питання про витребування матеріалів справи. Якщо разом з апеляційною скаргою подано заяви чи клопотання, суд в ухвалі про відкриття апеляційного провадження встановлює строк, протягом якого учасники справи мають подати свої заперечення щодо поданих заяв чи клопотань, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо апеляційна скарга подана з пропуском визначеного цим Кодексом строку, суд у випадку поновлення строку на апеляційне оскарження зупиняє дію оскаржуваного рішення в ухвалі про відкриття апеляційного провадження.

Згідно із ч. 1 ст. 270 ГПК України у суді апеляційної інстанції справи переглядаються за правилами розгляду справ у порядку спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, передбачених у цій главі.

Відповідно до ч. 1 ст. 252 ГПК України розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

Відповідно до ст. 263 ГПК України учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом строку, встановленого судом апеляційної інстанції в ухвалі про відкриття апеляційного провадження. Відзив на апеляційну скаргу має містити: 1) найменування суду апеляційної інстанції; 2) ім'я (найменування), поштову адресу особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, - за наявності; 3) обґрунтування заперечень щодо змісту і вимог апеляційної скарги; 4) у разі необхідності - клопотання особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу; 5) перелік матеріалів, що додаються. Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції. До відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

Оскільки апеляційна скарга відповідає вимогам ст.ст. 258, 259 ГПК України, колегія суддів вважає за необхідне відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Приватного акціонерного товариства «Універмаг «Україна» на ухвалу Господарського суду Одеської області від 05.10.2023 про відмову у задоволенні заяви ліквідатора про покладення субсидіарної відповідальності по справі №916/3130/21.

09.10.2023 до Південно-західного апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю «Парк розваг Планета» арбітражного керуючого Карасюка Олександра Володимировича на ухвалу Господарського суду Одеської області від 05.10.2023 про відмову у задоволенні заяви ліквідатора про покладення субсидіарної відповідальності по справі №916/3130/21.

Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 19.10.2023, окрім іншого, відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю «Парк розваг Планета» арбітражного керуючого Карасюка Олександра Володимировича на ухвалу Господарського суду Одеської області від 05.10.2023 про відмову у задоволенні заяви ліквідатора про покладення субсидіарної відповідальності по справі №916/3130/21; призначено справу № 916/3130/21 до розгляду на 07 грудня 2023 року о 11:00.

На підставі вищевикладеного, приймаючи до уваги що обидві апеляційні скарги стосуються ухвали Господарського суду Одеської області від 05.10.2023 про відмову у задоволенні заяви ліквідатора про покладення субсидіарної відповідальності по справі №916/3130/21, колегія суддів вважає за необхідне об'єднати апеляційні скарги ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю «Парк розваг Планета» арбітражного керуючого Карасюка Олександра Володимировича та Приватного акціонерного товариства «Універмаг «Україна» в одне провадження для сумісного розгляду у судовому засіданні 07 грудня 2023 року о 11:00 год.

Крім того, на виконання вимог абз. 3 ч. 7 ст. 42 ГПК України, колегія суддів роз'яснює учасникам справи про обов'язок осіб, зазначених у ч. 6. ст. 6 ГПК України, зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.

Керуючись ст.ст. 165, 166, 167, 169, 170, 234, 256, 262, 263, 267, 268 Господарського процесуального кодексу України, Південно-західний апеляційний господарський суд,

УХВАЛИВ:

1.Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Приватного акціонерного товариства «Універмаг «Україна» на ухвалу Господарського суду Одеської області від 05.10.2023 про відмову у задоволенні заяви ліквідатора про покладення субсидіарної відповідальності по справі №916/3130/21.

2.Встановити строк для подання відзиву на апеляційну скаргу, а також будь-яких заяв чи клопотань з процесуальних питань до 15.11.2023. Відповідно до ч. 4 ст. 263 ГПК України до відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

3.Об'єднати апеляційні скарги ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю «Парк розваг Планета» арбітражного керуючого Карасюка Олександра Володимировича та Приватного акціонерного товариства «Універмаг «Україна» в одне провадження для сумісного розгляду у судовому засіданні 07 грудня 2023 року о 11:00 год.

4.Засідання відбудеться у приміщенні Південно-західного апеляційного господарського суду за адресою: м. Одеса, пр. Шевченка, 29, зал судових засідань № 7, 3-ій поверх.

5.Явка представників учасників справи не є обов'язковою.

6.Роз'яснити учасникам судового провадження їх право подавати до суду заяви про розгляд справ у їхній відсутності за наявними в справі матеріалами.

7.Роз'яснити учасникам судового провадження їх право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у тому числі із застосуванням власних технічних засобів.

8.Роз'яснити учасникам справи про обов'язок осіб, зазначених у ч. 6. ст. 6 ГПК України, зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.

Головуючий К.В. Богатир

Судді: Л.В. Поліщук

С.В. Таран

Попередній документ
114317359
Наступний документ
114317361
Інформація про рішення:
№ рішення: 114317360
№ справи: 916/3130/21
Дата рішення: 19.10.2023
Дата публікації: 23.10.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Південно-західний апеляційний господарський суд
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (16.12.2025)
Дата надходження: 13.10.2021
Предмет позову: про відкриття провадження у справі про банкрутство
Розклад засідань:
01.03.2026 18:40 Господарський суд Одеської області
01.03.2026 18:40 Господарський суд Одеської області
01.03.2026 18:40 Господарський суд Одеської області
01.03.2026 18:40 Господарський суд Одеської області
01.03.2026 18:40 Господарський суд Одеської області
01.03.2026 18:40 Господарський суд Одеської області
01.03.2026 18:40 Господарський суд Одеської області
01.03.2026 18:40 Господарський суд Одеської області
01.03.2026 18:40 Господарський суд Одеської області
01.03.2026 18:40 Господарський суд Одеської області
01.03.2026 18:40 Господарський суд Одеської області
01.03.2026 18:40 Господарський суд Одеської області
01.03.2026 18:40 Господарський суд Одеської області
01.03.2026 18:40 Господарський суд Одеської області
01.03.2026 18:40 Господарський суд Одеської області
01.03.2026 18:40 Господарський суд Одеської області
01.03.2026 18:40 Господарський суд Одеської області
01.03.2026 18:40 Господарський суд Одеської області
28.10.2021 12:30 Господарський суд Одеської області
09.12.2021 10:15 Господарський суд Одеської області
27.01.2022 10:30 Господарський суд Одеської області
24.03.2022 10:30 Господарський суд Одеської області
14.07.2022 11:45 Господарський суд Одеської області
22.09.2022 10:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
03.11.2022 10:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
17.11.2022 10:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
01.12.2022 13:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
01.12.2022 15:30 Південно-західний апеляційний господарський суд
02.02.2023 12:30 Господарський суд Одеської області
23.02.2023 12:30 Господарський суд Одеської області
23.03.2023 12:30 Господарський суд Одеської області
24.05.2023 14:30 Південно-західний апеляційний господарський суд
24.05.2023 15:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
06.07.2023 11:45 Господарський суд Одеської області
10.08.2023 10:45 Господарський суд Одеської області
07.09.2023 10:30 Господарський суд Одеської області
05.10.2023 09:45 Господарський суд Одеської області
06.11.2023 14:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
16.11.2023 10:30 Господарський суд Одеської області
06.12.2023 15:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
07.12.2023 11:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
17.01.2024 14:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
07.02.2024 13:45 Південно-західний апеляційний господарський суд
12.03.2024 17:00 Господарський суд Одеської області
25.03.2024 14:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
03.04.2024 15:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
21.05.2024 12:00 Господарський суд Одеської області
10.07.2024 11:15 Касаційний господарський суд
07.08.2024 10:30 Касаційний господарський суд
21.08.2024 10:00 Касаційний господарський суд
03.09.2024 10:15 Господарський суд Одеської області
24.09.2024 09:45 Господарський суд Одеської області
22.10.2024 11:00 Господарський суд Одеської області
20.11.2024 11:00 Касаційний господарський суд
26.11.2024 11:00 Господарський суд Одеської області
11.12.2024 10:20 Касаційний господарський суд
14.01.2025 10:30 Господарський суд Одеської області
15.01.2025 10:15 Касаційний господарський суд
22.01.2025 10:15 Касаційний господарський суд
04.03.2025 11:20 Господарський суд Одеської області
03.04.2025 11:00 Господарський суд Одеської області
29.04.2025 10:30 Господарський суд Одеської області
06.05.2025 10:00 Господарський суд Одеської області
13.05.2025 14:00 Господарський суд Одеської області
24.06.2025 14:45 Господарський суд Одеської області
30.07.2025 14:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
30.07.2025 14:30 Південно-західний апеляційний господарський суд
09.09.2025 15:45 Господарський суд Одеської області
30.09.2025 15:45 Господарський суд Одеської області
08.10.2025 16:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
08.10.2025 16:30 Південно-західний апеляційний господарський суд
14.10.2025 10:30 Господарський суд Одеської області
20.10.2025 15:30 Південно-західний апеляційний господарський суд
20.10.2025 16:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
05.11.2025 13:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
05.11.2025 13:15 Південно-західний апеляційний господарський суд
11.11.2025 12:30 Господарський суд Одеської області
16.12.2025 15:15 Господарський суд Одеської області
26.01.2026 12:30 Південно-західний апеляційний господарський суд
03.02.2026 14:30 Господарський суд Одеської області
10.03.2026 14:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
АЛЕНІН О Ю
БОГАТИР К В
ВАСЬКОВСЬКИЙ О В
ОГОРОДНІК К М
ФІЛІНЮК І Г
суддя-доповідач:
АЛЕНІН О Ю
ВАСЬКОВСЬКИЙ О В
ЛЕПЕХА Г А
ЛЕПЕХА Г А
НАЙФЛЕЙШ В Д
НАЙФЛЕЙШ В Д
ОГОРОДНІК К М
3-я особа:
Приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округу Іллічова Наталія Артемівна
відповідач (боржник):
Зубенко Сергій Васильович
Йоров Ярослав В'ячеславович
Йоров Ярослав Федорович
Марусенко Ольга Миколаївна
Приватне акціонерне товариство "Універмаг "УКРАЇНА"
ТОВ "ПАРК РОЗВАГ ПЛАНЕТА"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Берег- Траст"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Берег-Траст"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Парк розваг Планета-Україна"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Парк розваг Планета"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Парк розваг Платета"
Чабан Анастасія Сергіївна
Чабан Анатолій Федорович
Чабан Вероніка Анатоліївна
Відповідач (Боржник):
Товариство з обмеженою відповідальністю "Парк розваг Планета"
за участю:
АБ Сергія Ягоднікова
Адвокатське бюро Сергія Ягоднікова
Головне управління Державної податкової служби в Одеській області
Головне управління ДПС в Одеській області
Приватне акціонерне товариство "Універмаг "Україна"
Суб'єкт оціночної діяльності ФОП Гуков Вячеслав Валерійович
Хаджибейський відділ державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса)
ЯГОДНІКОВ СЕРГІЙ ЮРІЙОВИЧ
заявник:
Арбітражний керуючий Карасюк Олександр Володимирович
Приватне акціонерне товариство "Універмаг "Україна"
Приватне акціонерне товариство "Універмаг "УКРАЇНА"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Парк розваг Планета"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Парк розваг Платета"
Приватний виконавець виконавчого округу Одеської області Хлєбников Олександр Володимирович
заявник апеляційної інстанції:
Приватне акціонерне товариство "Універмаг "Україна"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Парк розваг Планета"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Парк розваг Платета"
заявник касаційної інстанції:
Приватне акціонерне товариство "Універмаг "Україна"
кредитор:
Головне управління ДПС в Одеській області
Приватне акціонерне товариство "Універмаг "Україна"
Приватне акціонерне товариство "Універмаг "УКРАЇНА"
Приватне акціонерне товариство "Універсам "Україна"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Берег-Траст"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Парк розваг Планета-Україна"
Кредитор:
Головне управління ДПС в Одеській області
Приватне акціонерне товариство "Універмаг "УКРАЇНА"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Приватне акціонерне товариство "Універмаг "Україна"
Приватне акціонерне товариство "Універсам "Україна"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Парк розваг Планета"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Парк розваг Платета"
позивач (заявник):
Приватне акціонерне товариство "Універмаг "Україна"
Приватне акціонерне товариство "Універмаг "УКРАЇНА"
ТОВ "ПАРК РОЗВАГ ПЛАНЕТА"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Берег- Траст"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Парк розваг Планета"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Парк розваг Платета"
Позивач (Заявник):
Приватне акціонерне товариство "Універмаг "УКРАЇНА"
представник:
Адвокатське Бюро Сергія Ягоднікова в особі адвоката Ягоднікова Сергія Юрійовича
Адвокат Гловацький Олексій Сергійович
Довбиш Світлана Петрівна
Адвокат Монастирський Дмитро Олександрович
Адвокат Чорнолуцький Руслан Васильович
представник відповідача:
Адвокатське бюро Сергія Ягоднікова
Адвокатське Бюро Сергія Ягоднікова в особі адвоката Ягоднікова Сергія Юрійовича
Веприцька Вікторія Миколаївна
представник кредитора:
РЕВЕНКО ОЛЕКСІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
представник скаржника:
Адвокат Маслова Катерина Володимирівна
суддя-учасник колегії:
БОГАТИР К В
ЖУКОВ С В
ПЄСКОВ В Г
ПОГРЕБНЯК В Я
ПОЛІЩУК Л В
ПРИНЦЕВСЬКА Н М
ТАРАН С В
ФІЛІНЮК І Г