Постанова від 08.11.2007 по справі 03/4601а

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 03/4601а

"08" листопада 2007 р. м. Черкаси

Господарський суд

Черкаської області, в складі:

головуючого - судді Єфіменко В.В.,

з секретарем судового засідання Макарченко Н.П.,

за участю прокурора Мешкової М.В.,

та представників сторін:

від позивача: Пасічник А.А., за довіреністю,

від відповідача: не з»явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу

за позовом Золотоніського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Черкаси

до дочірнього підприємства “Агрофірма “Іскра», Черкаська область, Золотоніський район, с.Броварки

про стягнення 6655 грн. 96 коп.,

ВСТАНОВИВ:

Заявлено позов про стягнення з відповідача 6655 грн. 96 коп., а саме:

- 6391 грн. 00 коп. - адміністративно-господарських санкцій за незайняте робоче місце інвалідом у 2006 році згідно ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (далі - Закон);

- 264 грн. 96 коп. -пені за несплату зазначених санкцій.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд їх задовольнити.

Відповідач у відзиві на позовну заяву та його представник в судовому засіданні позовні вимоги не визнали.

Суд, вислухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.

Згідно ч. 3 ст. 18 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

Відповідно до ст. 19 Закону для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 15 до 25 чоловік -у кількості одного робочого місця, якщо інше не передбачено законом.

Ст. 20 Закону передбачено, що підприємства (об'єднання), установи, організації, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж встановлено нормативом, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, не пізніше 15 квітня наступного року, штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (об'єднанні), установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

У 2006 році у відповідача середньооблікова штатна кількість працівників становила 117 осіб і повинно було працювати 5 інвалідів. Вартість одного незайнятого робочого місця за звітний період становить 6391 грн. 00 коп., виходячи із розміру середньорічної зарплати одного штатного працівника.

15.04.2007 р. позивач нарахував відповідачу пеню в розмірі 264 грн. 96 коп. за несплату адміністративно-господарських санкцій за не зайняте 1 робоче місце інвалідом.

П. 1 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 314 від 03.05.1995 р., далі “Положення», визначено, що робоче місце інваліда - це окреме робоче місце або ділянка виробничої площі на підприємстві (об'єднанні), в установі, організації незалежно від форм власності та господарювання, де створено необхідні умови для праці інваліда.

Пунктами 5, 10 Положення встановлено, що підприємства інформують центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду про створення робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Суд приходить до висновку про те, що відповідач не вжив всіх заходів щодо створення робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2006 році. Відповідач не довів, що ним створено необхідні умови для праці інвалідів, як того вимагає закон.

Відповідно до частини 1 статті 218 Господарського кодексу України підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.

Частиною 2 названої статті встановлено, зокрема, що учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що він ужив усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.

Відповідач повинен сплатити адміністративно-господарські санкції в розмірі 6391 грн. 00 коп. за незайняте робоче місце інвалідом в 2006 р. та пеню в розмірі 264 грн. 96 коп.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення і з відповідача на користь позивача необхідно стягнути позовні вимоги в розмірі 6655 грн. 96 коп. адміністративно-господарських санкцій.

Позивач, відповідно п. 34 ст. 4 Декрету КМУ "Про державне мито" звільнений від сплати мита, тому суд вважає необхідним стягнути з відповідача 66 грн. 56 коп. судового збору.

Керуючись ст. ст. 94, 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з дочірнього підприємства “Агрофірма “Іскра», Черкаська область, Золотоніський район, с.Бровари, код 31214624:

- 6391 грн. 00 коп. адміністративно-господарських санкцій та 264 грн. 96 коп. пені, а всього 6655 грн. 96 коп. на користь Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Черкаси, проспект Хіміків, 50, код 21368023;

- 66 грн. 56 коп. судового збору із зарахуванням в доход до державного бюджету України через Золотоніську об'єднану ДПІ.

Про апеляційне оскарження постанови може бути подана до Київського міжобласного апеляційного господарського суду через господарський суд Черкаської області заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови і апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ В.В. Єфіменко