Постанова від 19.10.2023 по справі 331/5692/23

19.10.2023

Справа № 331/5692/23

Провадження № 3/331/2055/2023

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 жовтня 2023 року м. Запоріжжя

Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Пивоварова Ю.О., за участю прокурора Якубіної Т.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Клебан-Бик, Костянтинівського району, Донецької області, громадянки України, працевлаштованої на посаді в.о. директора ВСП «Бердянський машинобудівний фаховий коледж Національного університету «Запорізька політехніка», РНОКПП: НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 та проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1,2 ст. 172-7 КУпАП, -

УСТАНОВИЛА:

Наказом Ректора Національного університету «Запорізька політехніка» від 18.04.2022 № 97 ОСОБА_1 було призначено на посаду т.в.о. директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка» з 20.04.2022 на період відсутності в.о. директора ОСОБА_2 .

Згідно наказу НУ «Запорізька політехніка» від 13.03.2023 № 136-К на ОСОБА_1 було покладено виконання обов'язків директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», до заміщення вакантної посади директора в установленому законодавством порядку, встановивши їй на цей період посадовий оклад директора.

ОСОБА_1 , будучи в.о. директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3, Закону, примітки до ст.172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, пов'язане із корупцією.

Наказом директора коледжу від 30.08.2018 № 70-К було призначено на посаду викладача ВСП «БМФК НУ «Запорізька політехніка» ОСОБА_3 .

Наказом т.в.о. директора від 08.09.2022 № 75-К було призначено на посаду викладача спеціальних дисциплін за сумісництвом з почасовою оплатою ВСП «БМФК НУ «Запорізька політехніка» ОСОБА_4 .

Згідно листа Управління державної реєстрації відділ державної реєстрації цивільного стану у Запорізькій області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеси) від 17.07.2023 № 4141/06.10-36, ОСОБА_4 є рідним сином ОСОБА_1 . ОСОБА_3 є дружиною ОСОБА_4 та невісткою ОСОБА_1 .

З огляду на викладене, у ОСОБА_1 є приватний інтерес зумовлений сімейними стосунками.

Так, 15.09.2022 ОСОБА_1 , діючи у порушення вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи тимчасово виконуючою обов'язки директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», знаходячись за адресою закладу: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд.64, діючи у майнових інтересах близької особи підписала наказ №84-К «Про встановлення педагогічного навантаження», яким, серед інших, встановила своєму синові ОСОБА_4 , як викладачу навантаження 259 годин, за що останній отримав додаткові грошові кошти до заробітної плати у розмірі 2263,82 гривень. При цьому, ОСОБА_1 , 15.09.2022 вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписала наказ № 84-К від 15.09.2022 «Про встановлення педагогічного навантаження», оскільки підписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її виконанням службових (посадових) повноважень та приватним майновим інтересом, зумовлений бажанням надати навантаження своєму синові ( ОСОБА_4 ), як викладачу, за що останній отримав додаткові грошові кошти до заробітної плати.

Крім того, 15.09.2022 ОСОБА_1 , діючи у порушення вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи тимчасово виконуючою обов'язки директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», знаходячись за адресою закладу: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд.64, діючи у майнових інтересах близької особи підписала наказ №84-К «Про встановлення педагогічного навантаження», яким, серед інших, встановила своєму синові ОСОБА_4 , як викладачу навантаження 259 годин, за що останній отримав додаткові грошові кошти до заробітної плати у розмірі 2263,82 гривень. При цьому, ОСОБА_1 , 16.09.2022, не повідомила ректора Національного університету «Запорізька політехніка» про виникнення реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 84-К «Про встановлення педагогічного навантаження», оскільки підписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її виконанням службових (посадових) повноважень та приватним майновим інтересом, зумовлений бажанням надати навантаження своєму синові ( ОСОБА_4 ), як викладачу, за що останній отримав додаткові грошові кошти до заробітної плати.

Крім того, 12.10.2022 ОСОБА_1 , діючи у порушення вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи тимчасово виконуючою обов'язки директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», знаходячись за адресою закладу: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд.64, діючи у майнових інтересах близької особи підписала наказ № 92-К «Про виплату грошової винагороди за сумлінну працю педагогічним працівникам», яким, серед інших, встановила своїй невістці ОСОБА_3 , як викладачу грошову винагороду у розмірі 6746,30 гривень. При цьому, ОСОБА_1 , 13.10.2022 не повідомила ректора Національного університету «Запорізька політехніка» про виникнення реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 92--К «Про виплату грошової винагороди за сумлінну працю педагогічним працівникам», оскільки підписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її виконанням службових (посадових) повноважень та приватним майновим інтересом, зумовлений бажанням надати додаткові грошові кошти до заробітної плати у вигляді грошової винагороди своїй невістці ОСОБА_3 .

Крім того, 12.10.2022 ОСОБА_1 , діючи у порушення вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи тимчасово виконуючою обов'язки директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», знаходячись за адресою закладу: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд.64, діючи у майнових інтересах близької особи підписала наказ № 92-К «Про виплату грошової винагороди за сумлінну працю педагогічним працівникам», яким, серед інших, встановила своїй невістці ОСОБА_3 , як викладачу грошову винагороду у розмірі 6746,30 гривень. При цьому, ОСОБА_1 , 12.10.2022, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписала наказ № 92-К від 12.10.2022 «Про виплату грошової винагороди за сумлінну працю педагогічним працівникам», оскільки підписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її виконанням службових (посадових) повноважень та приватним майновим інтересом, зумовлений бажанням надати додаткові грошові кошти до заробітної плати у вигляді грошової винагороди своїй невістці ОСОБА_3 .

Крім того, 25.11.2022 ОСОБА_1 , діючи у порушення вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи тимчасово виконуючою обов'язки директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», знаходячись за адресою закладу: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд.64, діючи у майнових інтересах близької особи підписала наказ №99-К «Про призначення педнавантаження погодинно», яким, серед інших, встановила своєму синові ОСОБА_4 , як викладачу навантаження 15 годин, за що останній отримав додаткові грошові кошти до заробітної плати у розмірі 1741,40 гривень. При цьому, ОСОБА_1 , 26.11.2022 не повідомила ректора Національного університету «Запорізька політехніка» про виникнення реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 99-К «Про призначення педнавантаження погодинно», оскільки підписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її виконанням службових (посадових) повноважень та приватним майновим інтересом, зумовлений бажанням надати своєму синові ( ОСОБА_4 ), як викладачу, за що останній отримав додаткові грошові кошти до заробітної плати.

Крім того, 25.11.2022 ОСОБА_1 , діючи у порушення вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи тимчасово виконуючою обов'язки директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», знаходячись за адресою закладу: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд.64, діючи у майнових інтересах близької особи підписала наказ №99-К «Про призначення педнавантаження погодинно», яким, серед інших, встановила своєму синові ОСОБА_4 , як викладачу навантаження 15 годин, за що останній отримав додаткові грошові кошти до заробітної плати у розмірі 1741,40 гривень. При цьому, ОСОБА_1 , 25.11.2022, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписала наказ № 99-К від 25.11.2022 «Про призначення педнавантаження погодинно», оскільки підписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її виконанням службових (посадових) повноважень та приватним майновим інтересом, зумовлений бажанням надати навантаження своєму синові ( ОСОБА_4 ), як викладачу, за що останній отримав додаткові грошові кошти до заробітної плати.

Крім того, 25.11.2022 ОСОБА_1 , діючи у порушення вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи тимчасово виконуючою обов'язки директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», знаходячись за адресою закладу: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд.64, діючи у майнових інтересах близької особи підписала наказ № 100-К «Про преміювання працівників», яким, серед інших своїй невістці ОСОБА_3 , як викладачу премію у розмірі 2 000 гривень. При цьому, ОСОБА_1 , 28.11.2022 не повідомила ректора Національного університету «Запорізька політехніка» про виникнення реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 100-К від 08.09.2023 «Про преміювання працівників», оскільки підписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її виконанням службових (посадових) повноважень та приватним майновим інтересом, зумовлений бажанням надати додаткові грошові кошти до заробітної плати у вигляді премії своїй невістці ОСОБА_3 .

Крім того, 25.11.2022 ОСОБА_1 , діючи у порушення вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи тимчасово виконуючою обов'язки директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», знаходячись за адресою закладу: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд.64, діючи у майнових інтересах близької особи підписала наказ № 100-К «Про преміювання працівників», яким, серед інших своїй невістці ОСОБА_3 , як викладачу премію у розмірі 2 000 гривень. При цьому, ОСОБА_1 , 25.11.2022, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписала наказ № 100-К «Про преміювання працівників», оскільки підписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її виконанням службових (посадових) повноважень та приватним майновим інтересом, зумовлений бажанням надати додаткові грошові кошти до заробітної плати у вигляді премії своїй невістці ОСОБА_3 .

Крім того, 22.12.2022 ОСОБА_1 , діючи у порушення вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи тимчасово виконуючою обов'язки директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», знаходячись за адресою закладу: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд.64, діючи у майнових інтересах близької особи підписала наказ № 107-К «Про преміювання працівників», яким, серед інших своїй невістці ОСОБА_3 , як викладачу премію у розмірі 3 500 гривень. При цьому, 23.12.2022 ОСОБА_1 , не повідомила ректора Національного університету «Запорізька політехніка» про виникнення реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 107-К «Про преміювання працівників», оскільки підписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її виконанням службових (посадових) повноважень та приватним майновим інтересом, зумовлений бажанням надати додаткові грошові кошти до заробітної плати у вигляді премії своїй невістці ОСОБА_5 .

Крім того, 22.12.2022 ОСОБА_1 , діючи у порушення вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи тимчасово виконуючою обов'язки директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», знаходячись за адресою закладу: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд.64, діючи у майнових інтересах близької особи підписала наказ № 107-К «Про преміювання працівників», яким, серед інших своїй невістці ОСОБА_3 , як викладачу премію у розмірі 3 500 гривень. При цьому, ОСОБА_1 , 22.12.2022 вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписала наказ №107-К від 22.12.2022 «Про преміювання працівників», оскільки підписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її виконанням службових (посадових) повноважень та приватним майновим інтересом, зумовлений бажанням надати додаткові грошові кошти до заробітної плати у вигляді премії своїй невістці ОСОБА_3 .

Крім того, 02.01.2023 ОСОБА_1 , діючи у порушення вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції»,будучи тимчасово виконуючою обов'язки директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», знаходячись за адресою закладу: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд.64, діючи у майнових інтересах близької особи підписала наказ №04-К «Про призначення навантаження погодинно», яким, серед інших, встановила у лютому 2023 року своєму синові ОСОБА_4 , як викладачу навантаження 77 годин, за що останній отримав додаткові грошові кошти до заробітної плати у розмірі 1741,40 гривень При цьому, ОСОБА_1 , 03.01.2023 не повідомила ректора Національного університету «Запорізька політехніка» про виникнення реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 04-К «Про призначення навантаження погодинно», оскільки підписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її виконанням службових (посадових) повноважень та приватним майновим інтересом, зумовлений бажанням надати навантаження своєму синові ( ОСОБА_4 ), як викладачу, за що останній отримав додаткові грошові кошти до заробітної плати.

Крім того, 02.01.2023 ОСОБА_1 , діючи у порушення вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції»,будучи тимчасово виконуючою обов'язки директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», знаходячись за адресою закладу: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд.64, діючи у майнових інтересах близької особи підписала наказ №04-К «Про призначення навантаження погодинно», яким, серед інших, встановила у лютому 2023 року своєму синові ОСОБА_4 , як викладачу навантаження 77 годин, за що останній отримав додаткові грошові кошти до заробітної плати у розмірі 1741,40 гривень. При цьому, ОСОБА_1 , 02.01.2023, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписала наказ № 04-К від 02.01.2023 «Про призначення навантаження погодинно», оскільки підписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її виконанням службових (посадових) повноважень та приватним майновим інтересом, зумовлений бажанням надати навантаження своєму синові ( ОСОБА_4 ), як викладачу, за що останній отримав додаткові грошові кошти до заробітної плати.

Крім того, 24.02.2023 ОСОБА_1 , діючи у порушення вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи тимчасово виконуючою обов'язки директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», знаходячись за адресою закладу: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд.64, діючи у майнових інтересах близької особи підписала наказ № 25-К «Про виплату премії», яким серед інших, встановила своїй невістці ОСОБА_3 , як викладачу премію у розмірі 3 000 гривень. При цьому, ОСОБА_1 , 27.02.2023 не повідомила ректора Національного університету «Запорізька політехніка» про виникнення реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 25-К «Про виплату премії», оскільки підписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її виконанням службових (посадових) повноважень та приватним майновим інтересом, зумовлений бажанням надати додаткові грошові кошти до заробітної плати у вигляді премії своїй невістці ОСОБА_3 .

Крім того, 24.02.2023 ОСОБА_1 , діючи у порушення вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи тимчасово виконуючою обов'язки директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», знаходячись за адресою закладу: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд.64, діючи у майнових інтересах близької особи підписала наказ № 25-К «Про виплату премії», яким серед інших, встановила своїй невістці ОСОБА_3 , як викладачу премію у розмірі 3 000 гривень. . При цьому, ОСОБА_1 , 24.02.2023, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписала наказ №25-К від 24.02.2023 «Про виплату премії», оскільки підписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її виконанням службових (посадових) повноважень та приватним майновим інтересом, зумовлений бажанням надати додаткові грошові кошти до заробітної плати у вигляді премії своїй невістці ОСОБА_3 .

Крім того, 28.04.2023 ОСОБА_1 , діючи у порушення вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи виконуючою обов'язки директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», знаходячись за адресою закладу: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд.64, діючи у майнових інтересах близької особи підписала наказ № 52-К «Про преміювання працівників», яким серед інших, встановила своїй невістці ОСОБА_3 , як викладачу премію у розмірі 4 000 гривень. При цьому, ОСОБА_1 , 02.05.2023 не повідомила ректора Національного університету «Запорізька політехніка» про виникнення реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 52-К «Про преміювання працівників», оскільки підписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її виконанням службових (посадових) повноважень та приватним майновим інтересом, зумовлений бажанням надати додаткові грошові кошти до заробітної плати у вигляді премії своїй невістці ОСОБА_3 .

Крім того, 28.04.2023 ОСОБА_1 , діючи у порушення вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції»,будучи виконуючою обов'язки директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», знаходячись за адресою закладу: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд.64, діючи у майнових інтересах близької особи підписала наказ № 52-К «Про преміювання працівників», яким серед інших, встановила своїй невістці ОСОБА_3 , як викладачу премію у розмірі 4 000 гривень. При цьому, ОСОБА_1 , 28.04.2023, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписала наказ № 52-К від 28.04.2023 «Про преміювання працівників», оскільки підписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її виконанням службових (посадових) повноважень та приватним майновим інтересом, зумовлений бажанням надати додаткові грошові кошти до заробітної плати у вигляді премії своїй невістці ОСОБА_3 .

Крім того, 20.06.2023 ОСОБА_1 , діючи у порушення вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи виконуючою обов'язки директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», знаходячись за адресою закладу: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд.64 , діючи у майнових інтересах близької особи підписала наказ № 65-К «Про преміювання», яким серед інших, встановила своїй невістці ОСОБА_3 , як викладачу премію у розмірі 2 000 гривень. При цьому, ОСОБА_1 , 21.06.2023 не повідомила ректора Національного університету «Запорізька політехніка» про виникнення реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 65-К «Про преміювання», оскільки підписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її виконанням службових (посадових) повноважень та приватним майновим інтересом, зумовлений бажанням надати додаткові грошові кошти до заробітної плати у вигляді премії своїй невістці ОСОБА_3 .

Крім того, 20.06.2023 ОСОБА_1 , діючи у порушення вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи виконуючою обов'язки директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», знаходячись за адресою закладу: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд.64, діючи у майнових інтересах близької особи підписала наказ № 65-К «Про преміювання», яким серед інших, встановила своїй невістці ОСОБА_3 , як викладачу премію у розмірі 2 000 гривень. При цьому, ОСОБА_1 , 20.06.2023, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписала наказ № 65-К від 20.06.2023 «Про преміювання», оскільки підписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її виконанням службових (посадових) повноважень та приватним майновим інтересом, зумовлений бажанням надати додаткові грошові кошти до заробітної плати у вигляді премії своїй невістці ОСОБА_3 .

Крім того, 08.09.2023 ОСОБА_1 , діючи у порушення вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи тимчасово виконуючою обов'язки директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», знаходячись за адресою закладу: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд.64 , діючи у майнових інтересах близької особи підписала наказ № 75-К про призначення ОСОБА_4 (свого рідного сина) на посаду викладача спеціальних дисциплін за сумісництвом з почасовою оплатою. При цьому, ОСОБА_1 , 09.09.2023 не повідомила ректора Національного університету «Запорізька політехніка» про виникнення реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 75-К від 08.09.2023 року «Про прийняття на роботу ОСОБА_4 », оскільки підписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її виконанням службових (посадових) повноважень та приватним майновим інтересом, зумовлений бажанням призначити свого рідного сина ( ОСОБА_4 ) на посаду викладача.

Крім того, 08.09.2023 ОСОБА_1 , діючи у порушення вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», будучитимчасово виконуючою обов'язки директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», знаходячись за адресою закладу: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд.64 , діючи у майнових інтересах близької особи підписала наказ № 75-К про призначення ОСОБА_4 (свого рідного сина) на посаду викладача спеціальних дисциплін за сумісництвом з почасовою оплатою. При цьому, ОСОБА_1 , 08.09.2023 вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписала наказ № 75-К від 08.09.2023 «Про прийняття на роботу ОСОБА_4 », оскільки підписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її виконанням службових (посадових) повноважень та приватним майновим інтересом, зумовлений бажанням призначити свого рідного сина ( ОСОБА_4 ) на посаду викладача.

В судовому засіданні ОСОБА_1 провину у вчиненні інкримінованих правопорушень визнала повністю та пояснила, що дійсно у квітні 2022 року її призначили т.в.о. керівника фахового коледжу, де вона працювала раніше заступником. Раніше таку посаду вона не займала. Перед початком навчального року в умовах війни вона стикнулась із багатьма проблемами, зокрема, і щодо підбору кадрів педагогів, оскільки більша частина з них залишилась на тимчасово окупованій території. Тоді вона запропонувала своєму синові взяти певну кількість годин педагогічного навантаження за сумісництвом, на що він погодився. Так, вона підписувала різні накази, які стосувалися її сина, та не повідомляла про це керівництво, оскільки не знала про таку вимогу. На той період особа, відповідальна за роз"яснення вимог антикорупційного законродавства у їх коледжі, також звільнилась, тому вона залишилась сама із усіма проблемами, які з"являлись. Після проведеної перевірки син вже звільнився, а щодо своєї невістки вона намагається не підписувати жодні накази, які стосуються її близьких родичів. У вчиненому щиро розкаялась та зобов"язалась не вчиняти правопорушення у подальшому.

Прокурор Якубіна Т.В. в судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, які передбачені ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення та призначити їй стягнення в межах санкції зазначеної статті у вигляді штрафу.

Вислухавши прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, доходжу висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1,2 ст. 172-7 КУпАП, з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст. 172-7 КУпАП передбачена відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Частиною 2 статті 172-7 КУпАП передбачена відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Відповідно д ост. 1 Закону України «Про запобігання корупції» потенційний конфлікт інтересів - це наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об'єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень;

реальний конфлікт інтересів - це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень;

приватний інтерес - це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Відповідно до листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 223-943/0/4-17 від 22.05.2017 «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» зазначено, що аналіз термінів «потенційний інтерес» та «реальний інтерес», які містяться у ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», дає можливість констатувати, що потенційний конфлікт інтересів відрізняється від реального тим, що при потенційному конфлікті встановлюється лише наявність, існування приватного інтересу особи, що може вплинути на об'єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, тоді як при реальному конфлікті інтересів існуюча суперечність між наявним приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями безпосередньо впливає (вплинула) на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень. Крім того, це також визначає ступінь впливу цієї суперечності на прийняття рішення чи вчинення дії, який повинен мати об'єктивний вираз, а також часовий взаємозв'язок між прийняттям рішення та наявністю певних ознак, що мають місце при цьому. Тобто, для встановлення факту реального конфлікту інтересів недостатньо констатувати існування приватного інтересу, який потенційно може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а слід безпосередньо встановити, що приватний інтерес наявний, він суперечить службовим чи представницьким повноваженням, така суперечність не може вплинути, а реально впливає на об'єктивність чи неупередженість прийняття рішень чи вчинення дій.

Таким чином, для встановлення наявності факту прийняття рішення, вчинення чи невчинення дії в умовах реального конфлікту інтересів та розмежування реального і потенційного конфлікту інтересів для кваліфікації рішення як такого, що прийняте в умовах реального конфлікту інтересів, необхідно встановити наявність обов'язкової сукупності таких юридичних фактів, як: наявність у правопорушника факту приватного інтересу, який має бути чітко сформульований та визначений; наявність факту суперечності між приватним інтересом і службовими чи представницькими повноваженнями із зазначенням того, в чому саме ця суперечність знаходить свій вияв або вплив на прийняття рішення; наявність повноважень на прийняття рішення, наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення. Встановлення цих фактів має бути відображено в протоколі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.

Приватний інтерес ОСОБА_1 обумовлюється тим, що остання, підписуючи вищезазначені накази, встановлює та надає надбавки до заробітної плати, премії сину та невістці (як викладачам) з метою отримання ними додаткових грошових коштів для задоволення власних потреб.

Як вбачається з ст. 1 Закону «Про запобігання корупції» близькими особами є члени сім'ї суб'єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб'єкта.

Згідно ч. 1 ст. 28 Закону «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 віднесена до суб'єктів, на яких поширюється дія вказаного Закону. Відповідно примітки до ст. 172-7 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції".

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У судовому засіданні встановлено, що наказом Ректора Національного університету «Запорізька політехніка» від 18.04.2022 № 97 ОСОБА_1 було призначено на посаду т.в.о. директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка» з 20.04.2022 на період відсутності в.о. директора ОСОБА_2 . Згідно наказу НУ «Запорізька політехніка» від 13.03.2023 № 136-К на ОСОБА_1 було покладено виконання обов'язків директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», до заміщення вакантної посади директора в установленому законодавством порядку, встановивши їй на цей період посадовий оклад директора.

Згідно листа Управління державної реєстрації відділ державної реєстрації цивільного стану у Запорізькій області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеси) від 17.07.2023 № 4141/06.10-36, ОСОБА_4 є рідним сином ОСОБА_1 . ОСОБА_3 є дружиною ОСОБА_4 та невісткою ОСОБА_1 .

Згідно п. 1.1, 1.3, 1.4 Розділу 1 Положення про ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка» є відокремленим структурним підрозділом Національного університету «Запорізька політехніка» без права юридичної особи, діє на підставі цього Положення. Відомості про фаховий коледж включаються до Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Для здійснення фінансово-господарської діяльності ректор НУ «Запорізька політехніка» закріплює на праві господарського відання майно, яке складається з основних фондів, оборотних коштів та інших матеріальних і фінансових цінностей, вартість яких відображається на самостійному балансі, а також надає право першого підпису директору, другого підпису - головному бухгалтеру фахового коледжу.

Пунктом 7.3 Розділу 7 Положення визначено, що безпосереднє управління діяльністю фахового коледжу здійснює директор (виконуючий обов'язки директора). Таким чином, директор (виконуючий обов'язки директора) фахового коледжу наділений адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими функціями, тобто є посадовою особою юридичної особи публічного права.

Відповідно до листа міністра освіти і науки України ОСОБА_6 №1/9-648 від 18.11.2005 року, відповідно до постанови КМУ від 30.08.2002 року № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (із змінами) та наказів Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 року № 557 та від 25.10.2005 року № 614, Міністерство надає право керівникам навчальних закладів, установ освіти та наукових установ, що підпорядковані Міністерству освіти і науки України, встановлювати надбавки і доплати до посадових окладів та надавати матеріальну допомогу їх заступника (проректорам) у межах наявних коштів на оплату праці.

Відповідно до п. 7.4 розділу 7 положення про Відокремлення структурний підрозділ «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка», ректор Національного університету «Запорізька політехніка» делегує директору фахового коледжу наступні повноваження на підставі доручення, зокрема, приймати на роботу та звільняти з роботи працівників.

15.09.2022 ОСОБА_1 , підписала наказ №84-К «Про встановлення педагогічного навантаження», на підставі якого встановила своєму синові ОСОБА_4 , як викладачу навантаження 259 годин, за що останній отримав додаткові грошові кошти до заробітної плати у розмірі 2263,82 гривень.

12.10.2022 ОСОБА_1 , підписала наказ № 92-К «Про виплату грошової винагороди за сумлінну працю педагогічним працівникам», яким, серед інших, встановила своїй невістці ОСОБА_3 , як викладачу грошову винагороду у розмірі 6746,30 гривень.

25.11.2022 ОСОБА_1 , підписала наказ № 99-К «Про призначення педнавантаження погодинно», яким, серед інших, встановила своєму синові ОСОБА_4 , як викладачу навантаження 15 годин, за що останній отримав додаткові грошові кошти до заробітної плати у розмірі 1741,40 гривень.

25.11.2022 ОСОБА_1 , підписала наказ № 100-К «Про преміювання працівників», яким, серед інших своїй невістці ОСОБА_3 , як викладачу премію у розмірі 2 000 гривень.

22.12.2022 ОСОБА_1 , підписала наказ № 107-К «Про преміювання працівників», яким, серед інших своїй невістці ОСОБА_3 , як викладачу премію у розмірі 3 500 гривень.

02.01.2023 ОСОБА_1 , підписала наказпідписала наказ №04-К «Про призначення навантаження погодинно», яким, серед інших, встановила у лютому 2023 року своєму синові ОСОБА_4 , як викладачу навантаження 77 годин, за що останній отримав додаткові грошові кошти до заробітної плати у розмірі 1741,40 гривень.

24.02.2023 ОСОБА_1 , підписала наказ № 25-К «Про виплату премії», яким серед інших, встановила своїй невістці ОСОБА_3 , як викладачу премію у розмірі 3 000 гривень.

28.04.2023 ОСОБА_1 , підписала наказ № 52-К «Про преміювання працівників», яким серед інших, встановила своїй невістці ОСОБА_3 , як викладачу премію у розмірі 4 000 гривень.

20.06.2023 ОСОБА_1 , підписала наказ № 65-К «Про преміювання», яким серед інших, встановила своїй невістці ОСОБА_3 , як викладачу премію у розмірі 2 000 гривень.

08.09.2023 ОСОБА_1 , підписала наказ № 75-К про призначення ОСОБА_4 (свого рідного сина) на посаду викладача спеціальних дисциплін за сумісництвом з почасовою оплатою.

Вирішуючи питання про наявність у діях ОСОБА_1 складу даного адміністративного правопорушення, виходжу з того, що після призначення на посадувиконуючої обов'язки директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка» остання була наділена адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими функціями.

При цьому, зазначені вище функції ОСОБА_1 вирішувала і щодо своєї невістки ОСОБА_3 та свого сина ОСОБА_4 .

Крім того, суд зауважує, що конфлікт інтересів існуватиме у всіх випадках, коли у особи є приватний інтерес, здатний вплинути на об'єктивність чи неупередженість рішення. Навіть тоді, коли прийняті нею рішення за наявності приватного інтересу є об'єктивними та неупередженими і відповідають закону. У цьому випадку буде мати місце втрата суспільної довіри до службової особи та органу влади, в якому вона працює.

У судовому засіданні суддею досліджено:

- протокол № 257 від 28 серпня 2023 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією;

- протокол № 258 від 28 серпня 2023 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією;

- протокол № 259 від 28 серпня 2023 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією;

- протокол № 260 від 28 серпня 2023 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією;

- протокол № 261 від 28 серпня 2023 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією;

- протокол № 262 від 28 серпня 2023 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією;

- протокол № 264 від 28 серпня 2023 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією;

- протокол № 263 від 28 серпня 2023 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією;

- протокол № 265 від 28 серпня 2023 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією;

- протокол № 266 від 28 серпня 2023 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією;

- протокол № 267 від 28 серпня 2023 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією;

- протокол № 268 від 28 серпня 2023 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією;

- протокол № 269 від 28 серпня 2023 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією;

- протокол № 270 від 28 серпня 2023 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією;

- протокол № 271 від 28 серпня 2023 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією;

- протокол № 272 від 28 серпня 2023 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією;

- протокол № 273 від 28 серпня 2023 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією;

- протокол № 274 від 28 серпня 2023 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією;

- протокол № 275 від 28 серпня 2023 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією;

- протокол № 276 від 28 серпня 2023 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією;

- письмові пояснення від 28 серпня 2023 року;

- копія паспорту ОСОБА_1 ;

- копія наказу ректора НУ «Запорізька політехніка» ОСОБА_7 «Про організацію роботи Відокремленого структурного підрозділу «Бердянський машинобудівний фаховий коледж Національного університету «Запорізька політехніка» в період воєнного стану в Україні» № 87 від 18 квітня 2022 року;

- копія наказу міністра освіти і науки України ОСОБА_8 «Про тимчасове переміщення відокремлених структурних підрозділів Національного університету «Запорізька політехніка» № 377 від 21 квітня 2022 року;

- копія наказу ректора НУ «Запорізька політехніка» ОСОБА_7 «Про звільнення ОСОБА_9 » № 125-к від 07 березня 2023 року;

- копія наказу т.в.о. директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка» ОСОБА_1 «Про виконання обов'язків» № 32-К від 07 березня 2023 року;

- копія наказу Т.в.о. ректора НУ «Запорізька політехніка» ОСОБА_10 «Про внесення змін до наказу від 07.03.2023 № 125-к» № 136-к від 13 березня 2023 року;

- копія наказу в.о. директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка» ОСОБА_1 «Про внесення змін до наказу №35-К від 13.03.2023» № 37-К від 13 березня 2023 року;

- копія наказу в.о. директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка» ОСОБА_1 «Про преміювання» № 65-К від 20 червня 2023 року;

- копія наказу т.в.о. директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка» ОСОБА_1 «Про призначення педнаванаження погодинно» № 99-К від 25.11.2022 року;

- копія наказу т.в.о. директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка» ОСОБА_1 «Про призначення навантаження погодинно» № 04-К від 02.01.2023 року;

- копія наказу т.в.о. директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка» ОСОБА_1 «Про встановлення педагогічного навантаження» № 84-К від 15.09.2022 року;

- копія наказу т.в.о. директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка» ОСОБА_1 «Про виплату премій» № 25-К від 24.02.2023 року;

- копія наказу т.в.о. директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка» ОСОБА_1 «Про преміювання працівників» № 107-К від 22.12.2022 року;

- копія наказу т.в.о. директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка» ОСОБА_1 «Про преміювання працівників» № 100-К від 25.11.2022 року;

- копія наказу в.о. директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка» ОСОБА_1 «Про преміювання працівників» № 52-К від 28.04.2023 року;

- копія наказу т.в.о. директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка» ОСОБА_1 «Про виплату грошової винагороди за сумлінну працю педагогічним працівникам» № 92-К від 12.10.2022 року;

- копія табуліграми ОСОБА_4 0061 за листопада 2022;

- копія табуліграми ОСОБА_4 та ОСОБА_5 за лютий 2023;

- копія табуліграми ОСОБА_5 0061 за червень 2023 року;

- копія табуліграми ОСОБА_5 та ОСОБА_4 0061 за вересня 2022 року, ОСОБА_5 0061 за серпень/2022 ;

- копія табуліграми ОСОБА_4 та ОСОБА_5 за жовтень 2022 року;

- копія табуліграми ОСОБА_5 та ОСОБА_4 за лютий 2023 року;

- копія табуліграми ОСОБА_5 та ОСОБА_4 за грудень 2022 року;

- копія табуліграми ОСОБА_5 та ОСОБА_4 за листопад 2022 року;

- копія табуліграми ОСОБА_4 та ОСОБА_5 за квітень 2023;

- копія постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених статтею 68 Закону України «Про Державний бюджет України на 2000 рік» № 898 від 05 червня 2000 року;

- копія листа міністра освіти і науки України ОСОБА_6 № 1/9-648 від 18.11.2005;

- копія особової картки працівника ОСОБА_5 ;

- копія паспорту ОСОБА_5 ;

- копія картки платників податків ОСОБА_5 ;

- довідка, видана в.о. директора ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка» ОСОБА_1, про те, що ОСОБА_3 була прийнята на посаду викладача з 03.09.2018 року директором ОСОБА_2 наказ № 70-К від 30.08.2018 р. та продовжує працювати на цій же посаді на даний час;

- копія заяви ОСОБА_4 про прийняття його з 12.09.2022 року на посаду викладача з почасовою оплатою за сумісництвом;

- копія наказу № 75-К від 08.09.2022 року про прийняття на роботу ОСОБА_4 ;

- копія повідомлення про прийняття працівника на роботу;

- копія паспорту ОСОБА_4 ;

- копія картки платників податків ОСОБА_4 ;

- копія особової картки працівника ОСОБА_4 ;

- копія автобіографії ОСОБА_4 ;

- копія посадової інструкції викладача ВСП «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка»;

- копія відповіді на запит начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Запорізькій області Управління державної реєстрації Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_11 № 4141/06.10-36 від 17.07.2023 року;

- копія відповіді на лист проректора НУ «Запорізька політехніка» Шаломєєва В. про те, що до університету протягом 2021-2023 років повідомлення про конфлікт інтересів щодо ОСОБА_1 не надходили. 21.07.2023 року до університету надійшли пояснення ОСОБА_1 про відсутність конфлікту інтересів, датовані 19.07.2023 року;

- копія письмових пояснень ОСОБА_1 «Про відсутність конфлікту інтересів» №289/114/0 від 21.07.2023 року;

- копія положення про Відокремлений структурний підрозділ «Бердянський машинобудівельний фаховий коледж НУ «Запорізька політехніка»;

- копія колективного договору укладеного між адміністрацією БМК НУ «Запорізька політехніка» та первинною профспілковою організацією викладачів БМК НУ «Запорізька політехніка» профспілки працівників АСМУ на 2020-2025 рр. з додатками.

Отже, дослідженими у судовому засіданні доказами підтверджується, що ОСОБА_1 порушила вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», тим самим вчинила адміністративні правопорушення, пов'язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність згідно з вимогами ч. 1,2 ст. 172-7 КУпАП.

За таких обставин, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 ,перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, не повідомила безпосереднього керівника про наявність реального конфлікту інтересів та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, підписавши накази про встановлення педагогічного навантаження, виплату грошової винагороди за сумлінну працю педагогічним працівникам, призначення педнавантаження погодинно, виплату премії (своїй невістці ОСОБА_3 ) та призначення ОСОБА_4 (свого рідного сина) на посаду викладача спеціальних дисциплін за сумісництвом з почасовою оплатою по відношенню своєї невістки та сина, чим вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 172-7 та ч.2 ст. 172-7 КУпАП, та підлягає накладенню стягнення у вигляді штрафу із застосуванням положень ст. 36 КУпАП.

Крім цього, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

За правилом ст. 283 КУпАП, постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, 221, 283-285, 294 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 грн (три тисячі чотириста) за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, одержувач: ГУК у Запорізькій області 21081100, рахунок: UA558999980313060106000008479, код ЄДРПОУ: 37941997, банк: Казначейство Казначейство України (ЕАП), код класифікації: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції».

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 536,80 грн, отримувач коштів: ГУК м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір, стягувач: Державна судова адміністрація України.

У разі несплати судового збору у добровільному порядку правопорушником, судовий збір стягується примусово.

Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена учасниками процесу протягом десяти днів з дня винесення постанови до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя апеляційної скарги, а також прокурором у порядку, передбаченому ч. 5 ст.7, ч. 1 ст.287 КУпАП.

Суддя Ю.О. Пивоварова