Справа № 309/2866/23
Провадження № 3/309/1570/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2023 року м. Хуст
Суддя Хустського районного суду Закарпатської області Піцур Я.Я., розглянувши матеріали протоколу про адміністративне правопорушення, що надійшли із Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання АДРЕСА_1 , безробітної,
за ч. 1 ст. 164 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
03.06.2023 близько 17:40 год. гр. ОСОБА_1 в приміщенні торгового центру за адресою АДРЕСА_2 , здійснювала господарську діяльність без отримання ліцензії на проведення певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, а саме торгівлю алкогольними напоями, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 164 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, будучи належним чином повідомленим про час і місце судового розгляду за допомогою SMS-повідомлення.
Вирішуючи питання про винність ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, суд виходить з наступного:
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).
Орган (посадова особа), відповідно до ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Склад правопорушення, визначеного ч. 1 ст. 164 КпАП України, передбачає адміністративну відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Відповідно до ст. 15 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами, або рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або пальним може здійснюватися суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.
Відповідно до ст. 17 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши на предмет належності та допустимості надані суду докази, а їх сукупність з точки зору достатності, вважає, що факт скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП та винність в їх вчиненні ОСОБА_2 поза розумним сумнівом доведена повністю та підтверджується зібраними по справі доказами.
Так, з протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАВ № 825897 від 03.06.2023 слідує, що 03.06.2023 близько 17:40 год. гр. ОСОБА_1 в приміщенні торгового центру за адресою АДРЕСА_2 , торгівлю алкогольними напоями без ліцензії. Від надання пояснень ОСОБА_1 відмовилася.
Згідно акту виявлення та вилучення від 03.06.2023 за адресою м. Хуст, вул. Заводська, 1А, виявлено та вилучено алкогольні напої -12 жестяних банок 0,5 л пива «Starobrno»; 6 жестяних банок 0,5 л пива «Staropramen»; 6 жестяних банок 0,5 л пива «Krusovice»; 14 пляшок вина «Aznauri» 0,75 л; 9 пляшок ігристого вина «Fragolino».
За результатом оцінки досліджених доказів суд приходить до висновку про доведеність в судовому засіданні факту провадження ОСОБА_1 господарської діяльності без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, зокрема на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Згідно п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КпАП України. Відповідно до ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення датою його вчинення є 03.06.2023 року.
Зазначене правопорушення не є триваючим.
Таким чином, з моменту дня вчинення правопорушень - 03.06.2023 р., на момент розгляду справи 18.10.2023 р., сплив строк накладення адміністративного стягнення передбачений ст. 38 КпАП України.
Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч.1 ст. 164 КпАП України надійшов до суду 09.10.2023 року, тобто після закінчення строку накладення адміністративного стягнення передбаченого ст. 38 КпАП України, у зв'язку з чим, суд був позбавлений можливості розглянути у межах такого строку.
За наведених обставин, враховуючи, що вчинене ОСОБА_2 адміністративне правопорушення не відноситься до триваючого, а з моменту його вчинення минуло строки, передбачені ст. 38 КУпАП то провадження по справі підлягає закриттю на підставі ст. 247 п.7 КУпАП.
Керуючись ст..ст. 38, 164,247, 265, 268, 283-285 КУпАП, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП.
Провадження у справі щодо ОСОБА_1 з підстав, передбачених п. 7 ст. 247 КУпАП закрити у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Закарпатського апеляційного суду.
Суддя Хустського
районного суду: Піцур Я.Я.