Справа № 127/27784/23
Провадження № 3/127/7418/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" жовтня 2023 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Курбатова І.Л., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно з протоколом серії ВАВ № 771028 від 30.08.2023 року, складеним за ч. 2 ст. 187 КУпАП, ОСОБА_1 24.08.2023 року під час перевірки був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду.
ОСОБА_1 в судове засідання, призначене на 09.10.2023 року не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином шляхом направлення смс-повідомлення. Крім того, інформація щодо дати, часу та місця розгляду справи була розміщена на офіційному веб-сайті Вінницького міського суду Вінницької області, що дозволяло ОСОБА_1 самостійно її переглянути.
Практика Європейського Суду з прав людини (зокрема рішення "Пономарьов проти України" від 3 квітня 2008) наголошує, що "сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження", враховуючи наведені обставини, та те, що ОСОБА_1 був обізнаний про складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення, клопотань про відкладення розгляду справи від ОСОБА_1 не надходило, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, та враховуючи положення п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, суд дійшов висновку, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Так, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності складу адміністративного правопорушення.
Протокол щодо ОСОБА_1 складений за те, що він 24.08.2023 року був відсутній за місцем проживання, чим порушив один із пунктів адміністративного нагляду.
Диспозиція ч. 1 ст. 187 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, зокрема за, порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу. Серед об'єктивних дій диспозиції статті визначено і інші порушення, проте суд звертає увагу, що саме за вказане порушення адміністративного нагляду (відсутність за місцем проживання) складено протокол щодо ОСОБА_1 .
Для доведення винуватості за таким протоколом, має бути доведено факт того, що ОСОБА_1 є особою щодо якої встановлено адміністративний нагляд, перелік обмежень, які йому встановлено судом, докази порушення конкретного обмеження, встановленого судом та докази того, що ОСОБА_1 на протязі року піддавався адміністративному стягненню за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 187 КУпАП.
На доведення винуватості ОСОБА_1 у вчинені вказаного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП особою, яка склала протокол, додано копію довідки про звільнення ОСОБА_1 , довідку з системи «Armor», план завдання № 1 щодо перевірки особа котра перебуває на обліку у ВП № 1 ВРУП ГУНП у Вінницькій області під категорією «Адміністративний нагляд», рапорт, копію постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 24.08.2023 року та копію постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 27.07.2023 року, відповідно до якої ОСОБА_1 27.07.2023 року притягувався до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 187 КУпАП та на нього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 170 гривень.
З вказаних доказів слідує, що до матеріалів справи долучено постанову суду від 24.08.2023 року про продовження відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду, яка вступила в закону силу лише через 10 днів, тобто станом на 24.08.23 року не є рішенням суду, якого повинен був дотримуватись ОСОБА_1 .
При цьому, з вказаного рішення вбачається, що ОСОБА_1 зобов'язаний перебувати з 22:00 год. до 06:00 год. за адресою АДРЕСА_1 , а відповідно до плану завдання № 1 від 24.08.2023 року працівник поліції здійснив перевірку виконання ОСОБА_1 вимог адміністративного нагляду за адресою: АДРЕСА_1 , що взагалі ставить під сумнів той факт, що ОСОБА_1 24.08.2023 року був відсутній за місцем проживання.
Судового рішення, яким ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд з дією 24.08.2023, матеріали справи не містять.
Таким чином, матеріали справи не містять жодних доказів того, що станом на 24.08.2023 відносно ОСОБА_1 діяли будь-які обмеження адміністративного нагляду, які згідно з протоколу він порушив.
Зважаючи на вказане, наданими матеріалами не доведено наявність складу правопорушення в діях ОСОБА_1 .
Враховуючи викладене та керуючись ст. 187, 247, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в адміністративній справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: