П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2023 р.м. ОдесаСправа № 420/4654/23
П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді - Коваля М.П.,
суддів - Турецької І.О.,
- Зуєвої Л.Є.,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одеса апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 22 травня 2023 року, прийняте у складі суду судді Скупінської О.В. в місті Одеса, по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
У березні 2023 року ОСОБА_1 (далі - Позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Одеського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» (далі - Відповідач, Інститут ВМС НУ «ОМА») в якому просив суд:
- визнати протиправною бездіяльність Інституту ВМС НУ «ОМА» щодо невиплати в повному розмірі індексації грошового забезпечення за період з 01.03.2018 року по 19.04.2019 року включно відповідно до абзаців 4, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078 (далі - Порядок № 1078);
- зобов'язати Інститут ВМС НУ «ОМА» нарахувати і виплатити індексацію грошового забезпечення за період з 01.03.2018 року по 19.04.2019 року із застосуванням березня 2018 року, як місяця з якого починається обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошового забезпечення (базового місяця) та урахуванням абзаців 4, 6 пункту 5 Порядку № 1078, з урахуванням раніше виплачених сум індексації.
Вимоги адміністративного позову обґрунтовано тим, що з 1988 року по 2019 рік ОСОБА_1 проходив дійсну військову службу у Збройних Силах України, проте у період з 01 січня 2016 року по 28 лютого 2018 року не нараховувалася та не виплачувалася індексація грошового забезпечення. В квітні 2019 року ОСОБА_1 звільнено зі служби у запас за станом здоров'я, однак під час проведення розрахунків Інститутом ВМС НУ «ОМА» не було виплачено заборгованість по індексації, що стало підставою для звернення до суду. На виконання рішення суду по справі № 420/25357/21 Інститутом ВМС НУ «ОМА» здійснено нарахування та виплату індексації грошового забезпечення за відповідний період, проте із застосуванням місяця, за яким починається обчислення індексу споживчих цін (базового місяця) «грудень 2015 року», замість правильного - «січень 2008 року». В подальшому, рішенням суду по справі № 420/15264/22 зобов'язано Інститут ВМС НУ «ОМА» нарахувати та виплатити у повному обсязі, з урахуванням раніше визначених сум, індексацію грошового забезпечення за період з 01 грудня 2015 року по 28 лютого 2018 року, з врахуванням базового місяця для нарахування індексації - «січень 2008 року».
В разі проведення виплати індексації грошового забезпечення за період з 01.12.2015 року по 28.02.2018 року, з врахуванням базового місяця «січень 2008 року», розмір підвищення грошового доходу з 01.03.2018 року не перевищить суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу, і тому ОСОБА_1 має право на отримання індексації в розмірі різниці між сумою індексації і розміром підвищення доходу. Враховуючи те, що підвищення посадового окладу позивача з березня 2018 року відбулося у зв'язку із прийняттям Кабінетом Міністрів України 30.08.2017 року постанови № 704, якою змінено (підвищено) розміри окладів, окладів за військовим (спеціальним) званням відповідних категорій військовослужбовців саме березень 2018 року в контексті застосування у спірних правовідносинах норми абзацу першого пункту 5 Порядку № 1078 є місяцем підвищення доходу (базовим місяцем), а тому значення індексу споживчих цін у цьому місяці приймається за 1 або 100 відсотків. Інститут ВМС НУ «ОМА» зобов'язаний був з березня 2018 року виплачувати фіксовану суму індексації грошового забезпечення, а у разі коли величина індексу споживчих цін перевищить поріг в розмірі 103 відсотка, то в підвищеному розмірі, аж до наступного підвищення тарифної ставки (окладу), при якому сума збільшення грошового забезпечення (заробітної плати) перевищить фіксовану суму індексації.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 22 травня 2023 року відмовлено ОСОБА_1 у задоволенні адміністративного позову до Інституту ВМС НУ «ОМА» про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії.
Не погоджуючись із вказаним рішенням суду першої інстанції, представник Ткаченко В.В. в інтересах ОСОБА_1 звернувся до П'ятого апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій вважає оскаржуване рішення таким, що винесене з порушенням норм процесуального та матеріального права, та без повного з'ясування усіх обставин, які мають значення для справи, тому просить суд апеляційної інстанції скасувати його повністю та постановити нове рішення про задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Обґрунтовуючи доводи, сторона зазначає, що Відповідач у межах спірних правовідносин безпідставно оминув норми абзацу 3, 4, 6 пункту 5 Порядку № 1078 в частині вирішення питання про наявність підстав для виплати Позивачу індексації його грошового забезпечення у місяці підвищення окладу (березень 2018 року). В свою чергу, суд першої інстанції не встановив, чи перевищує розмір підвищення доходу Позивача за рахунок постійних його складових суму індексації, що склалася у місяці підвищення такого доходу, а дійшов висновку про передчасність позовних вимог, оскільки у суду були відсутні відомості щодо розміру підвищеного доходу Позивача, який розраховується виходячи з розмірів грошового забезпечення військовослужбовця за лютий та березень 2018 року. За таких обставин скаржник вважає, що суд першої інстанції допустив неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, не звернув увагу на аргументи Позивача й формально розглянув справу.
В свою чергу, Інститут ВМС НУ «ОМА» надав до апеляційного суду відзив на апеляційну скаргу, у якому зазначено про законність та обґрунтованість оскаржуваного судового рішення, тому просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.
Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи та дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 проходив військову службу у Військово-Морських Силах Збройних Силах України та згідно з витягу з наказу (по особовому складу) від 03.04.2019 року № 84 відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» капітана 2 рангу ОСОБА_1 , який перебуває у розпорядженні Командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України, колишнього начальника науково-дослідного управління науково дослідного центру Збройних Сил України «Державний океанаріум» Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія», звільнено з військової служби у запас за підпунктом «б», за станом здоров'я.
Відповідно до витягу із наказу начальника Інституту ВМС НУ ОМА (по стройовій частині) від 19.04.2019 року № 84, капітана 2 рангу ОСОБА_1 , який перебуває у розпорядженні командувача ВМС ЗС України, колишнього начальника науково-дослідного управління Науково-дослідного центру ЗС України звільненого у запас, з правом носіння одягу, вважати таким, що 19.04.2019 року справи та посаду начальника здав і направити для зарахування на військовий облік до Приморського РТЦК та СП м. Одеса.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 17.02.2022 року по справі № 420/25357/21 визнано протиправною бездіяльність Інституту ВМС НУ «ОМА» у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 року по 28.02.2018 року включно та зобов'язано Інститут ВМС НУ «ОМА» нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2016 року по 28.02.2018 року включно.
На виконання рішення суду по справі № 420/25357/21 Інститутом ВМС НУ «ОМА» здійснено нарахування та виплату індексації грошового забезпечення за відповідний період, проте із застосуванням місяця, за яким починається обчислення індексу споживчих цін (базового місяця) «грудень 2015 року», замість правильного - «січень 2008 року».
В подальшому, рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 22.12.2022 року по справі № 420/15264/22, яке залишено без змін постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 27.03.2023 року, зобов'язано Інститут ВМС НУ «ОМА» нарахувати та виплатити ОСОБА_1 у повному обсязі, з урахуванням раніше визначених сум, індексацію грошового забезпечення за період з 01.12.2015 року по 28.02.2018 року, з врахуванням базового місяця для нарахування індексації - «січень 2008 року».
06.04.2023 року у відзиві на позовну заяву представник Відповідача - Пугач В.В., зазначив, що рішення суду по справі № 420/15264/22 Інститутом ВМС НУ «ОМА» ще не виконувалось та ним готується касаційна скарга на постанову суду апеляційної інстанції.
За період з 01.11.2018 року по 19.04.2019 року Інститутом ВМС НУ «ОМА» проведено розрахунок та виплату індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 на загальну суму 482, 18 грн. із застосуванням в якості базового місяця «березень 2018 року», що підтверджується відповідною довідкою.
В свою чергу, ОСОБА_1 вважає, що у разі проведення виплати йому індексації грошового забезпечення за період з 01.12.2015 року по 28.02.2018 року, з врахуванням базового місяця для нарахування індексації «січень 2008 року», розмір підвищення грошового доходу з 01.03.2018 року не перевищить суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу, і тому він має право на отримання індексації в розмірі різниці між сумою індексації і розміром підвищення доходу, тому ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом.
Розглянувши справу по суті, суд першої інстанції дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог з огляду на їх передчасність, оскільки матеріалами справи не можливо встановити чи перевищив розмір підвищення грошового доходу розмір індексації, який мав бути виплачений Позивачу у березні 2018 року (44 63, 15 грн.), так як на даному етапі у суду відсутні відомості щодо розміру підвищеного доходу Позивача, який розраховується виходячи з розмірів грошового забезпечення військовослужбовця за лютий та березень 2018 року.
Крім того, суд першої інстанції дійшов висновку про відсутність фактичних підстав для застосування судового захисту ОСОБА_1 на цьому етапі, оскільки спір ще не виник з приводу не виплати йому індексації грошового забезпечення за період з 01.03.2018 року по 19.04.2019 року відповідно до абзаців 4, 6 пункту 5 Порядку № 1078 проведення індексації грошових доходів населення.
Вирішуючи дану справу в апеляційній інстанції, колегія суддів виходить з наступного.
Так, згідно доводів ОСОБА_1 , за період з 01.03.2018 року по 19.04.2019 року не здійснювалися виплати фіксованої суми індексації грошового забезпечення згідно пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078 «Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення».
Разом з тим, Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядок № 1078 у спірний період не містили такого поняття як «фіксована сума індексації».
Зазначений термін використовувався у додатку 4 «Приклад проведення індексації у разі підвищення грошових доходів» до Порядку № 1078, однак лише у редакції, яка діяла до 15.12.2015 року.
В свою чергу як вбачається з матеріалів справи, індексація грошового забезпечення нараховувалася та виплачувалась ОСОБА_1 не за весь спірний період, а лише з грудня 2018 року по квітень 2019 року включно на загальну суму 482, 18 грн., що підтверджується Довідкою про розрахунок індексації грошового забезпечення капітана 2 рангу ОСОБА_1 за період з 01.03.2018 року по 19.04.2019 року (а.с. 23).
Тобто, Інститут ВМС НУ «ОМА» здійснював нарахування та виплату індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 після досягнення «порогового» рівня інфляції у розмірі 103%, який було перевищено у жовтні 2018 року та опубліковано у наступному місяці згідно офіційних даних, що містяться на інтернет-сайті Державної служби статистики України.
Разом з тим, відповідно до абзаців 3, 4, 5 пункту 5 Порядку № 1078 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2018 року № 141) сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу. Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу. У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.
У постанові від 28 вересня 2022 року по справі № 400/1119/21 Верховний Суд зазначив, що для правовідносин, пов'язаних з нарахуванням індексації, визначальним є також факт підвищення саме грошового доходу, а не лише тарифних ставок (окладів).
Подібна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 19.05.2022 справі по справі № 380/11404/21.
Крім того, аналіз наведених вище норм дає підстави для висновку, що обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації доходів громадян проводиться наростаючим підсумком, починаючи з 1 числа наступного місяця за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, визначений Порядком № 1078. Сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу. У разі якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу. При цьому, під підвищення доходу для цілей індексації заробітної плати (грошового забезпечення) слід розуміти підвищення їхніх постійних складових (тарифних ставок, окладів). У разі зростання заробітної плати (грошового забезпечення) за рахунок інших складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати (грошового забезпечення), які не мають разового характеру.
Слід також зауважити, що Порядок № 1078 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2018 року № 141, яка набула чинності 15.03.2018 року), не пов'язує проведення нарахування індексації доходів громадян із визначенням базового місяця.
Подібна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 27.04.2021 року по справі № 380/1513/20.
Згідно доводів ОСОБА_1 , сума індексації у місяці підвищення посадового окладу Позивача згідно постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 року «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» перевищує розмір підвищення грошового доходу у цьому місяці.
З урахуванням того факту, що 01.03.2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 року № 704, якою були встановлені нові розміри окладів військовослужбовців, та з огляду на правила пунктів 5, 10-2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, березень 2018 року став місяцем підвищення доходу ОСОБА_1 , за яким слід здійснювати обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації грошового забезпечення.
Системний і цільовий способи тлумачення абзаців 3, 4 Порядку № 1078 дають підстави зробити колегією суддів висновок, що у березні 2018 року як місяці підвищення доходу ОСОБА_1 , Науково-дослідному центру Збройних Сил України «Державний океанаріум» у період з березня по жовтень 2018 року, а з листопада 2018 року по квітень 2019 року Інституту ВМС НУ «ОМА» належало вирішити питання, чи має ОСОБА_1 право на отримання суми індексації-різниці.
Такий правовий підхід відповідає правовій позиції Верховного Суду, викладеній у постановах від 23.03.2023 року по справі № 400/3826/21 (з урахуванням ухвали від 30.03.2023 року про виправлення описки), від 29.03.2023 року по справі № 380/5493/21, від 06.04.2023 року по справі № 420/11424/21, від 12.04.2023 року по справі № 420/6982/21 з подібними правовідносинами, яка, в аспекті порушеного у апеляційній скарзі питання, колегія суддів уважає є застосовною і до спірних правовідносин.
Таким чином, з огляду на абз. 4 п. 5 Порядку № 1078 Позивач має право на отримання суми індексації-різниці за умови, якщо розмір підвищення доходу в березні 2018 року дорівнює або є меншим за суму можливої індексації, що склалася у березні 2018 року.
Якщо ця умова наявна, то розмір належної індексації-різниці визначається як різниця між сумою можливої індексації і розміром підвищення доходу.
Для правильного застосування абз. 3, 4, 5, 6 п. 5 Порядку № 1078, ураховуючи спосіб застосований Верховним Судом по справі № 400/3826/21, суду у цій справі потрібно було встановити:
- розмір підвищення доходу Позивача в березні 2018 року (А) (визначається як різниця між сумою грошового забезпечення в березні 2018 року та сумою грошового забезпечення в лютому 2018 року). В обидві ці суми враховуються складові грошового забезпечення, які не мають разового характеру (речення 2 абз. 5 п. 5 Порядку № 1078);
- суму можливої індексації грошового забезпечення Позивача в березні 2018 року (Б) (визначається як результат множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, актуального для березня 2018 року, на величину приросту індексу споживчих цін у березні 2018 року, поділений на 100 відсотків (абз. 5 п. 4 Порядку № 1078));
- чи перевищує розмір підвищення доходу (А) суму можливої індексації (Б).
Якщо розмір підвищення доходу в березні 2018 року (А) дорівнює або є меншим за суму можливої індексації, що склалася у березні 2018 року (Б), то це є підставою для нарахування й виплати Позивачу індексації-різниці до чергового підвищення тарифних ставок (окладів) або до дати звільнення зі служби.
Сума індексації-різниці в березні 2018 року розраховується як різниця між сумою можливої індексації (Б) і розміром підвищення доходу (А).
З огляду на це, під час апеляційного перегляду справи колегією суддів для повного та всебічного розгляду справи, з метою вжиття заходів щодо з'ясування обставин, що мають значення для правильного вирішення справи було витребувано від Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» та Одеського територіального архівного відділу Галузевого державного архіву Міністерства оборони України відомості про грошове забезпечення ОСОБА_1 за січень 2018 року, лютий 2018 року та березень 2018 року, а також розрахунок можливої індексації грошового забезпечення із застосуванням базового місяця «січень 2008 року» за період з 01 грудня 2015 року по 28 лютого 2018 року включно.
10 серпня 2023 року до суду апеляційної інстанції надійшла від Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» довідка про нараховану та виплачену індексацію грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з 01 грудня 2015 року по 28 лютого 2018 року включно із застосуванням базового місяця «січень 2008 року».
19 вересня 2023 року до суду апеляційної інстанції надійшла від Одеського територіального архівного відділу Галузевого державного архіву Міністерства оборони України архівна довідка про нарахування грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з січня по березень 2018 року.
Як слідує із витребуваних та долучених до матеріалів доказів:
- грошове забезпечення ОСОБА_1 в лютому 2018 року - 9 725, 80 грн.;
- грошове забезпечення ОСОБА_1 в березні 2018 року - 10 232, 20 грн.
Таким чином, дохід ОСОБА_1 в березні 2018 року зріз на 506, 40 грн. (10 232, 20 грн. - 9 725, 80 грн. = 506, 40 грн.).
Сума індексації за березень 2018 року склала 4 463, 15 грн., виходячи з наступного:
- останній місяць підвищення посадового окладу - січень 2008 року;
- величина зростання індексу споживчих цін з лютого 2008 до лютого 2018 року - 353,3%;
- у березні 2018 року величина прожиткового мінімуму - 1 762,00 грн.
(1 762*(353, 3-100) / 100 = 4 463, 15)
Отже, розмір підвищення доходу (506, 40 грн.) не перевищує суму індексації за березень 2018 року (4 463, 15 грн.), тобто є меншою за суму індексації.
Оскільки розмір підвищення доходу в березні 2018 року є меншим за суму індексації, що склалася у березні 2018 року, тому є наявними підстави для нарахування й виплати ОСОБА_1 індексації-різниці до чергового підвищення тарифних ставок (окладів) або до дати звільнення зі служби.
При цьому, до чергового підвищення посадового окладу (після березня 2018 року), до визначеної суми індексації «Різниці між сумою індексації і розміром підвищення доходу» (3 956, 75 грн. (4 463, 15 грн. - 506, 40 грн.) повинна додаватися сума індексації, яка складається внаслідок перевищення величини індексу споживчих цін порогу індексації (103 %).
Відтак, Інститут ВМС НУ «ОМА», вказуючи про відсутність підстав для виплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з березня 2018 року по квітень 2019 року врахував лише норми абз. 1 та 2 п. 5 Порядку № 1078, згідно з якими у разі підвищення тарифних ставок (окладів) значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків, а обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.
Саме тому, з урахуванням зазначених норм, Відповідач не нараховував та не виплачував Позивачу індексацію грошового забезпечення за вказаний період.
З огляду на викладене, колегія суддів дійшла висновку, що Відповідач у межах спірних правовідносин безпідставно оминув норми абз. 4, 5, 6 п. 5 Порядку № 1078 в частині вирішення питання про наявність підстав для виплати Позивачу індексації його грошового забезпечення у місяці підвищення доходу (березень 2018 року); не встановив, чи перевищує розмір підвищення грошового доходу Позивача суму індексації, що склалася у місяці підвищення такого доходу, у зв'язку з чим дійшов необґрунтованого висновку про відсутність підстав для виплати Позивачу індексації грошового забезпечення за спірний період, тому позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню, оскільки індексація грошового забезпечення Позивача у період з 01.03.2018 року по 19.04.2019 року нараховувалася та виплачувалася не у повному обсязі.
Проте, суд першої інстанції приведені обставини та правове регулювання спірних правовідносин не врахував під час розгляду справи по суті, в зв'язку з чим дійшов хибного висновку щодо відсутності підстав для задоволення позову, з яким колегія суддів категорично погодитись не може з огляду на те, що відповідно до абз. 4 п. 5 Порядку № 1078 Позивач має право на отримання суми індексації-різниці за умови, якщо розмір підвищення доходу в березні 2018 року дорівнює або є меншим за суму можливої індексації, що склалася у березні 2018 року.
За наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право, зокрема, скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення (п. 2 ч. 1 ст. 315 КАС України).
В свою чергу, як визначено п.п. 1 та 4 ч. 1 ст. 317 КАС України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є, зокрема, неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи та неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
Оскільки судом першої інстанції було допущено неповне з'ясування обставин справи, що мають значення для справи та неправильне застосування норм матеріального права, колегія суддів приходить до висновку про наявність підстав для скасування оскаржуваного рішення суду першої інстанції та прийняттям нового рішення про задоволення позовних вимог.
За таких обставин, колегія суддів дійшла висновку про обґрунтованість апеляційної скарги представника Ткаченко В.В. в інтересах ОСОБА_1 та, в свою чергу, наявності підстав для скасування оскаржуваного рішення суду першої інстанції та прийняттям нового рішення про задоволення позовних вимог.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 292, 310, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 22 травня 2023 року - задовольнити.
Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 22 травня 2023 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - скасувати та прийняти нове судове рішення, яким адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» щодо невиплати ОСОБА_1 в повному розмірі індексації грошового забезпечення за період з 01 березня 2018 року по 19 квітня 2019 року включно відповідно до абзаців 4, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078.
Зобов'язати Інститут Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» (код ЄДРПОУ 26614030, місцезнаходження: 65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона, 8) нарахувати і виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) індексацію грошового забезпечення за період з 01 березня 2018 року по 19 квітня 2019 року включно із застосуванням березня 2018 року, як місяця з якого починається обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошового забезпечення (базового місяця), та відповідно до абзаців 4, 6 пункту 5 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078, з урахуванням раніше виплачених сум індексації.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Верховного Суду.
Головуючий суддя: М. П. Коваль
Суддя: І.О. Турецька
Суддя: Л. Є. Зуєва