МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Д.Ростовського, 35, смт. Макарів, Київська область, 08001, тел/факс (04578)5-13-39, e-mail inbox@mk.ko.court.gov.ua
УХВАЛА
"16" жовтня 2023 р. Справа № 370/2332/23
Макарівський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Білоцької Л.В.,
із секретарем судового засідання Лузаном І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у смт Макарів Київської області заяву
Товариства з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс» про заміну сторони, шляхом заміни стягувача його правонаступником,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс» (далі - заявник) звернулося до суду із заявою про заміну сторони, шляхом заміни стягувача його правонаступником, в якій просив здійснити заміну стягувача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал» його правонаступником - Товариством з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс» у виконавчому провадженні № 64660733 з виконання виконавчого напису №2252 від 19.02.2021 року вчиненого приватним нотаріусом Обухівського районного нотаріального округу Київської області Головкіною Яною Вікторівною, про стягнення з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал» заборгованості у розмірі 12 902,47 грн.
В обґрунтування заяви заявник вказав, що на виконанні у приватного виконавця Мельника Юрія Анатолійовича перебуває виконавче провадження № 64660733, відкрите на підставі виконавчого напису №2252 від 19.02.2021 року вчиненого приватним нотаріусом Головкіною Яною Вікторівною про стягнення боргу з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал».
08.02.2023 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кампсіс Фінанс» укладено Договір №08-02/23 про відступлення прав вимоги, за яким Товариство з обмеженою відповідальністю «Кампсіс Фінанс» набуло право вимоги заборгованості за договорами кредиту, в тому числі за кредитним договором № 2341/3363DCLRKPT.
09.05.2023 року між ТОВ «Кампсіс Фінанс» та ТОВ «Дебт Форс» укладено Договір №09-05/23 про відступлення прав вимоги, за яким ТОВ «Дебт Форс» набуло право вимоги заборгованості за договорами кредиту, в тому числі за кредитним договором № 2341/3363DCLRKPT.
Наразі існує потреба у заміні сторони, шляхом заміни стягувача його правонаступником, що і змусило заявника звернутися до суду з даною завоюю.
Учасники справи у судове засідання не прибули, про дату, час і місце розгляду справи належним чином повідомлялися, що відповідно до ч. 3 ст. 442 ЦПК України не перешкоджає розгляду даної заяви.
Заявник просив здійснювати розгляд заяви за відсутності його представника.
Згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд встановив наступне.
01.03.2021 року приватним виконавцем виконавчого округу міста Києва Мельником Юрієм Анатолійовичем відкрито виконавче провадження № 64660733 з примусового виконання виконавчого напису №2252 від 19.02.2021 року вчиненого приватним нотаріусом Обухівського районного нотаріального округу Київської області Головкіної Яни Вікторівни про стягнення з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал» заборгованості у розмірі 12 902,47 грн. (а.с. 5).
08.02.2023 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кампсіс Фінанс» укладено Договір №08-02/23 про відступлення прав вимоги, за яким, а також додатками до нього, Товариство з обмеженою відповідальністю «Кампсіс Фінанс» набуло право вимоги заборгованості за договорами кредиту, в тому числі за кредитним договором № 2341/3363DCLRKPT (а.с. 10 зворот - 13).
09.05.2023 року між ТОВ «Кампсіс Фінанс» та ТОВ «Дебт Форс» укладено Договір №09-05/23 про відступлення прав вимоги, за яким ТОВ «Дебт Форс» набуло право вимоги заборгованості за договорами кредиту, в тому числі за кредитним договором № 2341/3363DCLRKPT (а.с. 14-17).
Згідно ч. 5. ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив
Відповідно до ст. 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження. Ухвала про заміну сторони виконавчого провадження надсилається (надається) учасникам справи, а також державному виконавцю, приватному виконавцю в порядку, передбаченому статтею 272 цього Кодексу.
Враховуючи те, що первісний стягувач Товариство з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал» як сторона виконавчого провадження вибуло, у зв'язку з відступленням права вимоги, до заявника Товариства з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс», на підставі договору відступлення прав вимоги, перейшли права вимоги заборгованості за договорами кредиту, в тому числі за кредитним договором № 2341/3363DCLRKPT (боржник ОСОБА_1 ), що підтверджується належними доказами, тому суд вважає, що заява про заміну сторони, шляхом заміни стягувача його правонаступником є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 260-261, 353-355, 442 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс» про заміну сторони, шляхом заміни стягувача його правонаступником - задовольнити.
Замінити стягувача Товариство з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал» його правонаступником - Товариством з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс» (02121, м. Київ, Харківське шосе, 201/203, літера 2А, офіс 602, код ЄДРПОУ 43577608) у виконавчому провадженні № 64660733 з виконання виконавчого напису №2252 від 19.02.2021 року вчиненого приватним нотаріусом Обухівського районного нотаріального округу Київської області Головкіною Яною Вікторівною, про стягнення з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал» заборгованості у розмірі 12 902,47 грн.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені статтями 353-355 ЦПК України до Київського апеляційного суду через Макарівський районний суд Київської області.
Суддя Л.В. Білоцька