Постанова від 18.10.2023 по справі 931/840/23

Справа № 931/840/23

Провадження № 3/931/539/23

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 жовтня 2023 року смт. Локачі

Суддя Локачинського районного суду Волинської області Масляна С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Сектору поліцейської діяльності №1 (сел.Локачі)Володимирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , непрацюючого, 10.03.2023 року притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИЛА:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 457260 від 26.09.2023 року, водій ОСОБА_1 26.09.2023 року о 19 год. 18 хв. в с. Привітне по вул. Центральній Володимирського району Волинської області керував мотоблоком марки «Кентавр», б/н, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився зі згоди водія у встановленому законом порядку за допомогою приладу "Драгер" ARBH 0659, дане правопорушення водій ОСОБА_1 вчинив повторно протягом року, чим порушив п. 2.9 А Правил дорожнього руху України та вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст. 130 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав, щиро розкаявся, просив відстрочити сплату штрафу, пояснив, що на утриманні має трьох неповнолітніх дітей, офіційно не працює, тому сплата штрафу одним платежем поставить його сім'ю у скрутне матеріальне становище.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 130 КУпАП.

Окрім визнання своєї вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.130 КУпАП підтверджується матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення ДПР18 № 457260 від 26.09.2023 року; чеком приладу «Drager Alcotest 6810», з якого вбачається, що особу, яку тестують є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , тест від 26.09.2023 року о 19:24 год. показав результат 1,09 ‰; актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, відповідно до якого: огляд ОСОБА_1 проведений у зв'язку з виявленими ознаками: запах алкоголю з порожнини рота, результат огляду на стан сп'яніння - 1,09 ‰; копією свідоцтва про державну реєстрацію газоаналізатора «Drager Alcotest»; копією свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № П 51 QM 066108323; копією постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАВ №349413 від 26.09.2023 року за ч. 4 ст. 126 КУпАП; довідкою начальника СПД №1 (сел.Локачі) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області, про те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , посвідчення водія серії НОМЕР_2 категорії "А", "А1", "В", "В1", "С", "С1", "D", "D1" ,термін дії з 17.06.2014 по 17.06.2044 року, отримував, однак, 17.04.2023 року дане посвідчення було вилучено та передано в САП Володимирського РВП; постановою Локачинського районного суду від 10.03.2023 року про притягнення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП; відеозаписом із нагрудного відеореєстратора патрульного поліцейського, з якого встановлено, факт керування ОСОБА_1 вищевказаним транспортним засобом.

Об'єктивних підстав ставити під сумнів досліджені судом докази, які надані органом, що склав протокол про адміністративне правопорушення, у суду не має.

За таких обставин, оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 130 КУпАП.

Диспозиція ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно з ч. 2 ст. 130 КУпАП повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, - тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк десять діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк десять діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.Об'єктивних підстав ставити під сумнів досліджені судом докази, які надані органом, що склав протокол про адміністративне правопорушення, у суду не має.

Згідно п. 1.10 ПДР України "водій" це особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії. Водієм також є особа, яка навчає керуванню транспортним засобом, перебуваючи безпосередньо в транспортному засобі. Так як ОСОБА_1 , відповідно до довідки СПД № 1 (сел. Локачі) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області посвідчення водія серії НОМЕР_2 отримував, Локачинським районним судом був позбавлений права керування терміном на 1 рік, він підпадає під поняття "водій".

При накладенні стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, яке відноситься до категорії порушень підвищеної суспільної небезпечності в сфері безпеки дорожнього руху, особу порушника, ступінь його вини.

Так, керування транспортним засобом в стані алкогольного чи іншого сп'яніння є найбільш тяжким порушенням у сфері безпеки дорожнього руху. Тяжкість обумовлена ступенем суспільної небезпеки, яка завдається вказаним діянням.

Водій у стані сп'яніння є загрозою для життя та здоров'я інших учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, велосипедистів, а також і для самого себе та власності третіх осіб.

Обставиною, що пом'якшує покарання, суд визнає щире каяття, обставин, що обтяжують покарання, судом не встановлено.

Враховуючи всі обставини справи та особу правопорушника, обставини, які пом'якшують та обтяжують покарання, суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, передбачене санкцією статті.

Відповідно до ч.2, ч.3 ст.30 КУпАП позбавлення наданого громадянинові права керування транспортними засобами застосовується на строк до трьох років за грубе або повторне порушення порядку користування цим правом або на строк до десяти років за систематичне порушення порядку користування цим правом. Якщо особою, позбавленою права керування транспортним засобом, до закінчення строку дії такого стягнення вчинено нове адміністративне правопорушення, за яке застосовано стягнення у виді позбавлення права керування транспортним засобом, до стягнення за вчинення нового адміністративного правопорушення приєднується невідбута частина стягнення. При цьому загальний строк позбавлення права керування транспортним засобом може перевищувати гранично допустимий строк, передбачений частиною другою цієї статті.

Враховуючи, що постановою Локачинського районного суду Волинської області від 10.03.2023 року ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП та позбавлено права керування транспортними засобами на 1 рік, та до закінчення строку дії такого стягнення він вчинив нове адміністративне правопорушення, тому в даному випадку слід застосувати ч.3 ст. 30 КУпАП і до стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк 3 (три) роки, приєднати невідбуту частину стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами, що накладене на ОСОБА_1 вищевказаною постановою Локачинського районного суду Волинської області від 10.03.2023 року, яка набрала законної сили 21.03.2023 року, 05 місяців 25 днів. Відтак, загальний строк позбавлення права керування транспортними засобами слід рахувати терміном 3 (три) роки 5 (п'ять) місяців 25 (двадцять п'ять) днів.

Дана міра адміністративного стягнення буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від скоєння нових адміністративних правопорушень.

Оскільки до матеріалів справи не додано доказів, що за ОСОБА_1 згідно бази даних ЄДР ТЗ МВС зареєстровані транспортні засоби, тому до нього не застосовується додаткове адміністративне стягнення у виді оплатного вилучення транспортного засобу.

У зв'язку з ухваленням відносно ОСОБА_1 постанови про накладення адміністративного стягнення, з останнього в користь держави слід стягнути судовий збір у сумі 536,80 грн.

Що стосується вирішення питання про надання відстрочки ОСОБА_1 виконання постанови, суд виходить з такого.

Частиною 2 ст. 301 КУпАП визначено, що відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 офіційно не працює, має на утриманні трьох неповнолітніх дітей. Вказані обставини свідчать про неможливість сплати ним штрафу в розмірі 34 000 грн одноразовим платежем, що в свою чергу ускладнює виконання постанови. Таким чином, клопотання ОСОБА_1 про відстрочку виконання постанови суду підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 30, 33, 40-1, 221, 283, ч.1 п.1 ст.284, п.5 ч.2ст. 4 Закону України «Про судовий збір», на підставі ч.2 ст.130 КУпАП , суддя

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 (тридцять чотири тисячі) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки, без оплатного вилучення транспортного засобу.

На підставі ч.3 ст.30 КУпАП приєднати невідбуту частину стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами, згідно постанови Локачинського районного суду Волинської області від 10.03.2023 року, та рахувати строк позбавлення права керування транспортними засобами терміном 3 (три) роки 5 (п'ять) місяців 25 (двадцять п'ять) днів.

Клопотання ОСОБА_1 про відстрочку виконання постанови суду задовольнити.

Відстрочити виконання постанови Локачинського районного суду Волинської області від 18 жовтня 2023 року у справі № 931/840/23 в частині накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 (тридцять чотири тисячі) гривень на шість місяців, а саме: до 18 квітня 2024 року.

Штраф має бути сплачений не пізніше як 18 квітня 2024 року на рахунок за такими реквізитами: одержувач: ГУК у Волин.обл/Волинська.обл/21081300; рахунок одержувача UA588999980313050149000003001, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.); код одержувача ( ЄДРПОУ): 38009371.

Після спливу строку, на який відстрочено виконання постанови, у разі не сплати штрафу особою, яка притягнута до адміністративної відповідальності, постанову звернути до примусового виконання у загальному порядку.

У порядку примусового виконання штраф стягнути в подвійному розмірі в сумі 68000 (шістдесят вісім тисяч) грн.

Стягнути із ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 536,80 грн на р/р UА908999980313111256000026001, отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету- 22030106.

Строк звернення постанови до виконання становить три місяці з дати винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційну скаргу може бути подано до Волинського апеляційного суду через Локачинський районний суд Волинської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя Локачинського районного суду С. В. Масляна