Справа № 444/3470/23
Провадження № 3/444/1814/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 жовтня 2023 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., з участю особи відносно, якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Жовква Львівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Західного міжрегіонального управління державної служби з питань праці про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої ФОП, паспорт серії № НОМЕР_1 виданий 15.03.2019 року; орган, що видав - 4628, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ,
за частиною 3 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ :
під час проведення позапланового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю у формі перевірки 17.08.2023 року о 16 год. 00 хв. за адресою здійснення господарської діяльності у ФОП ОСОБА_1 (юридична адреса: АДРЕСА_2 ) встановлено порушення вимог законодавства про працю, а саме допуск до роботи ОСОБА_2 без укладення трудового договору, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що протягом літа у неї був набір дітей на навчання з вересня місяця. З усіма вчителями, які у неї працювали протягом літа, було укладено цивільно-правові угоди та сплачувалися відповідні податки у строки та розмірах передбаченим чинним законодавством. Саме ОСОБА_2 була у неї на випробувальному терміні, і про те, що його також потрібно оформляти належним чином, їй не було відомо. Виникла дана ситуація у зв"язку із тим, що ОСОБА_3 при здійсненні перевірки наголосила, що вона не є вчителем, а однією із батьків дітей, які перебували у приміщенні. Працівниками служби з питань праці було викликано з даного приводу відповідні служби, оскільки діти перебувають без нагляду, а в подальшому складено протокол про адміністративне правопорушення відносно неї за ч. 3 ст. 41 КУпАП. Просить суд не накладати суворого стягнення.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення та її вина у цьому підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення № ЗХ/ЛВ/22974/083/П/ПТ від 17.08.2023 року;
- копією акту № ЗХ/ЛВ/22974/083 від 17.08.2023 року;
- копією про проведення позапланого заходу державного нагляду (контролю);
- особистими поясненнями ОСОБА_1 в яких вона свою вину у вчиненому визнала,
та іншими матеріалами справи.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною.
Вина ОСОБА_1 полягає в тому, що вона здійснила фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту).
Обставин, які б пом'якшували відповідальність ОСОБА_1 є щире розкаяння у вчиненому.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Призначаючи вид та міру стягнення, враховую обставини вчинення правопорушення, характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме те, що вона працює, вперше притягується до адміністративної відповідальності, а відтак приходжу до висновку, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті, за якою вона притягується до відповідальності, що буде достатнім для її виправлення та запобігатиме вчиненню нею інших адміністративних правопорушень.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, пункту 5 ч. 2 ст.4 Закону України "Про судовий збір” з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатнихосіб.
Станом на 01.01.2023 року прожитковий мінімум для працездатних осіб відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2023 рік" становить 2 684, 00 грн., а тому з правопорушника в користь держави належить стягнути судовий збір в розмірі 536 грн. 80 коп.
Керуючись ст. ст. 40-1, ч. 3 ст. 41, 283, 284, 307, 308-310 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 41 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 /вісімсот пятдесят/ грн. 00 коп. - в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої ФОП, паспорт серії № НОМЕР_1 виданий 15.03.2019 року; орган, що видав - 4628, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) - 536 /пятсот тридцять шість/ грн. 80 коп. судового збору, який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя: Зеліско Р. Й.