Справа № 444/3475/23
Провадження № 3/444/1819/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 жовтня 2023 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Жовква Львівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з ВП № 2 ЛРУП № 1 ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Мокротин, Жовківського району Львівської області; зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого у відділенні № 1 Нової Пошти, паспорт громадянина України № НОМЕР_1 виданий 13.06.2022, орган, що видав - 4628 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків судом не встановлено,
за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 , 25.09.2023 року близько 14 год. 00 хв. перебуваючи в м. Жовква по вул. Львівській, Львівського району, Львівської областіобазливо чіплявся та висловлювалася нецензурними словами до гр. ОСОБА_2 , чим вчинив дрібне хуліганство та адміністративне правопорушення передбачене ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу передано судді Зеліско Р.Й.
Відповідно до ч. 2 ст. 277 Кодексу України про адміністративні правопорушення справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення розглядаються протягом доби.
ОСОБА_1 протягом доби в судове засідання не з'явився та не був доставлений працівником поліції.
У зв'язку із неявкою ОСОБА_1 в судове засідання судом було постановлено доставити останнього в судове засідання, яке призначене на 16.10.2023 року приводом. Однак, відомостей про виконання примусового приводу особи, яка притягається до адміністративної відповідальності до суду не надходило.
Відповідно до ч. 2 ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
Суд враховує, що на виклик суду ОСОБА_1 не з'явився, в той же час суд обмежений трьохмісячним строком для накладення адміністративного стягнення.
Так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, суд приходить до переконання про можливість розгляду справи без участі ОСОБА_1 .
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення та її вина у такому підтверджується:
1) протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 952626 від 07.04.2023 року;
2) копіями рапортів працівників поліції;
3) довідкою за результатами проведення перевірки від 27.09.2023 року;
5) копіями письмових пояснень в матеріалах справи ОСОБА_2 ,
а також іншими матеріалами адміністративної справи.
Враховуючи вищенаведене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Його вина полягає в тому, що він вчинив дрібне хуліганство, а тому дії ОСОБА_1 підлягають кваліфікації за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, беручи до уваги відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, характер та ступінь суспільної небезпеки скоєних правопорушень, особу правопорушника, який працює, приходжу до переконання, що на ОСОБА_3 необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті, за якою він притягується до відповідальності, що буде достатнім для його виправлення та сприятиме запобіганню вчиненню ним адміністративних правопорушень в майбутньому.
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року, що набрав чинності з 01.11.2011 року, в останній редакції, ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 536,80 грн., а тому дана сума судового збору підлягає стягненню з правопорушника в дохід держави.
Керуючись статтями 40-1, ст. 173, 283, 284, 294, 307, 308, 310 Кодексу України про адміністративні правопорушення суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 7 (семи) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 119 (сто девятнадцять) гривень 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Мокротин, Жовківського району Львівської області; зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого у відділенні № 1 Нової Пошти, паспорт громадянина України № НОМЕР_1 виданий 13.06.2022, орган, що видав - 4628 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків судом не встановлено) в дохід держави судовий збір в сумі 536,80 грн.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначений постановою; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя: Зеліско Р. Й.