Єдиний унікальний номер 305/2200/23
Номер провадження 3/305/1246/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.10.2023 року місто Рахів
Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Дочинець С.І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України,
за ч.1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
Від відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 надійшов протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 про вчинення ним адміністративного правопорушення відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.204-1 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 14.07.2023 серії ЗхРУ №005448, 13 липня 2023 року, близько 14 години 10 хвилин, прикордонним нарядом «Група реагування» від відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (тип Б) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) на південно-західній околиці с. Біла Церква на напрямку прикордонного знаку №300 (територія Солотвинської об'єднаної територіальної громади Тячівського району Закарпатської області), на відстані 70 метрів від лінії державного кордону, було виявлено та у подальшому затримано громадянина України ОСОБА_1 , який здійснив незаконний перетин державного кордону з України до Румунії поза пунктами пропуску через державний кордон.
ОСОБА_1 про день, час та місце розгляду адміністративних матеріалів повідомлявся належним чином, шляхом надсилання електронного повідомлення про виклик на номер телефону, вказаний у матеріалах справи, у судове засідання повторно не з'явився, про причини своєї неявки суд не повідомив. Клопотань про відкладення справи розглядом чи про свою обов'язкову участь також не подав. Окрім цього, у матеріалах справи міститься заява ОСОБА_1 , у якій він зазначає про можливість розгляду справи за його відсутності, копію постанови просить надіслати на адресу його проживання.
Суд, з урахуванням приписів ст.268 КУпАП, вважає за можливе розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 .
Відповідно до ст.278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол, та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Суд встановив, що зазначений протокол про адміністративне правопорушення, з додатками до нього, перебував на розгляді Тячівського районного суду Закарпатської області.
Постановою судді Тячівського районного суду Закарпатської області від 01.08.2023 року матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 повернуто для до відділу прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_1 ",для направлення за територіальною підсудністю за місцем вчинення правопорушення, оскільки
Відділом прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » вищезазначені матеріали про адміністративне правопорушення надіслано до Рахівського районного суду Закарпатської області, для розгляду.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя приходить до наступних висновків.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
На підтвердження зазначених вище обставин, до протоколу про адміністративне правопорушення надано протокол про адміністративне затримання ОСОБА_1 , у якому вказано, що його затримано на напрямку прикордонного знаку №300 на відстані 70 метрів від лінії державного кордону, при спробі перетину державного кордону України; пояснення ОСОБА_1 з приводу обставин адміністративного правопорушення, відповідно до яких він перебував в зоні прикордонної смуги без паперового паспорту, всі документи наявні у нього, знаходяться у застосунку «Дія», які він і показав співробітникам прикордонної служби; рапорт ОСОБА_2 від 13.07.2023 року, згідно якого на напрямку прикордонного знаку №300 було затримано громадянина України, в ході проведення фільтраційно-перевірочних заходів було встановлено, що даним громадянином є ОСОБА_1 , який прибув в Закарпатську область з метою незаконного перетинання державного кордону; документи які характеризують особу ОСОБА_1 .
Будь-яких інших доказів на підтвердження чи спростування наявності чи відсутності адміністративного правопорушення, а також винності ОСОБА_1 у його вчиненні, суду не надано.
Однак, з наданих до суду доказів неможливо встановити наявність у його діях ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 КУпАП, оскільки суду не надано жодного доказу (фото-, відеофіксації) того, що останній 13 липня 2023 року намагався незаконно перетнути державний кордон України.
Так, як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 було затримано на напрямку прикордонного знаку №300 на відстані 70 метрів від лінії державного кордон при спробі незаконного перетину державного кордону. Разом з цим, матеріали справи не містять жодного доказу того, що його було затримано при безпосередній спробі незаконного перетину державного кордону. Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 затримано у світлу пору доби.
З огляду на викладене, вбачається сумнівним той факт, що ОСОБА_1 намагався незаконно перетнути кордон.
У відповідності до положень ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутня об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 КУпАП.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні та інше.
Виходячи з вище викладеного, суд вважає, що доданими до даного протоколу про адміністративне правопорушення матеріалами вина ОСОБА_1 , яка є складовою частиною будь-якого складу правопорушення і має бути обов'язково встановлена при розгляді адміністративних матеріалів, недоведена та не може бути встановлена судом.
Отже, враховуючи зазначене, приймаючи до уваги, що вина ОСОБА_1 є недоведеною та не встановленою, відсутня об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, суд вважає, що у діях останнього відсутній склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 КУпАП, а тому, у відповідності до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.
Враховуючи вимоги ст.40-1 КУпАП судовий збір у сумі 536 гривень 80 копійок слід віднести за рахунок держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 10, 172-15, 247, 251, 252, 280, 284 КУпАП, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця м. Могилів-Подільський, Вінницької області, за частиною 1 статті 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП - у зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Судовий збір віднести за рахунок держави.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду через Рахівський районний суд Закарпатської області протягом 10 діб з дня її проголошення.
Суддя Рахівського районного суду
Закарпатської області Дочинець С.І.