Справа № 303/8880/23
Провадження № 3/303/3179/23
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 жовтня 2023 року м.Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Маргитич О.І., розглянувши з участю адвоката Штець І.І., матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції в Закарпатській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України,
- за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
10 вересня 2023 року о 01:51 годині ОСОБА_1 в місті Мукачево по вулиці Митрополита Володимира керував транспортним засобом марки «Skoda Fabia», реєстраційний номер НОМЕР_1 в порушення вимог п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху України (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306), в стані наркотичного сп'яніння. Медичний огляд на стан наркотичного сп'яніння, зі згоди водія, проводився в установленому законом порядку у медичному закладі КНП «Лікарня Святого Мартина». Висновок лікаря №351 від 10 вересня 2023 року - позитивний.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 у судовому засіданні 28 вересня 2023 року свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, ствердив, що раніше вживав наркотичні засоби, але безпосередньо 10 вересня 2023 року не перебував у стані наркотичного сп'яніння.
У подальшому, у присутності захисника Штець І.І. особа, стосовно якої складено протокол про адміністративне правопорушення категорично заперечила факт вживання наркотичних засобів. ОСОБА_1 ствердив, що працівники поліції у подальшому неодноразово зупиняли його, він проходив огляд і факт вживання наркотичних засобів не підтверджувався.
ОСОБА_1 та його захисник просили закрити провадження у справі за відсутності складу адміністративного правопорушення в діях правопорушника, мотивуючи свої доводи тим, що працівниками поліції безпідставно зупинено транспортний засіб, не надано направлення на проходження огляд на стан сп'яніння та допущено рад порушень при проходженні огляду у медичному закладі.
Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані докази у їх сукупності, слід прийти до висновку про наявність вини в діях ОСОБА_1 в інкримінованому правопорушенні з наступних підстав.
Адміністративним правопорушенням згідно частини 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення визнається, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Винність ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №410422 від 10 вересня 2023 року, висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №351 від 10 вересня 2023 року.
Результати огляду - ОСОБА_1 перебуває в стані наркотичного сп'яніння.
Із записів нагрудних камер, наданими працівниками поліції встановлено, що ОСОБА_1 10 вересня 2023 року керував транспортним засобом з ознаками наркотичного сп'яніння. Медичний огляд на стан наркотичного сп'яніння, зі згоди водія, проводився в установленому законом порядку у медичному закладі КНП «Лікарня Святого Мартина».
Зазначене вище підтверджується копією акту медичного огляду з метою виявлення алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №351 від 10 вересня 2023 року.
Слід зазначити, що наданими стороною захисту доказами підтверджується рівень акредитації, сертифікації та рівень спеціальної підготовки персоналу та відповідного медичного закладу. Зокрема, вказане доведено копією наказу від 20 березня 2023 року №59 «Про внесення змін до наказу №50 від 10 березня 2023 року «Про визначення осіб, які мають право проведення медичних оглядів на стан сп'яніння», копією Свідоцтва на проходження спеціальної підготовки за напрямком «Проведення медичних оглядів з метою виявлення станів сп'яніння» ОСОБА_2 , копією сертифікату аналізу, декларації про відповідність №1 Інструкції з використання комбінованого тесту на наркотики.
Позиція сторони захисту щодо безпідставної зупинки транспортного засобу, яким керував ОСОБА_1 спростовується наданою суду копією постанови Серії БАВ №293547 від 10 вересня 2023 року, якою накладено адміністративне стягнення за частиною 1 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні ствердила, що була очевидцем події, на її думку працівники поліції безпідставно зупинили транспортний засіб і провели огляд ОСОБА_1 , проте суд критично приймає її покази, оскільки остання перебуває у близьких стосунках з особою, стосовно якої складено протокол про адміністративне правопорушення.
Таким чином, доводи сторони захисту щодо безпідставності зупинки транспортного засобу, а також допущених порушень при проходженні огляду на стан сп'яніння ОСОБА_1 слід вважати необґрунтованими.
Відповідно до пункту 2.9 (а) Правил дорожнього руху України (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306) водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного (наркотичного) сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення ознак стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції встановлена Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду.
Згідно пункту 6 розділу 1 Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» від 09 листопада 2015 року № 1452/735 огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби).
Як зазначено вище, відповідальність за даною статтею настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного (наркотичного) сп'яніння, а також передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння.
Таким чином, наданими доказами встановлено, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху України, тому доведеною є його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Обставин, які пом'якшують або обтяжують відповідно до статей 34,35 Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідальність правопорушника не встановлено.
При обранні міри адміністративного стягнення враховуються обставини та характер правопорушення, яке Правилами дорожнього руху визнається грубим, ступінь провини правопорушника і дані про його особу, визнаю необхідним та достатнім для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових правопорушень, призначення йому адміністративного стягнення у межах санкції інкримінованої статті Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У відповідності до статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 130, 280, 282-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Реквізити для сплати штрафу: UA538999980313030149000007001, отримувач коштів: ГУК у Закарпатській обл./21081300, код отримувача (код за ЄДРПОУ):37975895, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081300, назва платежу «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху».
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України) судовий збір в розмірі 536 грн. 80 коп., який зарахувати : отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), р/р: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106; призначення платежу -судовий збір; пункт ставок судового збору - 5.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції через Мукачівський міськрайонний суд.
Суддя Мукачівського
міськрайонного суду Оксана МАРГИТИЧ