Єд. унік. № 243/4103/23
Провадження № 3/243/2476/2023
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 жовтня 2023 року Суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Сидоренко І.О., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Краматорського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянки України, не працюючої, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 3 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
ВСТАНОВИВ:
18 серпня 2023 року до Слов'янського міськрайонного суду Донецької області з Краматорського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області надійшов матеріал про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 156 КУпАП, відносно ОСОБА_1 (протокол від 09.08.2023 на бланку серії ВАВ № 909292).
Дослідивши надані матеріали про адміністративне правопорушення, вважаю, що дана справа підлягає поверненню до Краматорського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області для належного оформлення та усунення недоліків з наступних підстав.
Відповідно до ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно із ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Так, до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 909292 від 09.08.2023 додано пояснення свідка ОСОБА_2 , однак не зазначено засоби мобільного зв'язку цього свідка, та суд позбавлений можливості всебічно і повно з'ясувати обставини справи. В протоколі серії ВАВ № 909292 від 09.08.2023 взагалі відсутні відомості щодо свідків.
З урахуванням наведених обставин, що перешкоджають розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя приходить до переконання про необхідності повернення матеріалів справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 156 КУпАП, для належного оформлення та усунення недоліків.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ч. ч. 1-2 ст. 254, ст. 256, ст. ст. 277-278 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Матеріал про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути до Краматорського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області для належного оформлення та усунення недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Слов'янського
міськрайонного суду І.О. Сидоренко