Номер провадження 3/754/5536/23
Справа №754/14068/23
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 жовтня 2023 року суддя Деснянського районного суду м. Києва О.Б. Саламон, розглянувши матеріали, які надійшли з Деснянського УП ГУНП у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, яка проживає по АДРЕСА_1 , -
за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
У відповідності до протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАБ № 926207 від 17.09.2023, ОСОБА_1 близько 10-00 год. за адресою АДРЕСА_1 вчинила домашнє насильство психологічного характеру відносно своєї сестри ОСОБА_3 , а саме виражалась нецензурною лайкою, погрожувала розправою.
В судовому засіданні ОСОБА_1 заперечувала вину у вчиненні адміністративного правопорушення. Вказувала на те, що є матір'ю трьох дітей, має інвалідність, з сестрою за спільним місцем проживання постійно виникають сварки та непорозуміння на побутовому грунті.
За змістом ст. ст. 245, 251, 252, 278 КУпАП України, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, а також іншими документами.
Готуючись до розгляду справи про адміністративне правопорушення, зокрема підлягають вирішенню питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення необхідно належно з'ясовувати питання: чи було вчинене таке правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Також при розгляді справ про адміністративні правопорушення необхідно з'ясовувати всі обставини, перелічені у ст.ст. 247, 280 КУпАП України, а зміст постанови судді має відповідати вимогам, передбаченим ст.ст. 283 і 284 цього Кодексу. У ній, зокрема, потрібно наводити докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, та зазначати мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів.
Диспозицією ст. 173-2 ч. 2 КУпАП передбачена відповідальність за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення.
Протокол про адміністративне правопорушення не містить відомостей про те, що дії, вчинені ОСОБА_1 , викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров'ю особи, зокрема матеріали справи не містять пояснень свідків даного правопорушення.
Зокрема в поясненнях, наданих ОСОБА_1 зазначено, що остання заперечує свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення.
Крім того, до суду від ОСОБА_4 , яка є матір'ю ОСОБА_1 надійшло клопотання, в якому зазначено, що її старша донька ОСОБА_3 постійно вчиняє насильство в сім'ї, при цьому молодша донька ОСОБА_1 ніколи не вчиняє конфлікти та сварки і саме вона доглядає за нею.
Від ОСОБА_3 , яка вказана в протоколі про адміністративне правопорушення як потерпіла, до суду надійшла заява, де просить долучити до матеріалів справи відеозйомку подій, яку було зроблено 17.08.2023, при цьому до заяви не долучено жодного доказу. Окрім того, подія сталася у вересні, а не в серпні 2023 року, тому зазначений доказ не є належним.
Відповідно до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 7 КУпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з ст. 252 КУпАП орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Дослідивши наявні матеріали справи, вбачається, що в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні дані щодо обставин правопорушення, а саме в чому саме були виражені дії ОСОБА_1 відносно сестри та які наслідки наступили для останньої.
Відсутність вказаних відомостей позбавляють можливості притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 247,283, 284 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі стосовно ОСОБА_1 закрити в зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення в Київський апеляційний суд.
Суддя О.Б. Саламон