ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
16 жовтня 2023 рокуСправа №160/3716/23
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Калугіної Н.Є., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) питання про поновлення провадження у справі у справі № 160/3716/23 за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області (ЄДРПОУ 43238738, пр. Дмитра Яворницького, 57, м. Дніпро, 49000) щодо ненарахування та невиплати командиру 2 відділення 6 взводу охорони 2 підрозділу охорони (м. Кривий Ріг) територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) додаткової винагороди установленої постановою Кабінету Міністрів України № 168 від 28.02.2022 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», за період несення служби з 24.02.2022 р. по 18.07.2022 р. у розмірі 30 000 грн. за кожен місяць, а з 19.07.2022р. по 20.01.2023 р. у розмірі до 30 000 грн. пропорційно в розрахунку на місяць;
- зобов'язати Територіальне управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області (ЄДРПОУ 43238738, пр. Дмитра Яворницького, 57, м. Дніпро, 49000) нарахувати та виплатити командиру 2 відділення 6 взводу охорони 2 підрозділу охорони (м. Кривий Ріг) територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) додаткову винагороду установлену постановою Кабінету Міністрів України № 168 від 28.02.2022 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», за період несення служби з 24.02.2022 по 18.07.2022 у розмірі 30 000 грн. за кожен місяць, а з 19.07.2022р. по 20.01.2023р. у розмірі до 30 000 грн. пропорційно в розрахунку на місяць.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03.03.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження в адміністративній справі. Повідомлено сторін, що розгляд справи відбудеться без повідомлення (виклику) учасників справи у приміщенні Дніпропетровського окружного адміністративного суду. Зупинено провадження у справі № 160/3716/23 - до набрання чинності судовим рішенням у зразковій адміністративній справі № 260/3564/22.
Так, 12.10.2023 від позивача надійшло клопотання про поновлення провадження у справі.
Судом встановлено, що рішенням Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 06.04.2023 позов у справі № 260/3564/22 задоволено.
Постановою Великої Палати Верховного Суду від 21.09.2023 апеляційну скаргу Територіального управління Служби судової охорони у Закарпатській області залишено без задоволення.
Рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 06 квітня 2023 року залишено без змін.
Постанова набрала законної сили з дати її прийняття, є остаточною й оскарженню не підлягає. Постанова оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень 10.10.2023.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 257 КАС України, провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.
З дня поновлення провадження у справі перебіг процесуальних строків продовжується.
З огляду на викладене суд дійшов висновку про наявність підстав для поновлення провадження у справі № 160/9623/23.
Також 10.07.2023 представником відповідача подано до суду клопотання про залучення співвідповідачів у справі.
Обґрунтовуючи подане клопотання, відповідач зазначив, що пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» (далі - Постанова № 168) містить вказівку Міністерству фінансів опрацювати питання щодо збільшення видатків відповідним розпорядникам бюджетних коштів для забезпечення реалізації цієї постанови.
Відповідно до частини 7 статті 161 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (далі - Закон України № 1402-VIII), фінансування Служби судової охорони здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. У пункті другому частини третьої статті 148 Закону України № 1402-VIII визначено, що функції головного розпорядника коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності Служби судової охорони здійснює Державна судова адміністрація України. Отже, в силу природи бюджетного законодавства, виходячи з предмету позову та правовідносин, які склалися між зазначеними органами державної влади, вважав за необхідне залучити до розгляду даної справи також як співвідповідача: Службу судової охорони як розпорядника бюджетних коштів другого рівня, Державну судову адміністрацію України, яка виконує функції головного розпорядника коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності Служби, Міністерство фінансів України, на яких відповідно до Постанови № 168 покладено обов'язок по опрацюванню питання щодо збільшення видатків відповідним розпорядникам бюджетних коштів для забезпечення реалізації.
Суд, з огляду на висновки Верховного Суду у справі № 260/3564/22, не вбачає підстав для його задоволення, оскільки спірні правовідносини у цій справі виникли між позивачем і ТУ ССО у Дніпропетровській області, на яке законом покладено обов'язок виплачувати позивачу грошове забезпечення як співробітнику цього територіального управління Служби судової охорони. Водночас відносини між ТУ ССО у Дніпропетровській області, Міністерством фінансів України, Службою судової охорони та Державною судовою адміністрацією України щодо надання бюджетних асигнувань, затвердження і виконання кошторису тощо за своєю правовою природою є бюджетними правовідносинами, які виникають між учасниками бюджетного процесу стосовно реалізації їхніх бюджетних повноважень (прав та обов'язків з управління бюджетними коштами), та які безпосередньо не стосуються спірних правовідносин і не впливають на виконання рішення суду за результатом розгляду цього спору.
Керуючись ст. ст. 237, 248, 256 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання ОСОБА_1 про поновлення провадження у справі №160/3716/23 задовольнити.
Поновити провадження у справі № 160/3716/23 за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
У задоволенні клопотання Територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області про залучення співвідповідачів відмовити.
Повторно роз'яснити відповідачу право на подання до суду відзиву на позов, з урахуванням висновків Верховного суду викладених у справі № 260/3564/22, а також всіх письмових та електронних доказів - у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали про поновлення провадження у даній справі.
Роз'яснити позивачу про необхідність подати відповідь на відзив - у п'ятиденний строк з дня отримання відзиву на позов, у разі його подання відповідачем, дотримуючись вимог ст. 163 КАС України.
Роз'яснити відповідачам про необхідність подати заперечення, дотримуючись вимог ст. 164 КАС України - у п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив, у разі його подання позивачем.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання її суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.Є. Калугіна